Klaus: Kako sam se stideo

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Da se sa priznavanjem Kosova od strane Češke ne mogu pomiriti, dovoljno je poznato. Ipak su me veoma uznemirile reči gospodina ambasadora Vereša, koji mi je rekao da Srbi nisu lično i k srcu uzimali kada su Kosovo priznavale takve zemlje kao što su Holandija, Finska ili Nemačka, ali ih je korak češke vlade pogodio. Isto tako me je pogodilo kada mi je on u razgovoru pomenuo nekoliko značajnih momenata iz istorije naših dveju zemalja. Na primer to da je:
- tokom Prvog svetskog rata T. G. Masarik putovao po svetu (i osnivao samostalnu Čehoslovačku) sa srpskim pasošem, jer mu je Austro-Ugarska oduzela putnu ispravu.
- tokom Drugog svetskog rata dedu gospodina ambasadora Vereša uhapsio Gestapo zato što je bio masarikovac i benešovac.
- otac gospodina ambasadora posle rata studirao u Pragu i bio proteran 1948. iz naše zemlje od strane naših vlasti jer nije hteo da se odrekne svog predsednika Tita u korist Staljina.
- u avgustu 1968. Jugoslavija kao jedina zemlja proglasila mobilizaciju posle upada vojske Varšavskog pakta u našu zemlju. A sada gospodin ambasador u nedelju ujutro odlazi u Srbiju jer se od svih svojih prijatelja napuštena Srbija ne može pomiriti s korakom naše vlade.
Mislio sam da brzim pozivom srpskom ambasadoru pred njegov neželjeni odlazak dam makar mali signal ljudima kod nas i u Srbiji da se u odnosu Čeha prema Srbima ništa ne menja. Bilo mi je drago kada mi je rekao da sam jedini predsednik koji je nešto tako uradio. Nisam, ipak, ni slutio da ću toliko morati da se stidim.
(Češki predsednik Vaclav Klaus ovaj tekst je napisao nakon što je u petak primio srpskog ambasadora dr Vladimira Vereša koji je, u znak protesta zbog toga što je češka vlada priznala Kosovo, povučen na konsultacije u Beograd)
 
Volim i ja vas.

E pun mi je k***c ovih :
Mi ovo ne radimo sto mrzimo Srbe nego naprotiv jersmo im prijatelji ( Italija )
Mi ovim cinom pomazemo srbiji jer smo im prijatelji i nadamo se jos boljoj saradnji sa Beogradom (Kondoliza Rajs)
A i Svi osteli u izjavi posle priznanja su rekli da su nam Prijatelji , da to cine za nase dobro , da nas vole i da im je odluka koju su doneli teska , da se nadaju jos boljim odnosima u regionu ... itd.
Ovo je da covek poludi , ovoliku dozu licimerja normalan um nemoze da istrpii , STRASNO !!!
:dontunderstand::nono::confused::eek::thumbdown::think::dash::dontunderstand:
 
U svim zemljama,uvek se nadje "neko",ko se "stidi" i to "osudjuje".
A to sve sluzi za "na daj Boze",ako se situacija promeni da bi doticne zemlje,mogle uvek da se
"pozovu",na glas razuma i "vekovnu ljubav" sa doticnom zemljom.
Uobicajna politicka mantra i nista vise.
Yebo predsednika koji "nesto" ne moze da spreci u svojoj zemlji TACKA
 
U svim zemljama,uvek se nadje "neko",ko se "stidi" i to "osudjuje".
A to sve sluzi za "na daj Boze",ako se situacija promeni da bi doticne zemlje,mogle uvek da se
"pozovu",na glas razuma i "vekovnu ljubav" sa doticnom zemljom.
Uobicajna politicka mantra i nista vise.
Yebo predsednika koji "nesto" ne moze da spreci u svojoj zemlji TACKA

Pa ne moze da sprijeci, jer nema tolika ovlascenja.
Zamisli da Tadic ne sprijeci formiranje narodnjacke vlade? Da li i tada bilo "yebo predsednika"?
 
Pa meni se cini da tu onda dolazi do samovolje...Konkretno ovo za Tadica (a ista stvar i za ovog Ceha).

Nije samovolja.Pogledaj primer Nemackog i Austijskog predsednika.
Njihov parlament usvoio,oni overili i pri tom izjavili da se "priklanjaju" volji parlamentarne
vecine i da tu nema mesta "licnom" stavu.
P.S
I u Ceskoj,predsednik MORA da to "overi" svojim potpisom.
Time pada u vodu ovo kurvinjsko kukanje od Klausa.
 
U Češkoj pokrenuta peticija za osudu vlade zbog priznavanja Kosova
Blic - Pre 17 minuta

Ugledni češki profesor i publicista Rajko Doleček uputio je peticiju Odboru za spoljne poslove češkog parlamenta, u kojoj se češka vlada osuđuje zbog "nelegalnog" priznanja Kosova i traži smena šefa češke diplomatije Karela Švarcenberga.

Peticioni odbor, na čelu sa Dolečekom, ocenio je da je češka vlada po ovom vrlo "delikatnom pitanju postupala nečasno i nepošteno" i da je htela da izbegne diskusiju o narušavanju međunarodnog morala i normi međunarodnog prava, te je stoga, bez prethodne najave, samo saopštila svoju odluku, koja se više ne može promeniti.
 

Back
Top