Znak i podznak prethodnog zivota

pogledajte znak i podznak prošlog života i morate naći poveznicu u tim znakovima u sadašnjem.

ja sam bio Bik/Riba, bio sam vjerski poglavar u jednoj islamskoj zemlji.

Imam Mjesec u Biku = sjećanje duše, Riba na ascedentu je današnji Neptun na ac.

dakle analogija je ista, i po pravilima klasičnog kauzaliteta ona se ne može ovdje uočiti :) i zato je ovo tako savršeno.
 
U karmičkoj astrologiji vrijede donekle drugačija pravila nego u natalnoj.

12 kuća se ne promatra samo kao polje, već kao jedan cjeloviti horoskop. U tom smislu 12 polje će pokazati i gdje smo živjeli u prethodnom životu, odakle dolazimo, što nam se događalo. Na simbolički način 12 polje predstavlja sva moguća iskustva naše zadnje inkarnacije.
mora da mi je bogat bio prosli zivot jer imam dve planete u 12 polju jako vezane sada sa Suncem i dvostrukim vladarem horoskopa..:worth:

Ako netko ima retrogradan Saturn ili retrogradnu planetu koja se nalazi u 12 polju tada govorimo o pretprošlom životu, a ne o prošlom.
meni su i Uran i pluton retrogradni u konjukciji u 12 polju...koliko je to zivota unazad???:think:ili jedan a bas bas komplikovan:tajna:

Kako odrediti znak i podznak onoga što smo bili u prethodnom životu ?

ako sam dobro razumea uz malu pomoc...Vodolija u znaku a Mesec u Ribama..za podznak mi nije jasno kad je sada na 1 vage..je li ostao u Vagi ili je mozda ipak bio u Devichici?..gde da nadjem vezu sa Venerom ili Merkurom..da se odlucim (pusta Vaga u podznaku, stalno se muci sa pitanjem i odlukama...:worth:)

istu stvar napravimo sa ascedentom i mjesecom.

ukoliko se planeta nalazi unutar 2,5 stupnjeva na samom početku znaka tada tada postoje dvije teze - da smo imali tu planetu u istom znaku u zadnjem životu, ili da je ta planeta bila u prethodnom znaku.
ko sto rekoh, za koju tezu da se odlucim kad je asc u pitanju..ili to pravilo samo vazi za planete...vec se mucim:mrgreen:

naravno morate znati da kad složtie cijeli karmički horoskop da to odražava samo simboličnu natalnu kartu koja u prostoru i vremenu ne mora nužno biti takva.
ovo kapiram...:super:

egzaktne su jedino pozicije sunca, mjeseca i ascedenta.

Domagoj Bažant

:rtfm: help...:mrgreen:
 
Uh ja sam bila Ribe sa ACS u Skorpiji, Mjesec u Ribama....analogija: hm...velika emotivnost , sada Mjesec kao vladar (podznak Rak) u kombinaciji sa Neptunom...inace Neptun u sestoj prirodnoj kuci Dejvice koja mi je suncev znak....pravi aspekt sa Mjesecom, a Skorpija je peta kuca kuca djece koja su Raku jako bitna...
Cini mi se da se u ovome, ako se kombinuju sadasnji aspekti mogu naci karmicki zadaci koje nosimo , odnosno ono sto bismo trebali ispuniti u ovom zivotu ili mozda grijesim?
 
Domagoj je klasicno hrvatsko ime, zaista ima puno ljudi koji za to nisu culi.

Vindex - a listao latinski rjecnik, bio sam lose volje i pise tamo vindex= osvetnik. i tako uzeo i ostalo.

2,5 stupnja je zato sto taj broj x 12 daje 30. A svaki znak ima 30 stupnjeva, dakle ovo vam je nesto u stilu fraktala.


Da ova ista metoda je nesto sto je spominjao mile Dupor, u jednoj od metoda analize horoskopa i nalazenju nijansi i detalja. Pa je bas opisivao to da ne moze svaka Venerau Ovnu biti ista ( ne samozbog toga sto nemaju svi i sti aspekt i so nije svima u sistoj kuci ) vec i da svaki deo znaka nosi jedan deo zodijaka u sebi. Ovu ili vrlo slicnu metodu koristi indijska astrologija Djotis. I cesto se primenjuje kod blizanaca kod kojih je bitno naci razlike i nijanse. Ona se ne koristi se samo za analizu proslog zivota nego za dublji uvid karaktera u ovom zivotu.
 
Domgoj izvini za ovaj mali off ali zashto brojimo od 2,5 pa nadalje.?
To su DWADASAMSE,svaki znak se deli na 12 jednakih delova po 2.5 stepena pocevsi od samog znaka gde se nalazi tako da ako je neka planeta sunce na 6.stepenu ovna delovace sa nekim nijansama blizanaca itd..........astroloski programi jako precizno izracunaju polozaje planeta po dwadasamsi i dobijes jako logican chart sa blizim objasnjenjima o uticaju planeta jako je interesantno a da to odredjuje prethodnu inkarnaciju,nisam bas ubedjen,po jednoj teoriji pogledate gde vam je mars i tu postavite saturn a na mesto saturna mars i to je prethodna inkarnacija probajte mozda ima i tu necega?
 
cao, sta sam ja bila u proslom zivotu?

Jedno vreme me interesovao horoskop pa sam imala neke grozne snove kako ću predvideti svoju smrt preko natalne karte pa sam prestala da se zanimam...
Pozdrav!
 
@Mae, pa sat i da predvidis svoju smrt.
Nasa kultura na smrt gleda kao na tabu temu sto je meni totalno neshvatljivo jer je cinjenica da nas ona sve ceka.
Niko joj jos nije umakao.... i ko zna, mozda je ona nesto najbolje sto nas ocekuje.:mrgreen:
Pozdrav
PS: mene jedino zanima to da predvidim (koliko sam vremena dobila za ovaj zivot - treba to znati iz prakticnih razloga), ali ne umem
 
Ja po ovom ispadam Devica/Rak sa Mesecom u Jarcu... al nešto baš ne vidim vezu sa sadašnjim horoskopom...? Aj Devica, Devica, to sam u oba horoskopa, Mesec u Jarcu i podznak Rak već nikako ne mogu da se povežu sa mnom...

Po nekoj drugoj varijanti sam dupla Škorpija sa Mesecom u Ovnu... E tu već mogu da povežem :D i sad imam naglašenu Škorpiju.

Ono što mene zanima jeste zašto se koristi baš ovaj metod? Tj koje konkretne dokaze ima Imširagić da ovo potkrepi?
 
@Mae, pa sat i da predvidis svoju smrt.
Nasa kultura na smrt gleda kao na tabu temu sto je meni totalno neshvatljivo jer je cinjenica da nas ona sve ceka.
Niko joj jos nije umakao.... i ko zna, mozda je ona nesto najbolje sto nas ocekuje.:mrgreen:
Pozdrav
PS: mene jedino zanima to da predvidim (koliko sam vremena dobila za ovaj zivot - treba to znati iz prakticnih razloga), ali ne umem

Hmmm, ne znam, ja ne bih da znam takve stvari. Vise me zanima tumacenje licnosti neke osobe kroz natal. Ako je to nesto najbolje sto nas ocekuje ajd da se roknemo svi pa gotovo, heheh salim se naravno.Mislim da je najprirodnije ne razmisljati o tome pa kad bude nek bude.A sto se tice vremena koje nam je dato za ovaj zivot, treba dozivljavati svaki dan kao jos jedan poklon i uzivati u njemu koliko je moguce. Nema tu nekog kalkulisanja niti pragmatizma.
 

Prilozi

  • natal marija.jpg
    natal marija.jpg
    63,3 KB · Pregleda: 5

Back
Top