Sve jeftinije Svete Zemlje - sve skuplji Beograd i okolina

Odakle ti stan u Beogradu?

  • Moji su imali stan u Singidunumu pre naseljavanja Srba

  • Mojoj babi dao kralj za zasluge pre drugog svetskog rata

  • Moj deda oduzeo monarhističkim kapitalistima i krvopijama

  • Prodali smo parče svete srpske zemlje, povoljno.

  • Moji su imali stan u Singidunumu pre naseljavanja Srba

  • Mojoj babi dao kralj za zasluge pre drugog svetskog rata

  • Moj deda oduzeo monarhističkim kapitalistima i krvopijama

  • Prodali smo parče svete srpske zemlje, povoljno.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Iron Lord

Elita
Banovan
Poruka
20.959
Izdajničko-plaćeničko-soroševsko-petokolonaški B92:
Sve skuplji stanovi u Beogradu 14:11 | Izvor: B92
(pre tri sata i puno minuta)
Beograd -- Vrednost nekretnina u prestonici vrtoglavo raste, pa tako oni koji su stan kupili pre godinu dana već mogu da ostvare duplu zaradu ako odluče da prodaju.

Urednik sajta kamatica.com Dušan Uzelac takođe smatra da je velika potražnja ključni razlog što su cene stanova toliko skočile. »Tu se desilo i to da su stambeni krediti sve pristupačniji i sve više ljudi može da konkuriše za kredit, a samim tim ima i mnogo više ljudi koji mogu da kupe stan za razliku od pre kada je to mogao samo onaj ko je imao kompletan novac na računu. Jedna vrlo specefična se očekuje i treba videti kako će tržište reagovati na to, a to je Univerzitetsko naselje, a to je prvi put da se više stanova nudi na tržište odjednom. Ja imam podatke koji govore različite stvari: od toga da čak petoro ljudi konkuriše za jedan stan, do toga da čak nije ni ispunjena kvota za te stanove«.
Za jedan kvadrat stambenog prostora u pojedinim, centralnim delovima grada danas je potrebno izdvojiti čak 4.000 evra, dok se manji lusksuz plaća oko 2.000 po kvadratu. Situacija nije mnogo bolja ni na periferiji Beograda, jer kvadrat za ispod 1.000 evra više ne može da se pronađe.

Cene nekretnina su s druge strane neuporedivo sporije rastu ili čak miruju u manjim gradovima u unutrašnjosti Srbije, dok svi veći gradovi prate trend prestonice. Irena Stević.

Beograđanka Dušica Eraković aktivno traži stan više od pola godine. Zbog loše ponude i, kako kaže svakodnevnog skoka cena, prvo je odustala od željene lokacije.

" Isti stan, na istom mestu, iste spratnost i u istom stanju posle šest meseci košta skoro 20 hiljada evra više, ako ne i viče. Poslednje iskustvo sa prodavcem stana koji je oglasio stan na 120 hiljada je da je posle nedelju dana rekao da je cena 144 hiljada evra. On je najesktremniji primer, ali su primeri slični", kaže Dušica Eraković.

Prema njenoj oceni, na rast cena utiču i agenti za nekretnine jer što je skuplji stan to je veća i njihova provizija.

"Agent je taj koji ustvari pomaže da prodavac proda stan za veću cenu, jer mu obećava da ima kupaca i da ne brine i to je prosto nenomarlno - vi kao kupac plaćate agentu proviziju, a agent se trudi da prodacvu stana podigne cenu", smatra ona.

Agent za nekretnine u jednoj beogradskoj agenciji Nemanja Miljković, međutim, smatra da je ključni razlog astronomskih cena kvadrata u Beogradu velika potražnja i mala ponuda. To je jedini razlog što ni u predgrađu više nije moguće pronaći stan za manje od 1.000 evra po kvadratu.

"Kvadrat ispod 1.300 evra ne može više da se nađe ni na Mirijevu, čak su i novogradnje, znači pretprodaja, počele da se kreću od 1.350, a za uknjižene stanove klijenti traže i do 1.600 evra. Na Zvezdari je cena u pretprodaji 2.000 evra i više, Lekino brdo i Voždovac od 1.850 u pretprodaji, a uknjiženi stanovi 2.200 do 2.300 evra po kvadratnom metru", kaže on.

Stanovi su znatno jeftiniji u manjim gradovima, pa je tako u Pančevu moguće kupiti veliki dvosoban stan umesto garsonjere u Beogradu. Cene stanova međutim rastu u svim većim gradovima u Srbiji, kaže Nemanja Miljković.

U Novom Sadu su počele cene da skaču, dosta se zida i prodaje i cena kvadrata u centru je 1.500 do 2.000 evra u zavisnosti od lokacije. U Nišu se cene kreću od 1.300 evra po kvadratu, ali je tamo manja potražnja negou Beogradu, iako se i tamo dosta zida. Na jugu Srbije je zabeležen manji porast.

Različite cene stanova i razlike u potražnji jasno pokazuju neujednačenu razvijenost Srbije i potvrđuju procene da 90 odsto studenata nakon diplome ostaje u Beogradu ili drugom velikom gradu gde je studirao, zaključuju naši sagovornici.

Ja sam podvukao krivce - agenti prodaje i seoski studenti

"odavde iz ovog kraja su naši čobani i naše čobančice otišle u velike gradove da tamo postanu časni ljudi: doktori, inžinjeri i advokati"
 
Poslednja izmena:
Irone, ne raspravljaj se sa klinjom.

Veoma je čudna stvar što su cene nekretnina skuplje u BG-u, nego u nekim većim, razvijenijim i bogatijim evropskim prestinicama. Ipak, tržište diktira cene. Krivica je države što čitava Srbija želi da živi u Beogradu. Jednostavno, zašto bih ja živeo u mrtvom Užicu, Kraljevu, Nišu... kad mogu da živim u Bg-u gde su pare i život. Nećeš li se složiti?
 
Otkud to da Srbi samo prodaju zemlju a ništa ne kupuju?
:klap:
p.s.
Molio bih prvog slobodnog moderatora da ispravi ako ume, pitanje u anketi.
Kad je bio jedan mod nije moglo da se postigne sad kad vas je troje - nek uradi drugi.
:dash:

Sve ti je to BANDA CRVENA.
Prvo su doshli titini "borci" i lepo ushli u kuce i stanove izvornih Beogradjana i to
za nishta--dao tito habsburshki.
Onda su deca tih "boraca" za Miloshevica vakta,"otkupili" stanove za 2-3 hiljade DM.
Sada unuci,"prave" bizmis:super:
P.S
Onda se neki cude zasto Srbija ima najvishe jugo-nostalgicara?!
 
Glupost ti u gaćama (i u glavi).
Pa nema u Beogradu fabrika Beogradjana pa da sidjemo sa trake.
Znam da će ovu temu bojkotovati ovi što su sišli sa autobus, ali otkud 2 miliona ljudi u BG-u od 7 (bez Šiptara) a na prste jedne ruke si mogao da ih izbrojiš početkom prošlog veka?

a šta bi ti? da se cijeli Beograd iseli da bi ti mogao izigravati nekog ......???
odakle si ti??? da li su ti roditelji iz Beograda?!?!?!:think:
 
Irone, ne raspravljaj se sa klinjom.

Veoma je čudna stvar što su cene nekretnina skuplje u BG-u, nego u nekim većim, razvijenijim i bogatijim evropskim prestinicama. Ipak, tržište diktira cene. Krivica je države što čitava Srbija želi da živi u Beogradu. Jednostavno, zašto bih ja živeo u mrtvom Užicu, Kraljevu, Nišu... kad mogu da živim u Bg-u gde su pare i život. Nećeš li se složiti?

Otrpilike mu dodje tako. Medjutim ovde imamo i pozadinu - UVEK se nadje kupac za prodaju zemlje posle koje se dolazi u Beograd.
 
Ha, zanimljiv aspekt kojem nisam dao pažnje:think:. Ko, kako, odakle, zbog čega?

U čemu je logika prodati, recimo, 20 hektara zemlje za život u 40 kvadrata?
A opet ispade da se nekome ipak više isplkati da otkupi 20 hektara umesto da preproda BG stan Crnogorcima ili Rusima? Šta će mu 20 hektara ako se jedino živi u Beogradu? A i šta će Rusi ovde?
 
U čemu je logika prodati, recimo, 20 hektara zemlje za život u 40 kvadrata?
A opet ispade da se nekome ipak više isplkati da otkupi 20 hektara umesto da preproda BG stan Crnogorcima ili Rusima? Šta će mu 20 hektara ako se jedino živi u Beogradu? A i šta će Rusi ovde?

ti nešto mnogo pametuješ! prodaj ti svoj stan u BG i idi na Kosovo da živiš!!!
ili se vrati u istu onu rupu iz koje si i došao u Beograd!!!:twisted:
 
Ovom anketom si samo opisao svoje licno porodicno stanje.

Opcija 1 - da si mentalno retardiran
Opcija 2 - da ti je baka bila drolja
Opcija 3 - da ti je deka bio siledzija i kriminalac
Opcija 4 - da si ckapi u dusi


Mislim stvarno, kakve su ovo opcije, pa ne dolaze svi iz porodice kao tvoja koja se dici mentalno retardiranim i hendikepiranim idejama, pa da iste pripisujes i drugima.

...ae pali sada, a ovo podyebavanje sa degenericnim pitanjima ostavi za uze clanove familije kao sto ste navikli, ovde samo ispadas glup u drustvu kao i obicno lececi svoje frustracije od kako nisi vise mod. :nono:
 
Ovom anketom si samo opisao svoje licno porodicno stanje.

Opcija 1 - da si mentalno retardiran
Opcija 2 - da ti je baka bila drolja
Opcija 3 - da ti je deka bio siledzija i kriminalac
Opcija 4 - da si ckapi u dusi


Mislim stvarno, kakve su ovo opcije, pa ne dolaze svi iz porodice kao tvoja koja se dici mentalno retardiranim i hendikepiranim idejama, pa da iste pripisujes i drugima.

...ae pali sada, a ovo podyebavanje sa degenericnim pitanjima ostavi za uze clanove familije kao sto ste navikli, ovde samo ispadas glup u drustvu kao i obicno lececi svoje frustracije od kako nisi vise mod. :nono:

Šta ima novo na onom tvom forumu?
Možda bi tamo mogli da ubacimo ovu anketu?

p.s. koliko je psihologija jednostavna... reci lepi koja te opcija najviše žacnula? :D


p.p.s izvini za ovo "lepi" - znaš da imam smisao za crn humor :lol:
 
Šta ima novo na onom tvom forumu?
Možda bi tamo mogli da ubacimo ovu anketu?

p.s. koliko je psihologija jednostavna... reci lepi koja te opcija najviše žacnula? :D


p.p.s izvini za ovo "lepi" - znaš da imam smisao za crn humor :lol:

Beograd je za mene oduvek bio cigamala i mesto puno prepotentnih seljacina sto je i ostatak nekadasnje drzave (SFRJ) uvideo, odyebao "govna" (izvinjavam se na izrazu, ali to je cinjenicno stanje) i zavrsio sa vama za sva vremena. Nisu se Ljubljana, Zagreb, Sarajevo, Podgorica i Skopje odcepili zbog Kragujevca ili Cacka, vec upravo zbog Beograda ;) videli ljudi koji ste smradovi, a i sami dokazujete iz dana u dan po pitanju Kosmeta. Kakvi ste bili prema drugima, tek se sada vidi kakvi ste prema "svojima" :D
 

Back
Top