Djindjic i Milosevic. Slicnosti.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

peti ligament

Buduća legenda
Poruka
36.517
Djeluje smijesno, ali se nadam da cemo moci da se uzdrzimo od prepucavanja.
Tacno je da su ova dva politicara bili mrski neprijatelji, ali sto vise vrijeme prolazi sve vise uvidjam neke slicnosti, mada iskljucivo na polju spoljne politike.
Jedno je sigurno: obojica su bili izuzetno pametni, harizmaticni, i imali su zelju da pomognu Srbiji, posebno oko pitanja Kosova.
Na zalost i jedan i drugi su danas mrtvi, a cini mi se da su obojica platili zivotom upravo borbu za Kosovo (iako se drugacije tvrdi kada je Djindjic u pitanju).
Cini mi se da je Djindjic tek kada je dosao na vlast vidio pravu situaciju kada je Kosovo u pitanju tj da je Amerika vec odlucila da je ono nezavisno, i onda kada je poceo tjesnje da saradjuje i sa Rusijom...znamo sta se desilo.
Nadam se da ova tema nece prerasti u pljuvanje po pokojnicima.
Molba: ako niko ne vidi slicnosti, neka samo zaobidje temu.
 
Djeluje smijesno, ali se nadam da cemo moci da se uzdrzimo od prepucavanja.
Tacno je da su ova dva politicara bili mrski neprijatelji, ali sto vise vrijeme prolazi sve vise uvidjam neke slicnosti, mada iskljucivo na polju spoljne politike.
Jedno je sigurno: obojica su bili izuzetno pametni, harizmaticni, i imali su zelju da pomognu Srbiji, posebno oko pitanja Kosova.
Na zalost i jedan i drugi su danas mrtvi, a cini mi se da su obojica platili zivotom upravo borbu za Kosovo (iako se drugacije tvrdi kada je Djindjic u pitanju).
Cini mi se da je Djindjic tek kada je dosao na vlast vidio pravu situaciju kada je Kosovo u pitanju tj da je Amerika vec odlucila da je ono nezavisno, i onda kada je poceo tjesnje da saradjuje i sa Rusijom...znamo sta se desilo.
Nadam se da ova tema nece prerasti u pljuvanje po pokojnicima.
Molba: ako niko ne vidi slicnosti, neka samo zaobidje temu.

necu da govorim ovde u losem kontekstu o djindjicu,iako je u nemackoj obucavan za to sto je obucavan,kada je dosao na vlast UVIDEO je da nije sve bas tako kako misli i da sloba nema apsolutno nikakve veze sa kosovo osim sto ga je branio,I KADA JE POKUSAO TO ISTO DA URADI ubili su ga,jer je to bilo mnogo lakse nego slobu u cijem slucaju bi se znalo ko je i zasto to uradio,mada su pokusali
 
I ja kazem da je Djindjic imao pogresno shvatanje politike velikih sila dok nije dosao na vlast i uvidio isto sto i Milosevic: SRBI NISU KRIVI ZBOG KOSOVA!!!

naravno ja kazem o 91 mozemo pricati,ALI ljudi ne napadajmo svoje bez razloga to je kukavicki jer svi zivimo u trenutno maloj i slaboj zemlji i sta je bilo koji politicar tu mogao ako je jedna USA svim sredstvima zapela da okupira,JER ako je SLOBA kriv sto je pustio nato,ONDA su i CAR LAZAR I MILOS OBILIC krivi sto su pustili turke...posle bitke mo svi generali,MADA smatram da su TADIC & co,mogli mnogo bolje,ALI ni oni nisu krivi,PA sta mislite da je albanija ili nemacka htela to da uzme,pa dal bi i jedan DJELIC dao hahahha pa naravno da nebi.kosovo je srbija
 
sve u svemu Djindjica su ubili Amerikanci i Nemci za racun Siptara kada se nacionalno osvestio i postao autenticni srpski patriota sto olos belosvetski nije mogao da podnese pa ga je likvidirao :) to je ista verzija koju je na TV-u pricao i Otac Nacije za koga je laz i laganje vrhunsko srpsko dostignuce i sam tamelj naseg nacionalnog identiteta ,ali ipak on zna...
 
Cini mi se da je Djindjic tek kada je dosao na vlast vidio pravu situaciju kada je Kosovo u pitanju tj da je Amerika vec odlucila da je ono nezavisno, i onda kada je poceo tjesnje da saradjuje i sa Rusijom...znamo sta se desilo.

Pa dobro, ako je istina da se Djindjic ipak na kraju pokajao za svoje dodasanje posupke mogu mu se oprostiti gresi iz proslosti. Uostalom hriscanski je pokajniku oprostiti grehe iz proslosti, ali ako se iskreno pokaje. Mada ja ne verujem da je moguce iskreno pokajanje takvih kao sto su Djindjic, tako da mi je ipak drago sto ga je Zveki poslao u pakao.
 
Vjeruj mi citao sam o Djindjicu i njegovom okretu ka Rusiji (moze se reci vapaju za pomoc) kada je vidio da Srbija nista ne moze da uradi da bi USA promijenila plocu...Covjek je zaista mogao nesto da uradi za Srbiju.
Sto se tice Zvezdana Jovanovica, covjek je ustao i udario Srbiji samar ubivsi njenog premijera (a premijer je institucija, bas kao i predjsednik, skupstina). Ne velicajmo tog covjeka.
 
Vjeruj mi citao sam o Djindjicu i njegovom okretu ka Rusiji (moze se reci vapaju za pomoc) kada je vidio da Srbija nista ne moze da uradi da bi USA promijenila plocu...Covjek je zaista mogao nesto da uradi za Srbiju.
Sto se tice Zvezdana Jovanovica, covjek je ustao i udario Srbiji samar ubivsi njenog premijera (a premijer je institucija, bas kao i predjsednik, skupstina). Ne velicajmo tog covjeka.

STANI kazes da su ga ubili ameri a sada zvezdan...
 
Vjeruj mi citao sam o Djindjicu i njegovom okretu ka Rusiji (moze se reci vapaju za pomoc) kada je vidio da Srbija nista ne moze da uradi da bi USA promijenila plocu...Covjek je zaista mogao nesto da uradi za Srbiju.
Sto se tice Zvezdana Jovanovica, covjek je ustao i udario Srbiji samar ubivsi njenog premijera (a premijer je institucija, bas kao i predjsednik, skupstina). Ne velicajmo tog covjeka.

pa onda mene za premijera jer imam vise radnog staza neko djiki,salim se mene za premijera jer sam to za amere provalio jos 98 i da se nikad nece promeniti osim silom.....ko se maca lati
 
Pa dobro, ako je istina da se Djindjic ipak na kraju pokajao za svoje dodasanje posupke mogu mu se oprostiti gresi iz proslosti. Uostalom hriscanski je pokajniku oprostiti grehe iz proslosti, ali ako se iskreno pokaje. Mada ja ne verujem da je moguce iskreno pokajanje takvih kao sto su Djindjic, tako da mi je ipak drago sto ga je Zveki poslao u pakao.

Djindjic je bio pragmatican i shvatio da je Kosovo otislo bespovratno. Pokusao je da spremi Srbiju na novi zivot bez Kosova, zivot koji je Srbima dobar i koji Srbi kroje. To je smetalo mnogima, ali su ga postovali daleko vise nego bilo kog Srbina. Mislim da se pokajao onog momenta kad je usao u politiku, ali se svim silama trudio da dodje na vlast, da bi nesto promenio. Sloba je ziveo u zabludama, okupiran svojom velicinom i zeleo je da uradi nesto sto ne moze. Zato su ga i njegovi izdali. On se pokajao par minuta pred smrt.

A sto se tice izjave o Zvekiju i paklu, rado bih ti sad pominjao i mozak i rodbinu i nesto da nabijes negde i da odes tamo gde mislis da je Premijer. Ali ne smem zbog bana.
 
Kazem da je Zvezdan izdao svoju zemlju i ubio premijera. Neko je bio narucilac tog ubistva jer ga Zvezdan nije ubio iz nekih licnih razloga. Pitanje je ko je narucilac? Zvanicna verzija je "zemunski klan", ali nekako mi je tesko da u to povjerujem.

Zvezdan je zloupotrebio polozaj, oruzje i poverenje koje mu je Srbija dala. Ubio je Srbina pre svega. Dalje nema potrebe da pricam, mnogi se ne bi slozili. Srbin koji ubije Srbina je gow.no izdajnicko i dabogda umro u najgorim mukama. Narucilac se zna i to je Legija, jer nije onako drogiran mogao da skonta da ne moze sam protiv svog naroda. Ostali sto su ga pujdali na to su i dalje na vlasti.
 
Kazem da je Zvezdan izdao svoju zemlju i ubio premijera. Neko je bio narucilac tog ubistva jer ga Zvezdan nije ubio iz nekih licnih razloga. Pitanje je ko je narucilac? Zvanicna verzija je "zemunski klan", ali nekako mi je tesko da u to povjerujem.

nebi ni zvezdan ni niko iz JSO ubili djindjica za stranu sluzbu,osim ako nisu sami bili uvereni da je los po nas.
 
Djindjic je bio pragmatican i shvatio da je Kosovo otislo bespovratno. Pokusao je da spremi Srbiju na novi zivot bez Kosova, zivot koji je Srbima dobar i koji Srbi kroje. To je smetalo mnogima, ali su ga postovali daleko vise nego bilo kog Srbina. Mislim da se pokajao onog momenta kad je usao u politiku, ali se svim silama trudio da dodje na vlast, da bi nesto promenio.

Ne mogu se sloziti, jer sam Djindjica gledao kao borca za Srbiju, borca za Kosovo.
Borca za SVE gradjane ove zemlje...
 
Zvezdan je zloupotrebio polozaj, oruzje i poverenje koje mu je Srbija dala. Ubio je Srbina pre svega. Dalje nema potrebe da pricam, mnogi se ne bi slozili. Srbin koji ubije Srbina je gow.no izdajnicko i dabogda umro u najgorim mukama. Narucilac se zna i to je Legija, jer nije onako drogiran mogao da skonta da ne moze sam protiv svog naroda. Ostali sto su ga pujdali na to su i dalje na vlasti.

to se jos ne zna ko ga je ubio posto u celoj prici ima previse rupa da bi se ista pricalo,osim na farsu od sudjenja i naravno potere.
a to da je gowno svaki srbin koji ubije srbina je malo glupo posto ima mnogo losih srba i po srbiju i druge kao i u svakoj zemlji
 
Koje su to moralne vrijednosti koje posjeduje Zvezdan Jovanovic? Ili Legija?
JSO je jedna od onih organizacija koje umisle da su jace od drzave. Uzasna greska.

verovatno vojnicke koje svaki vojnik a pokotovu jedan od najboljih na svetu ako ne i najbolji moraju da imaju obojica,naravno i lose strane-ali nemozes biti dobar i profesionalni vojnik kao oni a da nemas bar nekoliko dobrih,a i mi lino neznamo njih pa i nemozemo komentarisati da je neko los ili dobar
 
Obojica su učili marxizam....i bili marxisti u mladosti.....samo što je jedan bio i titoista......

I jedan i drugi su pekli zanat u inostranstvu (na demokratskom i liberalnom zapadu)....ali
jedan u Americi drugi u Nemačkoj.

Samo što je jedan proveo ceo život inkorporiran u državne strukture......drugi van njih....., pa je imao dosta lošiju startnu poziciju..

Jedan bio veštiji, bolji demagog, masa mu je ''jela iz ruke''......drugi naprotiv, ništa nije od toga znao......njegov kult ličnosti se razvije tek posle smrti.......

Jedan se hvalio da je praktičan.......drugi je pričao o idealima, ali je savršeno primenjivao Makijavelijevu maksimu ''Cilj opravdava sredstvo'', ali se na kraju preigrao....

Jedan je bio vladalac...a drugi samo protivnik i to često vrlo slab....

Obojica su tragično okončala svoje karijere......

A Kosovo.....to je uvek bilo sredstvo za obojicu, a nikad cilj zato je i nebitno....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top