Дизниленд под палмом

Ilinoida

Domaćin
Poruka
4.843
Све ме више изненађују изјаве наших про-европских политичара. Тако смо недавно имали могућност да чујемо од неког човека-биљке, неке чудне сорте, како ће он да направи у Јагодини Дизниленд. Скала на мом жмарцометру опет је скочила. Немам ништа против таквих светских мегалополиса, али ми Срби данас нисмо заинтересовани ни за kakve евро-дизниленде.
Питам се само како тој еуроцентричној господи до сада није већ јасно да ми не желимо да своју децу водимо у Дизниленд већ у Косоволенд. Не желимо да им читамо бајке о измишљеним легендама Микију Маусу у Паји Патку, већ о стварним легендама Краљевић Марку и Милошу Обилићу, чаробњаку са плавом куглом Николи Тесли и српском просветитељу Светом Сави. Ми имамо наше Маgic Kingdom, са свим витезовима у сјајном оклопу, и Шарци Краљевића Марка још увек каскају Српским горама, али сада нема ко да их јаше. Србију јашу само Курте и Мурте. Нема Краљевића из Magic Serbian Kingdom.

Док се не направи нови Дизниленд, пардон Палмаланд, можемо да гледамо како нам децу одводе јаничари да гледају еуропске и светске Дизниленде, и да им узгред наплате сваки осмех. Немам намеру да се уплићем у „туђе укусе“, можда неко воли више плишане играчке и пластичне коње по вашариштима, али дотаћи коња је много лепше него неку пластичну лутку. И још се смејете а тај смех је за џабе!

Имамо и ми наше Евересте, које још нисмо ни открили иако нам стоје ту пред носом.
Када су почеле да испаравју српске земље, онда су ницали као печурке нове територије. Прво смо имали Бамбиленд, па сад ћемо и Дизниленд, односно Палмаланд, или нешто слично. Цела Србија постаје један велики смешан Дизниленд.
Само овде можете видети ИГРЕ БЕЗ ГРАНИЦА!

Moжда ће господа мики мауси, пардон, политикуси да нам направе и један Косоволенд. Да бар наша будућа деца пипну воштаног Милоша Обилића, Цара Лазара и Царицу Милицу и Грачаницу. Кад већ не могу да нам обезбеде да у стварности наша деца оду сваког лета у свету српску земљу нека иду бар у воштани Косоволенд!

„Ћераћемо се још“.... пардон, смејаћемо се још.
 
Све ме више изненађују изјаве наших про-европских политичара. Тако смо недавно имали могућност да чујемо од неког човека-биљке, неке чудне сорте, како ће он да направи у Јагодини Дизниленд. Скала на мом жмарцометру опет је скочила. Немам ништа против таквих светских мегалополиса, али ми Срби данас нисмо заинтересовани ни за kakve евро-дизниленде.
Питам се само како тој еуроцентричној господи до сада није већ јасно да ми не желимо да своју децу водимо у Дизниленд већ у Косоволенд. Не желимо да им читамо бајке о измишљеним легендама Микију Маусу у Паји Патку, већ о стварним легендама Краљевић Марку и Милошу Обилићу, чаробњаку са плавом куглом Николи Тесли и српском просветитељу Светом Сави. Ми имамо наше Маgic Kingdom, са свим витезовима у сјајном оклопу, и Шарци Краљевића Марка још увек каскају Српским горама, али сада нема ко да их јаше. Србију јашу само Курте и Мурте. Нема Краљевића из Magic Serbian Kingdom.

Док се не направи нови Дизниленд, пардон Палмаланд, можемо да гледамо како нам децу одводе јаничари да гледају еуропске и светске Дизниленде, и да им узгред наплате сваки осмех. Немам намеру да се уплићем у „туђе укусе“, можда неко воли више плишане играчке и пластичне коње по вашариштима, али дотаћи коња је много лепше него неку пластичну лутку. И још се смејете а тај смех је за џабе!

Имамо и ми наше Евересте, које још нисмо ни открили иако нам стоје ту пред носом.
Када су почеле да испаравју српске земље, онда су ницали као печурке нове територије. Прво смо имали Бамбиленд, па сад ћемо и Дизниленд, односно Палмаланд, или нешто слично. Цела Србија постаје један велики смешан Дизниленд.
Само овде можете видети ИГРЕ БЕЗ ГРАНИЦА!

Moжда ће господа мики мауси, пардон, политикуси да нам направе и један Косоволенд. Да бар наша будућа деца пипну воштаног Милоша Обилића, Цара Лазара и Царицу Милицу и Грачаницу. Кад већ не могу да нам обезбеде да у стварности наша деца оду сваког лета у свету српску земљу нека иду бар у воштани Косоволенд!

„Ћераћемо се још“.... пардон, смејаћемо се још.

:ok::super::ok:
 
Ajd da pesmom rečem........na zadatu TEMU.........nisam odavno..............

40.

Кавез ми је наменио
од кавеза што се боји
Ја бих места променио
у кавезу он да стоји........................

Да се чуду ја начудим
кад заблудом другом суди
Ајде да му и понудим
у кавезу да се буди................

Јер њему је право дато
правду другом да искроји
Па и није чудо за то
од кавеза што се боји................

Кад би кавез себи дао
и посете имо честе
Тад би можда и сазнао
да на правом месту јесте....................

ЗК
 
Poslednja izmena:
Ajd da pesmom rečem........na zadatu TEMU.........nisam odavno..............

40.

Кавез ми је наменио
од кавеза што се боји
Ја бих места променио
у кавезу он да стоји........................

Да се чуду ја начудим
кад заблудом другом суди
Ајде да му и понудим
у кавезу да се буди................

Јер њему је право дато
правду другом да искроји
Па и није чудо за то
од кавеза што се боји................

Кад би кавез себи дао
и посете имо честе
Тад би можда и сазнао
да на правом месту јесте....................

ZK

Pogledajte prilog 37491
 
Mozemo mi da se smejemo Palmi koliko hocemo,ali covek dobi u Jagodini 60% glasova. A to nije za dzabe. Smejali smo se i kada je otvarao i zoo vrt,i akva park i muzej.
A Jagodinu svaki dan,posebno u letnjem periodu poseti nekoliko hiljada turista. Pa pomnozite to sa cenom ulaznice za akva park,zoo vrt,muzej. Pola Srbije sad ima zelju da ode da vidi Jagodinu,a ne Milesevu,Zicu ili nesto slicno.
Sto se toga ne seti neki vajni predsednik opstine demokrata ili radikal.
 
Ajd da pesmom rečem........na zadatu TEMU.........nisam odavno..............

40.

Кавез ми је наменио
од кавеза што се боји
Ја бих места променио
у кавезу он да стоји........................

Да се чуду ја начудим
кад заблудом другом суди
Ајде да му и понудим
у кавезу да се буди................

Јер њему је право дато
правду другом да искроји
Па и није чудо за то
од кавеза што се боји................

Кад би кавез себи дао
и посете имо честе
Тад би можда и сазнао
да на правом месту јесте....................

ZK

увек ме изнова одушеве песме.....свака част! :D:ok::super:
 
Можда Палма слабо стоји са Бетовеном и Моцартом,али ако се не варам,сваки ђак на почетку школске године добије 5000 динара за куповину књига а сви одлични ђаци иду бесплатно на море о трошку општине.
 
Mozemo mi da se smejemo Palmi koliko hocemo,ali covek dobi u Jagodini 60% glasova. A to nije za dzabe. Smejali smo se i kada je otvarao i zoo vrt,i akva park i muzej.
A Jagodinu svaki dan,posebno u letnjem periodu poseti nekoliko hiljada turista. Pa pomnozite to sa cenom ulaznice za akva park,zoo vrt,muzej. Pola Srbije sad ima zelju da ode da vidi Jagodinu,a ne Milesevu,Zicu ili nesto slicno.
Sto se toga ne seti neki vajni predsednik opstine demokrata ili radikal.

Ти кад лупиш - лупиш. Аква-центар и остале набуџене материјалне дрангулије немају никакву вредност као што има једна Милешева и Жича.

Палма је добио дебелу лову и зато се окренуо другој страни.

Осим тога, имам пријатеље који су му радили радио станицу пре 10 година и он није дао да се начне минерална вода, жена је отворила минералну воду и он се дерао на жену, најурио је људе који су дошли, рекавши им да купе своје ствари и да иду (само због тога што су сели да попију 2 кафе и 2 чаше минералне воде).
Није он баш нека цвећка као што изгледа.
 
Ти кад лупиш - лупиш. Аква-центар и остале набуџене материјалне дрангулије немају никакву вредност као што има једна Милешева и Жича.

Палма је добио дебелу лову и зато се окренуо другој страни.

Осим тога, имам пријатеље који су му радили радио станицу пре 10 година и он није дао да се начне минерална вода, жена је отворила минералну воду и он се дерао на жену, најурио је људе који су дошли, рекавши им да купе своје ствари и да иду (само због тога што су сели да попију 2 кафе и 2 чаше минералне воде).
Није он баш нека цвећка као што изгледа.

A šta je Palma trebalo da uradi u Jagodini? Da napravi kopiju nekog manastira umesto akva parka? Da ostavi razorane ulice po selima?

Kako se ne seti da pomeneš kako njegovi penzioneri imaju besplatan prevoz, kako daje novčane nadoknade za decu, kako pokušava da privuče investitore da otvore fabriku u Jagodini i da zaposli ljude?

Volela bih da čujem od čega vi "patriote" i fanatici živite? Od poseta manastirima? Od vere u Boga? Jedete li vi nešto i ako jedete, kako dolazite do te hrane? Kupujete u prodavnici ili.....? U čemu je problem sa akva parkom i fabrikom?

Vama kao vernicima Palma sigurno ne zabranjuje da posećujete manastire i crkve. Pa izvolite i ne silujte ljude svojom ispravnošću i tuđom grešnošću. Ili ste umislili da imate Božiju dozvolu da nas kritikujete? Ako imate umišljaje u tom smislu..... postoji i za to rešenje.

Fanatici.:twisted:
 

Back
Top