Treba mi pomoc za brzinu
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Treba mi pomoc za brzinu

Početnik
    Učlanjen
    26.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Post Treba mi pomoc za brzinu

Cao swima.Treniram kosarku i igram pleja.Imam solidnu brzinu ali nisam zadovoljan.Sta mi preporucujete da radim da bih povecao brzinu na najvishi nivo?Hwala unapred.

Ističe se fatcat (avatar)
    Učlanjen
    04.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    99

Podrazumevano Re: Treba mi pomoc za brzinu

Citat Original postavio vlada_ljkra Pogledaj poruku
    Cao swima.Treniram kosarku i igram pleja.Imam solidnu brzinu ali nisam zadovoljan.Sta mi preporucujete da radim da bih povecao brzinu na najvishi nivo?Hwala unapred.
    Brzinu u ovako kompleksnom sportu cini vise elemenata: prvo je fizicka brzina, drugo je tehnika, a trece je recimo usresredjenost i psihicka brzina da je tako nazovem.

Fizicku brzinu povecaces jacanjem misica, za sprint su najvaznije butine, za brzinu ruku ramena, i naravno tu je uvek centar svih pokreta - trbuh. Po mom iskustvu ako si mladji izuzetno je vaznio da radis osnovne vezbe snage, na primer zgibove. To ce ti dati veliku prednost nad vrsnjacima.

Tehnika mora da ti bude dobra. Ne odvajaj se od lopte. Stalno vezbaj, dok ne postanete kao jedno, sa obe ruke. Ako nisi dobar dribler, dzaba ti je brzina koju ne mozes da realizujes. Gledaj da narocito posvetis paznju prelazu iz visokog u niski dribling i obrnuto. Za ovo ce ti trebati dobra ledja i trbusnjaci.

Najzad, i ovo je najvaznija vrsta brzine, moras u glavi da budes brz. Da bi, na primer probio coveka, najvaznija ti je sposobnost da iskoristis momenat, tu je potrebna odlucnost i hrabrost. Ako mnogo mislis, dzaba ti je sva brzina. Ovo nije nesto na cemu ces moci mnogo raditi jer takav si kakav si. Neko ko je emotivno i intelektualno tup, uvek ce brzo reagovati. Uvek se nasmejem kad slusam one price o tome kako je ovaj ili onaj igrac inteligentan (npr Divac, Djordjevic). Upravo je suprotno, uvek najbolje reaguje igrac koji ne analizira mnogo vec samo slusa instikt. Tu nema pameti i emocija. Takvi igraci su zapravo prilicno intelektualno i emotivno tupi i nemastoviti, zato su njihove reakcije brze i ispavne. Igrac koji nema nista u glavi, najbrze probije i najlakse uoci pas.
    Prema tome, ako nisi takav, nikada zapravo neces biti 'brz'. Jedino sto ti mogu savetovati jeste da pre utakmice nikad ne razmisljas o kosarci, da ne pokusavas da vizualizujes nijednu situaciju, i kad udjes na teren jednostavno se prepustis instiktima kao zivotinja.
    Poslednji put ažurirao/la fatcat : 25.05.2008. u 10:03

Početnik
    Učlanjen
    26.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Treba mi pomoc za brzinu

Hvala brate

Slične teme

1. Treba mi pomoc....cackala sam nesto sto ne treba :)
    Autor Ivanana u forumu Internet
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 30.06.2007., 10:00
  2. Treba mi trener za snagu i brzinu...
    Autor Goku u forumu Fudbal
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 15.04.2007., 21:01

Oznake

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge