Problem sa DVD-om

mexxx

Zainteresovan član
Poruka
132
Nisam siguran da li sam trebao negde drugde da postavim temu ali mi se ovde ucinilo kao najbolje mesto.
Imam Pentium 4 2.0GHz 512 Ram Windows XP... i DVD citac Gigabyte,neki CD-RW i Optiarc DVD RW AD-7173A.
Taj Optiarc DVD RW AD-7173A sam kupio pre 5 meseci jer me je DVD Gigabyte zezao nije hteo da cita sve diskove i na njemu rezem .Medjutim diskove DVD kada narezem na njemu i posle ubacim u njega da pustim nista se ne desava. Kada udjem u My Computer i udjem u Propreties diska on mi pokaze
Type: CD Drive
File system :RAW
Used space: 0
Free space: 0

a disk sam narezao DVD 4.7GB !?
Taj isti disk kada pustim u drugom citacu on ga pokrene normalno ! Inace obicni CD diskovi rade bez problema.
A kada u My Computer-u hocu da dvoklikom otvorim disk dobijem poruku:
DISK IS NOT FORMATED
WINDOWS CANNOT READ FROM THIS DISK.THE DISK MIGHT BE CORRUPTED,OR IT COULD BE USING A FORMAT THAT IS NOT COMPATIBLE WITH WNDOWS!

Sta se to desava ,da li je u pitanju neki kvar DVD a ?

Hvala!
 
Nisam siguran da li sam trebao negde drugde da postavim temu ali mi se ovde ucinilo kao najbolje mesto.
Imam Pentium 4 2.0GHz 512 Ram Windows XP... i DVD citac Gigabyte,neki CD-RW i Optiarc DVD RW AD-7173A.
Taj Optiarc DVD RW AD-7173A sam kupio pre 5 meseci jer me je DVD Gigabyte zezao nije hteo da cita sve diskove i na njemu rezem .Medjutim diskove DVD kada narezem na njemu i posle ubacim u njega da pustim nista se ne desava. Kada udjem u My Computer i udjem u Propreties diska on mi pokaze
Type: CD Drive
File system :RAW
Used space: 0
Free space: 0

a disk sam narezao DVD 4.7GB !?
Taj isti disk kada pustim u drugom citacu on ga pokrene normalno ! Inace obicni CD diskovi rade bez problema.
A kada u My Computer-u hocu da dvoklikom otvorim disk dobijem poruku:
DISK IS NOT FORMATED
WINDOWS CANNOT READ FROM THIS DISK.THE DISK MIGHT BE CORRUPTED,OR IT COULD BE USING A FORMAT THAT IS NOT COMPATIBLE WITH WNDOWS!

Sta se to desava ,da li je u pitanju neki kvar DVD a ?

Hvala!
Ako u Safe Mode(pokusaj da li sve funkcionise u Safe Mode) mozes sve da pokrenes onda je greska sledeca:Vise Drajvera u Operativnom Sistemu prave interne konflikte!
Resenje:Instaliraj Windows ponovo.Zao mi je ali to ti je za sad jedino resenje!:wink:
 

Back
Top