Вацлав Клаус се оградио од признања Косова

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
10:09
ПРЕДСЕДНИК ЧЕШКЕ ОГРАДИО СЕ ОД ПРИЗНАЊА КОСОВА

ПРАГ - Чешки председник Вацлав Клаус био је изненађен одлуком чешке владе да призна Косово, пренео је новинарима Клаусов портпарол Петр Хајек.

„Председник је заиста био изненађен том одлуком владе. Није ни био унапред обавештен. Да је члан владе, поступио би као министри Хришћанске демократске уније”, преносе данас медији изјаву Хајека.

Министри Хришћанске демократске уније одбили су 21. маја да гласају за једнострано проглашену независност Косова.

Чешка опозициона левица инсистира да јој влада објасни тај, како га је назвала, корак без преседана, зато што је признањем прекршила џентлменски договор да када прођу ванредни парламентарни избори у Србији за то осетљиво међународно питање покуша да нађе договор са опозицијом да чешки став буде јединствен.

Опозициони нереформисани комунисти затражили су од Вацлава Клауса да интервенише како би влада одложила своју одлуку о признању до даљег, а свакако да блокира да садашња шефица Канцеларије Чешке при УНМИК-у, Јањина Хжебичкова, буде именована за нову амбасадорку Чешке у Приштини.
 
Могу само да кажем да одајем сву почаст Чешким левичарима и комунистима,
али и Хришћанској Демократији.

Мада комунистима посебно јер су се показали као доследни својих програма и схватања.

Дакле да констатујемо да је у Чешкој на власти иста багра као код нас, очигледно је да је у влади дошло до преглашавања, као „жути” код нас.

Јасно је да су све „демократе” у целој Европи пијуни НАТО пакта и да нема разговора са еима.
 
Wazlaw Kostunitza?

Мислио сам да је то сувише очигледно да бих коментарисао...

Мада изгледа је образац исти.
Клауса су искористили да сруше комунизам, онда инсталирали "чешки ДС" да у ствари води земљу у име негок из иностранства а Клауса задржали да Чесима замазује очи.

као код нас...
 
Znači, sad već 19, a Bota i dalje mantra da EU ne priznaje Kosovo. I kada ga priznaju sve članice, on će da nam prosipa priču da to nije uradila EU kao organizacija nego svaka članica za sebe.
Pitam se da se nađe skupina od 24 ljudi i da ga 19 od njih napadne i propisno izmlati, da li bi Bota rekao da su ga mlatili pojedinci ili grupa huligana?

Od Češke se drugo nije ni moglo očekivati. Njihov premijer je pre nepunih mesec dana dobio jasne instrukcije od Velikog Brata (USA) kakve odluke treba da donese njegova marionetska vlada. Tako da su oni juče ekspresno usvojili priznanje Kosova, kao i razmeštanje raketnog štita na svojoj teritoriji. Samo nek se ne žale kada, nakon što se iz Češke nuks usmere ka Moskvi, jednog dana Rusi opet tenkovima uđu u Prag i nayebu im se milosne majčice.
Otresli su se jednog gazde (SSSR) da bi se stavili u službu drugog (USA), a na štetu prvog, i misle da neće imati posledice zbog takvog ponašanja. Zašto su takvi kreteni, da nisu znali uživati u slobodi? Očigledno da nisu znali. Konjušar je konjušar, i bez gazde je niko i ništa.
 
u jednoj demokratskoj zemlji je normalno da je neko za a neko protiv, ali je i normalno da se postuje volja vecine. znaci njegov stav je suprotan stavu vecine, i nema ljutis.
hvala ceska, ili....

Děkujeme vám
Czech Republic

Mislis da se njima yebe za volju vecine naroda. Uskoj grupi politicke evropske elite se yebe samo za americki novac.
 
Мислио сам да је то сувише очигледно да бих коментарисао...

Мада изгледа је образац исти.
Клауса су искористили да сруше комунизам, онда инсталирали "чешки ДС" да у ствари води земљу у име негок из иностранства а Клауса задржали да Чесима замазује очи.

као код нас...

ja koliko znam Ceska je zemlja u kojoj je standard dosta visi nego kod nas i u kojoj je nezaposlenost mala i gde se u zadnjih 7-8 godina nije dogodio ni jedan strajk!!!
 
Мислио сам да је то сувише очигледно да бих коментарисао...

Мада изгледа је образац исти.
Клауса су искористили да сруше комунизам, онда инсталирали "чешки ДС" да у ствари води земљу у име негок из иностранства а Клауса задржали да Чесима замазује очи.

као код нас...

a ko nama zamazuje oci.ima ih na iljade pa ne znam koj je glavni lucifer
 
ja koliko znam Ceska je zemlja u kojoj je standard dosta visi nego kod nas i u kojoj je nezaposlenost mala i gde se u zadnjih 7-8 godina nije dogodio ni jedan strajk!!!

А имају комунисте и председника антикомунисту који има моода да се противи политици великих.
Ми можемо да имамо и највиши стандард у Европи, али ћемо да останеко пи*де.
 
"Češka nije mogla drugačije"

Prag -- Češka vlada žali zbog toga što Srbija povlači ambasadora iz Praga, ali nije mogla drugačije nego da prizna Kosovo, kazao je šef češke diplomatije Karel Švarcenberg.

Češki predsednik Vaclav Klaus primio je juče ambasadora Srbije Vladimira Vereša kako bi mu izrazio svoje neslaganje sa odlukom vlade da prizna Kosovo. "Poštujem mišljenje predsednika. Meni je, takođe, žao što srpski ambasador odlazi, ali naša vlada nije mogla da odluči drugačije nego da Kosovo prizna", kazao je Švarcenberg za "Mladu frontu dnes".

I premijer češke Miroslav Topolanek se nada da korak koji je Srbija povukla i prema ostalim zemljama koje su priznale Kosovo (povlačenje ambasadora), neće narušiti odnose dve zemlje.

On je preko portparolke poručio da Češka nastavlja da podržava integraciju Srbije u evropske strukture.

Odluka češke vlade da prizna Kosovo izazvala je buru na češkoj političkoj sceni, koja već treći dan ne jenjava, a vlada će morati svoju odluku da pravda parlamentu početkom juna, iako je ne obavezuje njegovo mišljenje, pošto je priznavanje novih država isključivo u njenoj nadležnosti.

Šef čeških opozicionih nereformisanih komunista Vojteh Filip, kazao je sinoć češkoj televiziji da će njegova stranka na toj sednici u junu staviti na glasanje u Poslaničkom domu predlog zakona kojim bi baš zbog Kosova ubuduće nove države u Češkoj priznavao parlament.

"Pravno, odluka da Češka prizna Kosovo tako što s njim uspostavi diplomatske odnose završava se tek kada predsednik Češke imenuje ambasadora u Prištini. Mi smo zatražili od Vaclava Klausa da imenovanje Janjine Hžebičkove za ambasadora u Prištini blokira", objasnio je Filip.

Klaus: Kako sam se stideo

Češki predsednik Vaclav Klaus priznao je za "Mladu frontu Dnes" da se stideo kada je juče primio ambasadora Srbije u Pragu Vladimira Vereša, pred njegovo povlačenje u Beograd na konsultacije zbog toga što je Češka 21. maja priznala nezavisnost Kosova.

"Veoma su me uznemirile reči ambasadora Vereša da Srbi nisu doživljavali lično kada su Kosovo priznale zemlje kao Finska, Holandija ili Nemačka, ali da ih je korak češke vlade pogodio", rekao je Klaus u tekstu koji je naslovio "Kako sam se stideo".

Klaus je podsetio da on lično ne može da se pomiri sa tim što je Češka priznala Kosovo, i zato je pribegao gestu da Vereša primi, što je prema ocenama čeških diplomata vrlo neuobičajeno u državničkom protokolu.

"Mislio sam da ću ubrzanim pozivom srpskom ambasadoru pred neželjeni odlazak u Srbiju dati makar mali signal ljudima kod nas i u Srbiji da se u odnosu Čeha prema Srbima ništa ne menja", napisao je danas Klaus.

Češki predsednik je rekao da ga je Vereš podsetio na nekoliko bitnih momenata zajedničke istorije dve zemlje.

Klaus je istakao činjenicu da je prvi čehoslovački predsednik Tomaš Garig Masarik, za vreme Prvog svetskog rata, mogao da putuje po Evropi samo zahvaljujući tome što mu je Srbija dala pasoš, kao i da je nemački Gestapo za vreme Drugog svetskog rata proganjao u okupiranoj Jugoslaviji pristalice Masarika.

"Otac ambasadora studirao je posle rata u Pragu da bi ga naše vlasti poslali kući posle 1948. godine zato što nije hteo da se odrekne Tita u korist Staljina", napisao je češki predsednik.

Vaclav Klaus podsetio je čitaoce najtiražnijeg češkog dnevnika i na 1968. godinu i upad trupa Varšavskog pakta u Čehoslovačku kada je Jugoslavija bila jedina zemlja koja je proglasila mobilizaciju.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=05&dd=24&nav_id=300204
 
u jednoj demokratskoj zemlji je normalno da je neko za a neko protiv, ali je i normalno da se postuje volja vecine. znaci njegov stav je suprotan stavu vecine, i nema ljutis.
hvala ceska, ili....

Děkujeme vám
Czech Republic

Volja vecine:lol:Mislis volja amera,budi dobar,pa lepo priznaj.Ali batina ima dva kraja,''lepo'' je to kada te ameri ''vole'',nekada davno su i Sadama i mudzahedine podrzavali,pa bi sta bi;)
 

Back
Top