Alergijski rinitis
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Alergijski rinitis

Aktivan član *misutka* (avatar)
    Učlanjen
    06.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano Alergijski rinitis

Radjene su mi kožne probe i pošto ima sto nekih stvari na koje sam alergična, nisam upamtila sve što su mi rekli (pametan zapisuje...) I sad gledam ovu listu nisu mi jasne neke stvari, a tek u ponedeljak mogu da pitam lekara, pa molim lekare ovde za objašnjenje
    1. Šta je aspergilus (malo sam guglala vidim da je to neka gljivica...ali gde je sve ima )
    2. Šta je dermatofagoptor (ovo čak ni Google ne zna)
    3. Pošto su našli preosetljivost na fiziološki rastvor, interesuje me da li to može da znači da sam alergična na NaCl? Šta se uopšte nalazi u F.R. osim vode i soli?

Hvala!

Poznat Hedonista (avatar)
    Učlanjen
    21.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    141

Podrazumevano Re: Alergijski rinitis

lepo pitaj onoga ko ti je to i radio..treba lepo da ti objasni ili ti da budes pazljivija..
    ..je otisao sa Krstarice na neko vreme...

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Citat Original postavio *misutka* Pogledaj poruku
    Radjene su mi kožne probe i pošto ima sto nekih stvari na koje sam alergična, nisam upamtila sve što su mi rekli (pametan zapisuje...) I sad gledam ovu listu nisu mi jasne neke stvari, a tek u ponedeljak mogu da pitam lekara, pa molim lekare ovde za objašnjenje
    1. Šta je aspergilus (malo sam guglala vidim da je to neka gljivica...ali gde je sve ima )
    3. Pošto su našli preosetljivost na fiziološki rastvor, interesuje me da li to može da znači da sam alergična na NaCl? Šta se uopšte nalazi u F.R. osim vode i soli?

Hvala!
    Kada se rade kozne probe, obicno nakon toga lekar alergolog pregleda te promene i kaze pacijentu sta treba da radi.
    Ne znam zbog kojih tegoba ti je radjeno ispitivanje ali uz svu dobru volju ne mogu da znam sta ti je onaj koji te je pregledao rekao i kako je tumacio tvoj rezultata.

Učlanjen
    06.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    60

Citat Original postavio dr Pogledaj poruku
    Kada se rade kozne probe, obicno nakon toga lekar alergolog pregleda te promene i kaze pacijentu sta treba da radi.
    Ne znam zbog kojih tegoba ti je radjeno ispitivanje ali uz svu dobru volju ne mogu da znam sta ti je onaj koji te je pregledao rekao i kako je tumacio tvoj rezultata.
    Prvo, dr hvala na dobroj volji...Radi se, k'o što sam rekla u naslovu teme, o alergijskom rinitisu, pa su mi radjene kožne probe na neke alergene. Tačnije na 15 alergena (btw. od njih 15 na 11 sam alergična ), i onda sam dobila listu sa upisanim rezultatima za svaki testirani alergen. E u tom spisku alergena pored koječega (polen drveća, ambrozija, životinjska dlaka...itd) se nalaze i ova dva koja sam pomenula u prvom postu, pod 1. i 2. Za F.R. znam (t.j, rekli su mi) da je fiziološki rastvor, ali me interesovalo ono što sam pitala u vezi soli. Onda sam sa tim rezultatom otišla kod pneumoftiziologa, i ne mogu da grešim dušu, žena objasnila, prepisala terapiju, dogovorile smo se za dalje...ali u onom slušanju nabrajanja na šta sam sve alergična, ne sećam se šta je rekla da su ta dva pomenuta alergena. Hvala ti...nadam se da sam sad lepo objasnila...
    @ mangup... Lepo sam čoveče rekla da ne mogu do ponedeljka (a najnovija informacija je ne pre nego za 2 nedelje) da dodjem do lekara koji mi je čitao rezultat, pa sam zato ovde pitala da mi se rastumači... a obzirom da tegobe koje imam, željna sam da što pre krenem da izbegavam sve što mi smeta (ili bar koliko budem mogla...)

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Citat Original postavio *misutka* Pogledaj poruku

Hvala!
    Da nije dermatofagoides?
    http://www.planeta.org.yu/02/medicina1.htm
    Poslednji put ažurirao/la dr : 23.05.2008. u 21:44

Učlanjen
    06.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    60

Citat Original postavio dr Pogledaj poruku
    Moguće da jeste, mada u spisku piše doslovce kako sam napisala. Jeste mi lekarka rekla da sam i alergična i na grinje... a nema ih na popisu...tako da je to valjda to. Hvala ti

Slične teme

1. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 09.10.2007., 07:14
  2. vazomotorni rinitis
    Autor amelija erhart u forumu Zdravlje
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 04.04.2007., 20:55
  3. Vazomotorni Rinitis?
    Autor Jezza u forumu Zdravlje
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 09.06.2005., 13:37
  4. Katar eustahijevih tuba i rinitis