Ženidba

Ne. Treba da istruneš sam u svojoj mizeriji.

Moj brat ima 28 pa ga ne vidim da postavlja sebi tako debilna pitanja. Valjda uvek može da nađe neku gankuci iz beovoza :roll:
 
Ne. Treba da istruneš sam u svojoj mizeriji.

Moj brat ima 28 pa ga ne vidim da postavlja sebi tako debilna pitanja. Valjda uvek može da nađe neku gankuci iz beovoza :roll:
Što, bre, tako? Možda su ljudi iz okoline počeli da ga smaraju da se ženi, pa se i on sad pita šta je bolje. Mada je već i odgovorio.
 
nemoj na silu, nisu to jos neke godine, a i ne opada ti mnogo verovatnoca da se zaljubis. ljubav ne bira vreme. verovatno ces osetiti spontano zelju da zivis sa nekom devojkom, dotle ima jos vremena. bar si ti musko. bolje tako, nego da nadjes neku devojcicu, ozenis se njom, a onda ti dune da to nije bilo to i da nije trebalo tako, pa da je povredjujes.
mozda ti i nisi od takvih, ali ipak razmisli. nemoj da se hvatas u zamku pritiska okoline.
ja imam malo preko 30 i jos se nisam udala i ne sizim zbog toga, mada bih ja jako zelela da se udam, ali ne po svaku cenu.
 
Ne. Treba da istruneš sam u svojoj mizeriji.

Moj brat ima 28 pa ga ne vidim da postavlja sebi tako debilna pitanja. Valjda uvek može da nađe neku gankuci iz beovoza :roll:

pa, sto je sad mizeran? Je l' sto se nije ozenio?
( ala ti je komentar...! )
evo sta ja mislim - ne moras da se zenis, ako ti se jos nece.
Ali, ljudi sklapaju brakove ne samo iz zaljubljenosti i ljubavi , nego i iz neke zajednicke potrebe. I naravno da nisu mentoli. ( ne misim sad na zenidbu zbog vize, ili udaju zbog nasledjivanja love . Ni to nisu mentoli nego poslovni ljudi, al', 'ajde, nije to tema :) )
Kao da je povodadzisanje nesto stasno, ili glupo, ili unapred osudjeno na neuspeh?
He, toliko se brakova iz ljubavi raspalo, a "isprovodadzisanih" opstalo...jer ih sklapaju zreli ljudi koji znaju sta hoce :)
Dakle, sve dok ti se nece, cool! A ako ti se hoce, ili se zaljubljuj ili gledaj neko posteno i vredno celjade, pa salji tetku ...
 
treba se oženiti makar jednom u životu.....s tim da su 30te idealna prilika za to...verovatnoća za zaljoobljivanje misim da raste upravo proporcionalno.......šo je više nemaš...to si veći paćenik da je nađeš.....i to se više primaš.....bio u braku ili ne...............
 
Ako imash oko 30 godina i svestan si da je verovatnoća da se zaljubiš drastično opala..
dali treba biti mentol i oženiti se ili....?

Ne. Tebi ne kuca biološki sat tako brzo, kao devojkama, imaš još vremena da nađeš pravu osobu za sebe, samo što zaljubljivanje drugačije izgleda oko 30-te, nego oko 20-te. Ipak bi trebalo da se oženiš pre 40-te, jer ćeš dotle staći previše "samačkih" navika, pa ćeš se teže prolagoditi na zajednički život. U načelu, ne treba se ženiti dok nisi siguran da želiš i da ostariš sa tom ženom. Za sve druge varijante dovoljan je zajednički život, dok ne poželite decu.

Kao što vidiš, imaš još dooosta vremena. Znaš ono: ko se ženi na brzinu, taj se kaje natenane?
 
Poslednja izmena:
Ako imash oko 30 godina i svestan si da je verovatnoća da se zaljubiš drastično opala..
dali treba biti mentol i oženiti se ili....?

Прво пут чујем да вероватноћа за заљубљивање опада са годинама...:roll:

Не мислим да је за брак потребно заљубљивање, мислим да је потребно нешто много више....

И не мислим да треба бити ментол да би се женио...

Ниједна поставка ти није тачна!
 
Ako imash oko 30 godina i svestan si da je verovatnoća da se zaljubiš drastično opala..
dali treba biti mentol i oženiti se ili....?
Verovatnoća da se zaljubiš ne pada uopšte a naročito ne drastično ;)
Glupo je da se ženiš samo zato šro imaš 30 godina.
Glupo je da se ikada oženiš ako oženjen = mentol.
 
U pitanju je situacija nije u pitanju pravilo...ovi shto imaju brzi net ne znachi da ce brze da se srede :lol:... isto tako sam i ja sad Ganci a mogao sam da budem 007, mislim... treba biti svoj i slobodan u zemlji Srbiji a da te ne kamenuju seljaci... Shto se zenidbe tiche ja znam shta cu ali sam postavio temu eto.. mislim da je to josh jedna bitna tema danas... a da je realna kad pogledamo oko sebe...
 
Прво пут чујем да вероватноћа за заљубљивање опада са годинама...:roll:

Не мислим да је за брак потребно заљубљивање, мислим да је потребно нешто много више....

И не мислим да треба бити ментол да би се женио...

Ниједна поставка ти није тачна!

:tick::super:
 
U pitanju je situacija nije u pitanju pravilo...ovi shto imaju brzi net ne znachi da ce brze da se srede :lol:... isto tako sam i ja sad Ganci a mogao sam da budem 007, mislim... treba biti svoj i slobodan u zemlji Srbiji a da te ne kamenuju seljaci... Shto se zenidbe tiche ja znam shta cu ali sam postavio temu eto.. mislim da je to josh jedna bitna tema danas... a da je realna kad pogledamo oko sebe...

Pa jeste, bila je tema, valjda na zenskom kutku, o tome kad okolina navali na "decu" sta cekaju, sto se u bracne vode ne uvaljuju ( da se vec jednom "srede"! :) ), kad im je vec doslo VREME.
 
Прво пут чујем да вероватноћа за заљубљивање опада са годинама...:roll:

Не мислим да је за брак потребно заљубљивање, мислим да је потребно нешто много више....

И не мислим да треба бити ментол да би се женио...

Ниједна поставка ти није тачна!

Кратко, јасно и тачно. :)
 
Jeste, a onda navale da je vreme za rađanje dece, pa kad se rodi prvo, kad će drugo... Za dalje ne znam. Ima li dalje?

Išli deda i unuk, i vodili magarca. Sretnu neke ljude, a ovi će: "vidi budale, pešače, a magarac slobodan." Uzjaše deda magarca, a sledeći će: "vidi matorog, jaše magarca, a dete trčka za njim." Stavi on dete na magarca, pa krene peške, kad sledeći kažu: vidi mali jaše, a star čovek pešači". Uzjašu obojica, pa naredni koje su sreli, kažu: vidi, njih dvojica jaše jadnu životinju".Onda uzmu magarca, pa ga ponesu na leđima, a ljudi kažu: vidi dve budale, nose magarca, umesto on njih"
Slobodno skraćena verzija priče "Svetu ne možeš ugoditi".
Eto, to je odgovor na 90% pitanja.
 

Back
Top