Planete u izolaciji

I pretpostavila sam da se radi o naglašenoj 12. kući, pošto je to kuća izolacije. ;)
Imaš inače temu Zasto je dvanaesta kuca toliko losa?????, tu možeš pročitati dosta toga što bi se odnosilo na tvoj slučaj (naravno uopšteno). A nešto konkretnije - koliko vidim, ovde su Sunce i Merkur iako fizički u 12. kući, jako blizu vrhu 1. kuće (tj Ascendentu) tako da se faktički može računati da imaju (mnogo) veći uticaj na 1. od 12. kuće (pitanje je koliko i deluju uopšte na 12. polje...?).

Inače, razlog zašto teško uspevaš u stvarima koje radiš bi trebalo možda tražiti (i) u činjenici da je kod tebe znak Jarca prilično naglašen, a uz to se Saturn nalazi u 10. kući koja govori o onome što postižemo pa to daje određenu sporost (ali i temeljnost) ...
Ne znam koliko znaš o astrologiji, da li ti je jasno o čemu uopšte pričam ... ? :)
 
Imam drugaricu koja ima sličnu kartu, sve planete su joj zbijene u 10, 11 i 12 kući ( i samo jedna planeta u 9!) i ima samo konjukcije i sekstile. Nema uopšte kvadrate niti opozicije (osim Hironovih) kao ni ova devojka. Ali je sva nekako... neorganizovana, usporena, mislim da joj baš fali neki kvadrat da je malo prodrma i aktivira.
 
Imam drugaricu koja ima sličnu kartu, sve planete su joj zbijene u 10, 11 i 12 kući ( i samo jedna planeta u 9!) i ima samo konjukcije i sekstile. Nema uopšte kvadrate niti opozicije (osim Hironovih) kao ni ova devojka. Ali je sva nekako... neorganizovana, usporena, mislim da joj baš fali neki kvadrat da je malo prodrma i aktivira.
Jeste, u pravu si, ja na to nisam ni obratila pažnju mada je jako bitno za procenu. ;) Doduše i tu se mora ceo natal uzeti u obzir, nekada ovaj nedostatak akcije može btii kompenzovan npr. predominacijom vatre u natalu, ili nešto slično.
U ovom slučaju Sunce je na Asc-u, recimo, mada je u Jarcu, i postoje 4 planete u Strelcu sa dispozitorom u sedištu, u Strelcu ... Osim toga vladar Asc-a je prilično jak ali u kombinaciji sa svim ovim iz Jarca više daje istrajnost i uspeh kroz to, nego temperament u klasičnom smislu.
 
Aha... misliš- ona ide polako ali sigurno.

A u globalu, ako uopšte može tako da se gleda, da li je bolje da sve planete budu ovako skupljene u samo nekoliko kuća, ili je bolje kada su raštrkane po celoj karti? Ili opet to zavisi od karte do karte...

I čudno mi je to što ima ovako zbijene planete, a nema nijedan stelijum. A da joj na primer Neptun za samo ovih nekoliko minuta prešao u Jarca, da li bi to bio stelijum? Jer su i Merkur i Sunce na samom kraju kuće, znači računaju se u 1.kući?

nekada ovaj nedostatak akcije može btii kompenzovan npr. predominacijom vatre u natalu, ili nešto slično.

Aahaa... :ok:

:)
 
Da, upravo sam na to mislila (da ide polako ali sigurno ;) ) samo nisam to napisala. :)

Naravno da zavisi od karte do karte, ali generalno je najbolje da se na neki način uspostavi balans. Recimo, dva ekstrema - neka osoba može imati mnogo kvadrata, opozicija i sl. s jedne strane i naglašen vatreni element, previše je to energije da bi osoba pravilno "svarila", najverovatnije, ako ne postoji nešto da napravi protivtežu. Sa druge strane naglašeni neki drugi faktori (određeni znaci, manjak opozicija/kvadrata, mnogo sekstila i trigona) dovode do lenjosti ili prosto pasivne, "ženske" prirode koja samo prima i prihvata iskustva a nema težnju da sama kreira događaje.

Što se stelijuma tiče, to su 3 ili više planeta u konjunkciji, dakle Neptun i Jupiter svakako ne bi ulazili u tu priču. Znak Strelca jeste naglašen kao i Jupiter jer vlada tim planetama ali to nije stelijum ;)

Merkur i Sunce su (vidiš i na slici) jako blizi Ascendentu, nešto više od 1 stepena što je vrlo jaka konjunkcija tako da - da, utiču više na 1. kuću.
 
Šta uopšte znači naglašeni vatreni element? Da li to znači samo da se većina planeta nalazi u vatrenim znacima ili ide u njih, ili postoji tu još nešto? Možda raspored planeta po kućama, ako su u 1, 5 i 9 kući?

Za stelijum- ali kod nje Neptun već jeste u konjukciji sa Suncem i Merkurom, koji su isto tako u konjukciji. Interesovalo me je, hipotetički, da je Neptun za tih nekoliko minuta prešao u Jarac da li bi to bio stelijum- Neptun-Sunce-Merkur? S obzirom da su Sunce i Merkur na kraju kuće...
Malo sam zakomplikovala, uglavnom sve se svodi na ovo pitanje- ako su tri (ili više) planete u istom znaku, ali su neke od njih pri kraju kuće, a druge ne (sve planete u okviru 10', to stoji) da li je to onda stelijum ili ne?
 
Šta uopšte znači naglašeni vatreni element? Da li to znači samo da se većina planeta nalazi u vatrenim znacima ili ide u njih, ili postoji tu još nešto? Možda raspored planeta po kućama, ako su u 1, 5 i 9 kući?
Pa, uglavnom to što si rekla. :)
Uz to mogu biti, na primer, planete u 1. kući jedan od faktora ... Recimo, ako osoba ima Marsa na Ascendentu, bez obzira na to šta govori ostatak natala ovo će je sigurno (barem u nekoj meri, ali u praksi je to jako naglašeno) obeležiti kao Marsov tip osobe, znači - kolerična, temperamentna, dinamična ...

Za stelijum- ali kod nje Neptun već jeste u konjukciji sa Suncem i Merkurom, koji su isto tako u konjukciji. Interesovalo me je, hipotetički, da je Neptun za tih nekoliko minuta prešao u Jarac da li bi to bio stelijum- Neptun-Sunce-Merkur? S obzirom da su Sunce i Merkur na kraju kuće...
Pa znaš kako, kod nje ja ne bih uzimala da je Neptun baš u nekoj klasičnoj konjunkciji sa Suncem i Merkurom... ako i deluje, onda je to eventualno slabija konjunkcija. Zašto - Neptun je spora planeta, Sunce i Merkur su mnogo brži, orbis je prevelik (10 stepeni) a aspekat je separacioni, dakle Sunce i Merkur se udaljavaju od Neptuna. Povrh svega, Neptun je u drugom znaku. Dakle, ovo je baš primer kada se ne može strogo matematički reći da je to konjunkcija, pa ni stelijum (odnosno sve to može biti, teoretski, ali je u startu već slabo, nije naglašeno).

Malo sam zakomplikovala, uglavnom sve se svodi na ovo pitanje- ako su tri (ili više) planete u istom znaku, ali su neke od njih pri kraju kuće, a druge ne (sve planete u okviru 10', to stoji) da li je to onda stelijum ili ne?
Glavna odlika stelijuma je konjunkcija više planeta. Dakle, nije važno da li su u različitim kućama, a u znacima je važno toliko da je prosto stelijum planeta u istom znaku (naravno) mnogo jači od planeta koje nisu.
 
Elle i ILO...Hvala vam puno!!!Nisam mogla ranije da se javim...Iskreno, uglavnom nisam razumela o cemu kuckate ali shvatila sam poentu...I istina je...Bas sam usporena,neophodno mi je da ucim, radim detaljno da bih razumela dalje i obavljalo to onako kako treba.
HVALA JOS JEDNOM :D
 

Back
Top