koliko u sadashnjim vezama/brakovima prichate sa partnerom o svojim bivshima?

skoro sam sa prijateljicom prichala na tu temu, pa sam se bash zamislila posle toga... konkretno, njena situacija je takva da je sa dechkom 2 godine u vezi (oboje imaju preko 30 godina), i da joj je on jasno stavio do znanja, na pochetku veze, da ne zeli da pricha o bivshim vezama, kao i to da ne zeli da zna shta se njoj deshavalo ranije.. i, na pochetku veze je to ok, ona se slozi sa tim...aaaliii, prolazi vreme, pa se tu pojavljuje dosta njegovih bliskih prijatelja i prijateljica.. e, tu krecu ona pitanja i sumnje.. "da li je mozda neka od tih devojaka njegova bivsha..itd" .. poshto je njegov stav od pochetka jasan, njoj ostaje da se oslobodi tih pitanja i sumnji, ili da povede zivot u "strahu"...
sa druge strane, poznajem ljude koji su ishli linijom da je najispravnije reci celu istinu, pa im je to kasnije bilo "prebacheno" na ovaj, ili onaj nachin, kroz neku 16u prichu, koja nije vezana za tu temu..
pitam...zbog razlichitih iskustava, svojih, i iskustava ljudi oko mene.. chinjenice da ljudi ne govore uvek o stvarima koje im smetaju, i dozvoljavaju da proshlost utiche na sadashnjost i buducnost..
da tema bude malo jasnija i konkretnija:)
 
Neophodno je da zna da li je osoba koju sam pozvala u nashe drushtvo nekad bila u vezi samnom ili ne. To se ne sme kriti, nije fer. i treba da zna ako je veza s nekim ostavila posledice na mene...da zna o chemu se radi...
Ali to je dovoljna informacija, ne treba razglabati u sitna creva i preprichavati detalje, iznositi cifre ili nedajbozze vrshiti opsezzne analize svih prethodnih veza pojedinachno.
 
Neophodno je da zna da li je osoba koju sam pozvala u nashe drushtvo nekad bila u vezi samnom ili ne. To se ne sme kriti, nije fer. i treba da zna ako je veza s nekim ostavila posledice na mene...da zna o chemu se radi...
Ali to je dovoljna informacija, ne treba razglabati u sitna creva i preprichavati detalje, iznositi cifre ili nedajbozze vrshiti opsezzne analize svih prethodnih veza pojedinachno.

E, to sam teo da kažem al me mrzelo da pišem.
Hvala.
:)
 
ja sam svakoj mojoj devojci bio drugi... i svaka je pre nas imala samo jednu dugu vezu... tako mi se zalomilo, sta cu.. elem... jeste bzvz kad se ne prica o tome... moze se znati, al' zaista ne vidim nijedan razlog zasto bi se tu ulazilo u detalje... a treba pricati stalno... o svemu... pa cujes sta hoces, a sta neces ne cujes... al' su vam muskarci cudna bica, vas rikan da vam kaze... svi bi da promene sto vise devojaka, a onda da nadju neku kojoj ce oni biti prvi... neku za zeniti, naravno...
 
shta je ono shto mislite da je neophodno da neko ko je pored vas zna, i obrnuto?
mozda je bila slichna tema, ja se unapred izvinjavam...

Na početku veze me interesuju te teme bivših .... najviše njihov odnos i način na koji su raskinuli ... jer to mnogo može da govori o čoveku sa kojim sam.

Ne pričam mnogo o svojim bivšim .... sem onog što me pita.

Mislim da nema potrebe mnogo palamuditi o prošlosti ... ne, ako misliš da ti veza bude uspešna.
 
Na početku veze me interesuju te teme bivših .... najviše njihov odnos i način na koji su raskinuli ... jer to mnogo može da govori o čoveku sa kojim sam.

Ne pričam mnogo o svojim bivšim .... sem onog što me pita.

Mislim da nema potrebe mnogo palamuditi o prošlosti ... ne, ako misliš da ti veza bude uspešna.

slazem se u potpunosti. narocito prvi deo, koji je i mnei mnooogo vazan.
 
ne vidim potrebu za tim.
cak i ako postoji neka zelja da se kopa po proslosti mislim da je korektno to ipak zadrzati u sebi,jer nije svako raspolozen da deli proslost.

uostalom proslost i nije bitna,nego sadasnjost i buducnost.
ok je ako neko zeli da podeli nesto sa drugom osobom (a da pri tome ne gusi posto ima i takvih) ali sad nesto insistirati i propitivati ko gestapo je glupavo.

po tom pitanju uvek se trudim da drzim zatvorena usta u odnosu na sve ljude koje poznajem.
 

Back
Top