DIJETA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

AnaBg:)

Iskusan
Banovan
Poruka
5.862
Moja drugarica je drzla ovu dijetu,pa zelim da je podelim sa vama ukoliko neko zeli da smrsa...Ona je zaista smrsala primetno...A i ide leto...

DORUCAK:je dokom vih 5 dana isti:1pomorandza,4 krekera,caj ili kafa

1.DAN RUCAK:1 pomorandza,1 kuvano jaje,1/2 solje pavlake
1.DAN VECERA:2 paradajjza,2 kuvana jajeta,1/2 krastavca

2.DAN RUCAK:1 pomorandza,1 jaje,1/2 pavlake,8 krekera
2.DAN VECERA:125 grama ml mesa,1 pomorandza,4 krekera,caj ili kafa

3.DAN RUCAK:1 pomorandza,1 jaje,1/2 poavlake,1 krastavac
3.DAN VECERA:125 gr mlev mesa,1 poomorandza,4 krekera,caj ili kafa

5.DAN RUCAK:125gr sira,1 parradajz,4 krekera
4.DAN VECERA:125gr mlev mesa,2 paradajza,4 krekera,1 jabuka

5.DAN RUCAK:1 paradajz,4 krekera,200 gr piletine
5.DAN VECERA :1/2 kg barenog povrca,1 jaje,1 paradajz

VAZNO:alkohol,i hlb su zabranjeni.Jede se redom kao sto je napisano,ne sme se mesati sve...Nakon 5 dana dva dana se pravi pauza tad se jede sta se hoce,pa ponovo 5 dana,i tako 3x tj 15 dana dijete...Za 15 dana se moze izgubiti 10-15kg,a tokom prve nedelje 3-5
 
Ma meni ne treba ja treba da se ugoim,al sam kad sam je videla devojka smrsala za dve nedelje...Pa reko mozda ce nekome pomoci ko hoce da smrsa
 
Pa ja bih crkla kad bih pojela dva citava paradjza i posle toga dva jaja pa ne znam ni ja sta jos ima...Jos kaze htela je da radi po 50 trbusnjak i cucnjeva pre spavanja,al nije imala snage...Pa nije ni cudo kad hleb ne okusi 15dana
 
Od ove dijete verovatno jeste smrsala jel je sa kalorijske strane siromasna, ali zato svakako da nije zdrava. Toliko jaja previse opterecuje stomak a i losa su za holesterol, a kreker je poslednja stvar koja treba da se jede kad se drzi dijeta jer je mastan, kao i pavlaka. Naravno, u kombinaciji sa navedenim namirnicama nece dovesti do gojenja zbog slabe kalorijske vrednosti i uopste premalih obroka.
Sto se dorucka u vidu pomorandze i krekera tice naravno da ni to nije dobro, jer je organizmu potrebno mnogo vise od toga da izgura dan.
Sve u svemu-dijeta je jako losa za zdravlje organizma, ima veoma malo namirnica koje su zdrave a pevise masnih.
 
Da ne jede nista 15 dana i da sedi kod kuce nema sanse da izgubi vise od 5 kg!sto se tice jaja i krekera no comment..i jedva ceka i sanja sve sto je jela oduvek..tako da kapiram za jedno mesec 2 istu kilazu pre dijete.
 
ova dijeta se zove bolnicka i umesto krekera jede se dvopek.ja je drzim samo po 5 dana svakog proleca i smrsam 2 do 3 kg.posle malo pazim i dodje leto pa ne povratim te kg.ali zato kad stigne zima...
 
Ja sam drzala tu dijetu i nista.Zgadila su mi se ta silna jaja za ceo zivot.:dash:Ne valja jesti monotonu hranu jer nije dobra za krvnu sliku:rtfm:. UN dijeta je zakon.Jedes sve a mrsavis.Jedino je onaj vocni dan problematican za one koji vole da jedu slano:whistling:
 
I ja sam drzala bolnicku dijetu 5 dana i zaista sam smrsala 2, 3 kg. Ali uopste nije kao ova. MIslim ima neke iste namirnice, al se drugacije konzumiraju tj u drugacijim kolicinama.
Dobra je.
Ja se bar osecam sitom. I znate onaj odvratan osecaj kad se osecate naduveno!? E toga nema. Zbog toga mi je najdraza.
Ali najduze sto smete da je drzite je 15 dana. Posle toga pauza i naravno pazite sta jedete.

Mada, ja sam i dalje zastupljenik najzdravije dijete - puno vezbe, i tri obroka dnevno. Ili bar vise obroka ali malih.
 
Ovde su ocigledno proteini glavni - jaja, piletina, mleveno meso.
Bolje jesti omanji komad mesa za rucak (jedna juneca snicla, recimo ili masnija riba), nesto zeleno uz to (spanac, blitva, brokoli) ili salata i naviknuti se na takvu ishranu nego se maltretirati sa odredjenom dijetom.
Mislim da se te dijete mnogo bukvalno shvataju a i nisu zdrave. Bolje preracunati dnevni unos kalorija, izbaciti bespotrebne kalorijske bombe (sejkovi, hladne kafe, sokovi sa gomilom secera), priustiti sebi normalan i ukusan obrok koji uopste ne mora da je toliko kalorican. Ili prosto povecati potrosnju energije.
 
Dijeta je dobra, gotovo da je i ja primenjujem samo sa malim korekcijama.

Naime uz ručak treba dodati supicu (teleći, pileću, francusku-po izboru), malo prženih krompirića garniranih sa graškom i dva ražnjića (ili umesto ražnjića neka roštiljska kobaja, ćevap, pileći file.....).
Uz večeru su potrebne minimalne korekcije-uz sve navedeno dodati jednu pizzu (ili hamburger ili slane palačinke u kombinaciji sa slatkim).
 
Dijeta je dobra, gotovo da je i ja primenjujem samo sa malim korekcijama.
Naime uz ručak treba dodati supicu (teleći, pileću, francusku-po izboru), malo prženih krompirića garniranih sa graškom i dva ražnjića (ili umesto ražnjića neka roštiljska kobaja, ćevap, pileći file.....).
Uz večeru su potrebne minimalne korekcije-uz sve navedeno dodati jednu pizzu (ili hamburger ili slane palačinke u kombinaciji sa slatkim).

Jel pisac ovdi hteo biti duhovit:think:
 
Pa ja bih crkla kad bih pojela dva citava paradjza i posle toga dva jaja

pa crkla bi kada to nije nista....ko jos moze da zivi na tako malo hrane...
koliko ti jedes uopste...kako funkcionises? :think: :dash:
moja drugarica jede jako malo...kao ne moze vise da pojede i zato redovno u autobusu kada je guzva ona kolabrira i pada u nesvest... :roll:
Najbolja dijeta je da jedete makar i po ceo dan,ali da jedete voce,povrce,moze i malo soje i riba.......pod tim voce i povrce,se podrazumeva da se to povrce skuva,tj. da se napravi neko jelo od toga,a voce normalno sirovo...
malo mlechnih proizvoga i poneko jaje(ali ne svaki dan jaja)
a so treba izbegavati zato sto so zadrazava vodu u organizmu pa delujemo deblje nego sto jesmo...
i naravno piti dva litra vode svaki dan,kako bi se organizam ochistio....
ni poneka chokoladica nedeljno vas nece ugojiti.....
osim ako ste od onih koji se ugoje i od kupusa....tj.ako vam se sve lepi....
onda ne znam sta da radite,osim da vezbate redovno i jedete normalno...(pod tim ne podrazumevam prezderavanje)
greshka je sto se zene preko zime natove i onda se sete u 5 do 12 da ide leto i da mora da se smrsha pa drze dijete i ne jedu skoro nista.....to nikako nije zdravo. Treba paziti i zimi,a dijetice drzati od ranog proleca i to one koje ne skidaju mnogo za kratko vreme,vec one kojima se skida umerena kolichina kilograma...
 
Dijeta je dobra, gotovo da je i ja primenjujem samo sa malim korekcijama.

Naime uz ručak treba dodati supicu (teleći, pileću, francusku-po izboru), malo prženih krompirića garniranih sa graškom i dva ražnjića (ili umesto ražnjića neka roštiljska kobaja, ćevap, pileći file.....).
Uz večeru su potrebne minimalne korekcije-uz sve navedeno dodati jednu pizzu (ili hamburger ili slane palačinke u kombinaciji sa slatkim).

ova varijanta je mrak :super:

btw, ja bih sa ovom "bolničkom" dijetom (jel' tako rekoše da se zove) umirala od gladi, a plus bi zamrzila jaja, pomorandže i paradajz za forever! mljeveno meso mi je bzvz, a o holesterolu da ne pričam....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top