Centar sveta

Pipi Langstrumpf

Buduća legenda
Poruka
31.793
Da li vam se deshavalo da se neka osoba iz vasheg okruzzenja proglasi za vash centar sveta i onda pochne da smatra da sve shto kazzete ili uradite ima veze upravo s njom?

Pa onda svaki vash pokret i vas tumachi iz svog lichnog tripa...tako da npr. ako ste umorni, morate da satima objashnjavate toj osobi da niste nesrechni zbog nje?

I potpuno sebichno vas maltretira da ustanete bolesni iz kreveta i dodjete negde samo da bi vam npr. uruchila buket cvecha i osechala se dobro, bez obzira na vashe stanje?
 
Ne, nisam imala takvih iskustava...
Jedini muskarac koji je naglasavao potrebu da mi bude centar svijeta, ocekivao je to iskljucivo u emotivnom smislu, sto ni u kom slucaju nije uticalo na nase svakodnevno funkcionisanje... Naprotiv, s njim sam imala vise slobode nego sa drugim muskarcima... Znao je da ga obozavam...
 
Imala sam sličan događaj. Pozvala jednog tipa, starog druga, nakon sto godina. sreli se slučajno i ja poželela da čujem šta radi. Ali je on to shvatio kao muvanje i usledilo je više mesečno gnjavljenje i rečenice i ponašanje koje u prenesom značenju govore: evo ja sam tu, sve što si ikada želela je tu, padni od sreće, svi tvoji problemi su rešeni. :) Jeza.
 
Da li vam se deshavalo da se neka osoba iz vasheg okruzzenja proglasi za vash centar sveta i onda pochne da smatra da sve shto kazzete ili uradite ima veze upravo s njom?

Pa onda svaki vash pokret i vas tumachi iz svog lichnog tripa...tako da npr. ako ste umorni, morate da satima objashnjavate toj osobi da niste nesrechni zbog nje?

I potpuno sebichno vas maltretira da ustanete bolesni iz kreveta i dodjete negde samo da bi vam npr. uruchila buket cvecha i osechala se dobro, bez obzira na vashe stanje?

Jel to prica sa foruma ili iz RLa?
 
Da li vam se deshavalo da se neka osoba iz vasheg okruzzenja proglasi za vash centar sveta i onda pochne da smatra da sve shto kazzete ili uradite ima veze upravo s njom?

Pa onda svaki vash pokret i vas tumachi iz svog lichnog tripa...tako da npr. ako ste umorni, morate da satima objashnjavate toj osobi da niste nesrechni zbog nje?

I potpuno sebichno vas maltretira da ustanete bolesni iz kreveta i dodjete negde samo da bi vam npr. uruchila buket cvecha i osechala se dobro, bez obzira na vashe stanje?

Mislim da takva osoba - smarach ne mora automatski da bude neki pacijent, mozda je pogresila u nekim svojim procenama, preovladalo je neiskustvo i nedovoljno poznavanje osobe koju je smarala...pogresno protumaceni pocetni kontakti...Nerazumevanje je svakako tu...
S takvima treba prekinuti svaku vezu jos u startu, ne treba im davati povod, nista cime bi razvijali tu svoju uobrazilju...
Imao sam slicna iskustva, losa iskustva...i skupo me je kostalo, izgubio sam potencijalnog prijatelja... ili mozda ni to nije bio...ali to se sve desavalo u virtuelnom okruzenju i nadam se da nije ostavilo posledice...
 
Bas nemam takvo iskustvo...ali znam jednu curu koja zivi u tom tripu....ono svi me gledaju,svi me muvaju,mene svi vole itd.........:roll:

moja best friendica ima jednu takvu drugaricu-koleginicu...

i kako tako.. ne znam ni sama svi je muvaju i gledaju dovijeka a momka nikad nema a i kad ga ima dva mjeseca u vr' glave..(predpostavljam da se odma' samoproglasi za njihov CENTAR SVIJETA i oni pobjegnu kud koji mili moji...!!!)

i tako jednom prilikom u gradu(one izasle zajedno) izjavila muva me kaze ovaj i gleda pecatno stalno..jaoj ne znam sta da radim..??!
..medjutim blam zivi da te uhvati....decko isto vece pridje mojoj drugarici...koja sa toliko neprijatno osjecala zbog ove budale...(postidjela se tako reci umjesto nje ..da je odbila tipa!):eek:
 
Jedna cura je mislila da je dechko ne voli kada ide na basket...plakala k'o kisha...a to nije imalo nikakve veze s njom...i da...jes' imala vishak vremena...

pa dobro desava se....ja jednom isto plakala sto mi je decko otisao na partiju karata:eek: .....a on nije plakao al samo sto nije..kad je odem na dancing classes...ma nista,visak vremena i...mali poremecaji u kori velikog ili malog mozga...ali daju se korigovati elektro-sokovima...:)
 
mislim da svi mi sve tumacimo iz naseg licnog "tripa"... jedino to zvuci logicno... a sad... muskarci su vam cesto takvi... ne rade oni to samo zbog toga sto ste vi centar njihovog sveta... bezobrazno zvuci, ali... rade to i sto njima treba da budu centar necijeg sveta... svakom treba to... k'o sto svaka zena, na primer, sanja da bas nju zaprosi bas neko... a to sa centrom sveta ponekad ima i druge razloge.. od prevelike zelje dolazi do halucinacija... kazu... na pocetku se takva situacija zove "paznja"... kasnije se zove "posesivnost"... sve zavisi samo od toga kako na te stvari gledamo...
 
pa dobro desava se....ja jednom isto plakala sto mi je decko otisao na partiju karata:eek: .....a on nije plakao al samo sto nije..kad je odem na dancing classes...ma nista,visak vremena i...mali poremecaji u kori velikog ili malog mozga...ali daju se korigovati elektro-sokovima...:)

pa lako je vama s vasim... standardom
dajder neki recept za 100 dinara...da se uklopi u potrosacku korpu ovdje... ;)
 
O da...kao da se odvija neki paralelni film i ravnotezza je poremechena...


Kao kad idete ulicom i prodjete pored grupe devojaka koje pochnu da se kikochu...garant svako pomisli da se smeju bash njemu...i ni na kraj pameti nam nije da se smeju recimo nekom vicu koji je neko isprichao...
 

Back
Top