U Srbiji najskuplje gorivo u regionu

Markowac

Iskusan
Banovan
Poruka
6.213
---------------

Beograd -- Gorivo u Srbiji trebalo bi od petka u ponoć da poskupi u proseku za 6,1 dinar u zavisnosti od vrste derivata, piše Blic.

Prema navodima lista, litar bezolovnog benzina, koji je do sada koštao 101,49 dinara, od subote će iznositi čak 107,5 dinara, dok će litar dizela umesto dosadašnjih 86,90 koštati 93,60 dinara. Ova procena se odnosi na kretanje kursa dolara i nafte na svetskim berzama.

--------------------

Na cenu o d102 dinara 67 dinara je akciza/porez drzave! Gorivo nam je skupo kao u svedskoj a opste je poznato da je svedska zemlja sa najvecim porezima ali i platama u Evropi. Srbija je na zalost zemlja sa najvecim porezima ali medju najnizim platama u Evropi, pa mozete misliti kako tesko zivi prosecan gradjanin! Treca stvar ovo nivelisanje cene na svakih 15 dana je SUVA PREVARA. Gorivo drzava ne kupuje svakih 3 dana vec se gorivo kupuje 3-4-5 puta godisnje na par tendera . Sve u svemu oni nastavljaju da nas deru kao majmune :mad:

U jednoj "evropskoj sloveniji litar benzina kosta 1.14 eura dok je u Srbiji cena citavih 1.30 eura!

Dokle cemo da dopustamo da nas deru lopovi? :mad:

dokle cemo da dozvoljavamo
 
ajde sta si nervozan kad se formira patriotska vlada za koji dan dace braca Rusi corbu za 40 dinara litar ,strpi se malo

sto se mene tice ja odoh u jerinje da sipam gorivo po 64 dinara za litar.

da dobro si procitao. na kosovu cim predjes administrativni prelaz u rudnici ima pumpa gde benzin kosta 64 din za litar a plin 31.

nego mi je zao obicnog naroda srbije kako da ubise demokratske secikese porezima :(
 
mora tako kad ima pola miliona budzetskih korisnika i penzionera zaostalih jos od Tita , treba to nahraniti i isplatiti 400-500 evra plate , tako ce biti koja god vlast da dodje jer se niko nece usuditi da im smanji plate. Ustvari bice samo jos gore ko god da napravi vladu posto se SPS pod onom famoznom "socijalnom pravdom" na koju slozno pristaju svi od Cede do radikala zalaze za dodatne intervencije iz budzeta za penzionere i satro dzaba zdravstvo i skolstvo tako da smo nayebali jos vise u svakom slucaju ako neko ne obuzda Ivicu&co .
 
mora tako kad ima pola miliona budzetskih korisnika i penzionera zaostalih jos od Tita , treba to nahraniti i isplatiti 400-500 evra plate , tako ce biti koja god vlast da dodje jer se niko nece usuditi da im smanji plate. Ustvari bice samo jos gore ko god da napravi vladu posto se SPS pod onom famoznom "socijalnom pravdom" na koju slozno pristaju svi od Cede do radikala zalaze za dodatne intervencije iz budzeta za penzionere i satro dzaba zdravstvo i skolstvo tako da smo nayebali jos vise u svakom slucaju ako neko ne obuzda Ivicu&co .


daj bre sta lupas kao u drugim drzavama nemas te budzetske korisnike. pa klasican primer da pricas gluposti je BOSNA . Ja mislim da nema drzave sa vise budzetskih korisnika od Bosne. I u toj Bosni akciza na benzin je 0.33 eura a u Srbiji je skoro 70 dinara dinara ili duplo vise pa ti vidi.
 
Ovo je uradila tehnicka vlada tvog Kostunice. Drugo DSS funkcioneri su rekli da se akcize ne mogu smanjiti jer su te pare potrebne za odbranu Kosova. Jasno i glasno na RTS rekose to.

ovo je uradilo ministarstvo ekonomije pod kontrolom demokratske stranke tj onog Mirka Djordjevica.

zasto vlast ne smanji akcizen ego samo povecava poreze?

Imamo najskuplje gorivo uz najgori kvalitet i najnize plate u Evropi, gde to ima?! Dajte narodu austrijske plate i necu vise rec progovoriti o ceni goriva, neka bude i evro i po! A ne prosek plata 250 E a litar benzina 1.3 E
 
daj bre sta lupas kao u drugim drzavama nemas te budzetske korisnike. pa klasican primer da pricas gluposti je BOSNA . Ja mislim da nema drzave sa vise budzetskih korisnika od Bosne. I u toj Bosni akciza na benzin je 0.33 eura a u Srbiji je skoro 70 dinara dinara ili duplo vise pa ti vidi.
Jeste ali Bosna pored toga sto i dalje dobija pomoc za svoj budzet iz inostranstva ,opet doktori,lekari,policajci i drzavni sluzbenici imaju manje plate nego u Srbiji ,u FBiH imaju malo manje jer su oni i veci korisnici donacija, a u RS osetno menje sto u proseku znaci da izdvajuju dosta manje + vojsku gotovo da ni nemaju ili je finasira EU i UN kao i dobar deo pravosudja .Pogledaj recmo Bugarsku koja je clanica EU al su im cene i porezi nizi al su zato i plate drzavnih sluzbenika dosta nize nego u Srbji ,Srbija je trenutno prva zemlja Balkana po platama ako izuzmemo Grcku i Hrvatsku ,a najveci deo tog proseka cine upravo budzetski korisnici ,ne kazem ja da su im plate narocito visoke ali su svakako vise nego sto je stvarna ekonomska snaga drzave.
 
sto se mene tice ja odoh u jerinje da sipam gorivo po 64 dinara za litar.

da dobro si procitao. na kosovu cim predjes administrativni prelaz u rudnici ima pumpa gde benzin kosta 64 din za litar a plin 31.

nego mi je zao obicnog naroda srbije kako da ubise demokratske secikese porezima :(

:twisted:....patriJota.......sipa benzin na shiptarskim pumpama i puni dzepove siptarskim tajkunima........

Lepo kaze Palma......ne sipa se patriJotizam u rezervoare:rotf:

Placamo skuplji benzin od Austrije, Svajcarske, Slovenije, Belgije, Ceske, Hrvatske....

Ma prokleta je ona EU........tamo svi pockase od glada i zedja.......
 
:twisted:....patriJota.......sipa benzin na shiptarskim pumpama i puni dzepove siptarskim tajkunima........

Lepo kaze Palma......ne sipa se patriJotizam u rezervoare:rotf:



Ma prokleta je ona EU........tamo svi pockase od glada i zedja.......

neznalico ne poznajes ni geografiju sopstvene zemlje :lol:

jerinje se nalazi u srpskom delu severnog kosova i tu nema niti jednog siptara tako da se gorivo sipa na srpskoj pumpi :lol:

nemas pojma...
 
Jedva čekam da Šešeljevi grupiji dođu na vlast i da smanje cene goriva na pola evra.

Nego Markowac, ako se to ne desi, hoćeš li ponovo otvoriti jednu temu da se čudiš šta nam to uradiše radikali?


boli tebe uvo gasterbajtujes po austriji , a ajd malo dodji za promenu u srbiju da uzivas u porezima od 43% na uvoz vozila, registraciji od 300 eura po autu u proseku (visina prosecne mesecne plate) , i placaj mozda najskuplje ili jedno od najskupljih goriva u evropi za voznju tog auta .... :rtfm:

lako je tebi tudjim kur.. gloginje mlatiti... :rtfm:
 
boli tebe uvo gasterbajtujes po austriji , a ajd malo dodji za promenu u srbiju da uzivas u porezima od 43% na uvoz vozila, registraciji od 300 eura po autu u proseku (visina prosecne mesecne plate) , i placaj mozda najskuplje ili jedno od najskupljih goriva u evropi za voznju tog auta .... :rtfm:

lako je tebi tudjim kur.. gloginje mlatiti... :rtfm:
Kao ja ne znam šta je trošak? Aj ne seri i odgovori na pitanje ako hoćeš. Ako nećeš shvatam. Ne bih se ni ja pravio pametan previše.
gde da dodju na vlast? na palama ili u becu??? :roll:

I Pale i Beč su imali tu debilnu fazu, pa su je prevazišli. Takve stvari se ovde više ne dešavaju.

P.S.
Ala smo nadrkani jutros! :lol:
 
boli tebe uvo gasterbajtujes po austriji , a ajd malo dodji za promenu u srbiju da uzivas u porezima od 43% na uvoz vozila, registraciji od 300 eura po autu u proseku (visina prosecne mesecne plate) , i placaj mozda najskuplje ili jedno od najskupljih goriva u evropi za voznju tog auta .... :rtfm:

lako je tebi tudjim kur.. gloginje mlatiti... :rtfm:

Što si neurozan ČMarkowac? Sad će,samo što nisu kradikali na vlast,pa čim dignu kurs evra na 130 din. biće ti gorivo džabe.
A ne znam što se ti buniš,kada zaradjuješ 1000 evra mesečno.
 
boli tebe uvo gasterbajtujes po austriji , a ajd malo dodji za promenu u srbiju da uzivas u porezima od 43% na uvoz vozila, registraciji od 300 eura po autu u proseku (visina prosecne mesecne plate) , i placaj mozda najskuplje ili jedno od najskupljih goriva u evropi za voznju tog auta .... :rtfm:

lako je tebi tudjim kur.. gloginje mlatiti... :rtfm:

U bre ČMarkowac pa šta ti to voziš kada ti je registracija 300 eura?
Koliko konja ima tvoja mašina ( ali nemoj sebe da uračunavaš)?

Slažem se sa tobom za gorivo. To bi trebalo da se uredi kao što je to radila vlada SRS-SPS 1998-99. Uvozili su šećer iz Madjarske po 1,5 maraka a ovde ga prodavali 0,5 maraka( naravno kada prvo dobiješ informaciju gde će stići taj šećer,pa odstojiš u redu 2-3 sata,pa ako ga još ima daju ti velikodušno da kupiš čak 2 kg).
A naravno,sve što su gubili na uvozu tog šećera nadoknađivano je iz njihovog džepa - budžeta.
 
koji vi iz Beca ili vi sa Pala :mrgreen:

pa nemojte da budete, samo opusteno :)

Pa evo ti i vidi da i mi sa Pala možemo da se ljutimo na demokrate ako je suditi po Markowcu.

http://www.blic.co.yu/repsrpska.php?id=42226
---------------------
A evo ti i isečak iz članka u Standard-u u kome piše da situacija ni u Beču nije onako bajna kao što bi naivni Markowac da prikaže. Jesu li i njima krive srpske demokrate?


Der Vorstands­vorsitzende von BP-Österreich, Hans Strassl, schließt einen Diesel-Preis über 1,50 Euro nicht aus
Wien - Der Vorstandsvorsitzende von BP-Österreich, Hans Strassl, hat am Montagabend den Markt für die hohen Treibstoffpreise verantwortlich gemacht. "Der Markt schafft die Preise", sagte Strassl in der "ZiB2". Vor allem nach Diesel sei die Nachfrage riesig und steige beständig. So benötige China Diesel auch zur Erzeugung von Strom. Der BP-Austria-Chef schloss nicht aus, dass Diesel demnächst auf über 1,50 Euro steigen könnte.
----------------------

Dakle najkraće, ako ne znaš nemački, sledeće poskupljenje bi moglo da bude i do 1.50 evro.


Markowcu su demokrate krive za sve od stvaranja sveta pa naovamo.
 
U bre ČMarkowac pa šta ti to voziš kada ti je registracija 300 eura?
Koliko konja ima tvoja mašina ( ali nemoj sebe da uračunavaš)?

Slažem se sa tobom za gorivo. To bi trebalo da se uredi kao što je to radila vlada SRS-SPS 1998-99. Uvozili su šećer iz Madjarske po 1,5 maraka a ovde ga prodavali 0,5 maraka( naravno kada prvo dobiješ informaciju gde će stići taj šećer,pa odstojiš u redu 2-3 sata,pa ako ga još ima daju ti velikodušno da kupiš čak 2 kg).
A naravno,sve što su gubili na uvozu tog šećera nadoknađivano je iz njihovog džepa - budžeta.

nesreco ocito je da ne vozis nista sem patika kad nemas pojma o ovome o cemu pricam. registracija za auto od 2000 kubika starosti od 8 godina iznosi nekih 23.800 dinara tj skoro 300 eura.
 
nesreco ocito je da ne vozis nista sem patika kad nemas pojma o ovome o cemu pricam. registracija za auto od 2000 kubika starosti od 8 godina iznosi nekih 23.800 dinara tj skoro 300 eura.

Ako je alfa 156 ništa,onda se slažem da ne vozim ništa. Svako se pruža onoliko koliko je dug. A ti ako ti je mnogo 300 eura ti kupi Yuga.
Em je auto koji ima dušu,em ćeš da potvrdiš na delu svoj veliki PATRIJOTIZAM jer voziš srpski auto ( eto ti prilike da uradiš nešto patriotski a ne samo da sereš o patriotizmu),em će te registracija koštati duplo manje.

Em prijatelju u kompletu opreme imaš grejač za zadnje staklo da ti se ruke ne bi lepile za njega kada ga zimi guraš.
 

Back
Top