Babylon 5

The Look

Aktivan član
Poruka
1.955
Da li neko zna o cemu pricam.
Sjajna serija, imala je 5 serijala, 22 epizode svaki. Imam je nesto malo na dvd ali sam ih pogubila negde, i ne secam se kad sam je poslednji put gledala.

Elem, radnja je smestena u 2250 - 2260 godinu. Babilon 5 je svemirska stanica smestena u Epsilon Eridani sistemu, izmedju izmisljene planete Epsilon III i njenog meseca. Ali na pocetku serije ona jos nije izgradjena.

Na pocetku serije, dominantno je 5 civilizacija. To su ljudi, Minbari, Narn, Centauri i Vorlons. Senke (drevna civilizacija) i njihovi saveznici se pjavljuju kasnije. Izmedju Senki i ostalih je doslo do medjuzvezdanog rata. Senke prave neko super oruzje i zagadjuju Zemlju, pa se "normalan" zivot odvija na Babyonu, gde se trazi lek.
I tako ima mnogo da se pise o ovome.
P.S. Samo jos nesto... Omiljeni lik mi je Sheridan iz 2 sezone, jer sam nju uglavnom i gledala.
babylon-5-movies.jpg

Takodje postoje i filmovi The gathering (1993), In the begining (1998), Thirdspace (1998), River of souls (1998), i poslednji A call to arms (1999).
 
Gledao sam samo prvu ep. Svidela mi se ali imam gomliu drugihsstvari na cekanju pa necu skoro da nastavim :(

Kako se filmovi nastavljaju na seriju? Pre-posle radnje, rasvetljavaju nesto ili tome slicno?
Ako moze bez mnogo spojlera :)
 
Jeste igrala je Delan, pripadnicu Minbarija i u seriji i u filmovima, ali ne znam da li je u svim.

Pa sta da ti kazem za filmove, radnja prvog filma prethodi radnji prve serije, a i film je prvi snimljen, sledeci filmovi prate radnju serija.
Ni sama nisam sigurna, nisam gledala ni priblizno sve serije, ali planiram to da ispravim u skorijoj buducnosti.
 

Back
Top