"turizam" u loznici

pirratica

Veoma poznat
Poruka
10.156
sta mislite....dodje li iko ikad ovde.....jeste da se ne moze nazvati bas turizam,ali dodje neko do banje.....
nego,jeste li vi ljudi kad videli nekog u onim hotelima po banji:confused:
P.S.ovo je jedna "ozbiljna" tema;)
 
nego,jeste li vi ljudi kad videli nekog u onim hotelima po banji:confused:

Ma jok... :confused: šta ti je...to uopšte nije hotel...idi na forum natprirodne pojave i histerije...objasniće ti tamo par ljudi kako je to podzemni atomski centar u kom se reptilijanci spremaju za zauzimanje sveta... :lol:

PS.Pa ja te upitah u onoj temi o kafićima gde da svratim ako dođem u LO...a ti ne odgovaraš... :P
 
Ja bi doš'o kad bi znao šta ima tamo. Bi majke mi, bez zezanja. Jes da će zvučat neozbiljno pošto ja to kažem, ali stvarno nam je turistički marketing na nivou Bejruta :( Nikad još nisam čuo nikakvu reklamu tipa "dođite u Loznicu jer tamo ima _________". A garant bi imalo šta da se vidi, meni je super gdje god da odem samo nek je nešto drugačije
 
Ja bi doš'o kad bi znao šta ima tamo. Bi majke mi, bez zezanja. Jes da će zvučat neozbiljno pošto ja to kažem, ali stvarno nam je turistički marketing na nivou Bejruta :( Nikad još nisam čuo nikakvu reklamu tipa "dođite u Loznicu jer tamo ima _________". A garant bi imalo šta da se vidi, meni je super gdje god da odem samo nek je nešto drugačije

Nemoj tako.
:arrow:
 
....i tako je debeljuskasti yioim seo svojim dupetom na svoj nezni zglob i polomio ga. nakon kucnog lecenja dolazi i banje. BANJE KOVILJACE! tamo je NEVEROVATNO !!!! nije kralj pera bio lud sto mu je to bilo licno "odmaraliste". ja nisam imao zamerku ni ja jedan segment u banji. bila je ekipa raznovrsna i osim sto sam se lecio dobro sam se i prozezao.
banja je KEVA
 
Pa evo..........Neke znacajne stvari i mesta koje mozete videti u Loznici, i okolini:
1.Trsic, rodno mesto vuka Karadzica, koje je zadnjih godina postalo etno selo, sa lepom atmosferom, nekoliko etno restorana, koje obavezno posetite, a koji na meniju imaju stara srpska jela, uz muziku "na uvce" u vecernjim satima.
Dve manifestacije su vezane za Trsic, Djacki Vukov sabor, negde u maju, i Vukov sabor u septembru.Sve u cast V.Karadzica, naravno.
2.Manastir Tronosa iz 13. veka, sasvim blizu Loznice, i Trsica.Vuk je u njemu ucio skolu.
3.Planina Gucevo, sa planinarskim domom kao mestom za opustanje i uzivanje u prirodi i cistom vazduhu.
Inace sam negde procitao(ne znam koliko je verodostojno)da je bitka na Gucevu, za vreme prvog svetskog rata(u "sklopu" bitke na Ceru), zabelezena kao prva rovovska bitka u istoriji ratovanja.
4.Banja Koviljaca sa prelepim parkom, i nadaleko poznatom kafanom "kur-salon" koja je svojevremeno bila najveca kafana na Balkanu.Tu su svoje karijere pocinjale kao kafanske pevacice Lepa Lukic, Brena, Seka Aleksic(mnogo vise preferiram kafanicu "tri cesme" sa cije se terase pruza prelep pogled na banjski park)......
5.Muzej Jadra, u kojem se stalno smenjuju razlicite postavke vezane na neki nacin za Loznicu, ali i neke trenutno aktuelne izlozbe.
6.Iz Loznice rodom je Jovan Cvijic, rodonacelnik geografije na nasim prostorima.
Medjutim, nisam bas siguran da li postoji neka postavka u gradu o njemu(tip njegova rodna kuca ili nesto slicno).
5.U Loznici, ili tacnije, pored nje same(na putu Loznica-M.Zvornik) mozete pazariti kucu sa placem za 50 evra(doduse tu je nekada bila kuca, ali su sad ostale samo rusevine)!
U pitanju je kuca koja je bila u mnogo revija, a prica vezana za nju ima za temu natprirodne pojave koje se u njoj dogadjaju, a koje su dovele do toga da je kuca promenila mnogo vlasnika, i to sve po ceni od 100 maraka(50 evra).Prica tih vlasnika je da u njoj jos niko nije uspeo da doceka jutro, pa ako ste avanturisti, eto prilike da pokusate sami.
6.Mozete posetiti restoran "Ribica" na brodu, u kojem je izbor hrane sjajan a i cene su , za ostali deo Srbije ,veoma veoma niske.
Doduse, cene u Loznickim restoranima su generalno izuzetno niske, a hrana je izuzetno dobra, te je svakako razlog vise da ih posetite.
7.Pesacka zona, nedavno uredjana je veoma posecena u vecernjim satima, i veoma je prijatno mesto za predah, kroz setnju, ili sedenje po kaficima.

Eto, ukratko.........Nesto malo istorije, nesto malo zabave, nesto malo mistike.Za sve po malo.
Izvinjavam se ako sam nesto zaboravio.
Dodajte ponesto i ostali.
 
5.U Loznici, ili tacnije, pored nje same(na putu Loznica-M.Zvornik) mozete pazariti kucu sa placem za 50 evra(doduse tu je nekada bila kuca, ali su sad ostale samo rusevine)!
U pitanju je kuca koja je bila u mnogo revija, a prica vezana za nju ima za temu natprirodne pojave koje se u njoj dogadjaju, a koje su dovele do toga da je kuca promenila mnogo vlasnika, i to sve po ceni od 100 maraka(50 evra).Prica tih vlasnika je da u njoj jos niko nije uspeo da doceka jutro, pa ako ste avanturisti, eto prilike da pokusate sami.
.
a zasto ja kog djavola nisam cula za tu kucu:mrgreen:
bas bi rado kupila to,pih kucica za 50evrica,boli me uvo i da me malo izgrickaju vampircici:mrgreen:
 

Back
Top