degradiran "idealni" momak-muškarac...

More_bre

Primećen član
Poruka
819
na ovu temu me inspirisala ova druga tema o godišnjici mature (bljak!)

sve vi devojke i žene verovatno imate nekog mladića koga ste potajno obožavale ili
sa njim bile u vezi, i koji je za vas bio (bar u mašti) naj-naj...

da li vam je draže da takav kakvog ga se sećate ostane u sećanju, ili
bi vam bilo drago da ga posle puno godina, kada vreme, oksidacija i gravitacija učine svoje,
ponovo sretnete ?

Znači sreli ste ga na godišnjici mature (ako ste dovoljno mazohista da uopšte odete):
da li bi vas njegovo starenje, pa makar to bila razlika između njega u 19. i u 29. godini
rastužilo, ili bi vam i dalje bio drag i privlačan ?

Nekada je bio mlad, prelep, uvek pozitivan, pun poleta i pozitivizma...a sada je
stariji, pomalo melanholičan, raspoloženja "obeleženog" godinama (cinizam, skeptičnost...) , možda koja plomba više, i koji pramen kose manje...Ranije je igrao basket, sada mu krckaju kolena kad ustane sa stolice, ranije je nosio farmerice i majicu, sada odela koja ipak ne sakrivaju "pojas za spasavanje" oko struka, ranije je njegovo lice bilo nežno skoro kao vaše, a sada je kao šmirgla...

U redu, možda je vaš sadašnji muž upravo takav, i svako doba nosi svoje,
ali da li želite da nekoga koga godinama čuvate u sećanju "pokvarite" time što ćete
ga sresti.
 
Otužno mi je da gledam kako ljudi stare, a vreme im dodaje kilograme i oduzima kosu ....

Kad vidim nekog svog bivšeg ''naj naj'' da se proružnio, kao da se i deo mene proružni i počne da štrajkuje .... Ne volim sagledavanja u prošlost .... Sve ono što je bilo ostavljam iza sebe i ne želim da srećem u budućnosti.
 
na ovu temu me inspirisala ova druga tema o godišnjici mature (bljak!)

sve vi devojke i žene verovatno imate nekog mladića koga ste potajno obožavale ili
sa njim bile u vezi, i koji je za vas bio (bar u mašti) naj-naj...

da li vam je draže da takav kakvog ga se sećate ostane u sećanju, ili
bi vam bilo drago da ga posle puno godina, kada vreme, oksidacija i gravitacija učine svoje,
ponovo sretnete ?

Znači sreli ste ga na godišnjici mature (ako ste dovoljno mazohista da uopšte odete):
da li bi vas njegovo starenje, pa makar to bila razlika između njega u 19. i u 29. godini
rastužilo, ili bi vam i dalje bio drag i privlačan ?

Nekada je bio mlad, prelep, uvek pozitivan, pun poleta i pozitivizma...a sada je
stariji, pomalo melanholičan, raspoloženja "obeleženog" godinama (cinizam, skeptičnost...) , možda koja plomba više, i koji pramen kose manje...Ranije je igrao basket, sada mu krckaju kolena kad ustane sa stolice, ranije je nosio farmerice i majicu, sada odela koja ipak ne sakrivaju "pojas za spasavanje" oko struka, ranije je njegovo lice bilo nežno skoro kao vaše, a sada je kao šmirgla...

U redu, možda je vaš sadašnji muž upravo takav, i svako doba nosi svoje,
ali da li želite da nekoga koga godinama čuvate u sećanju "pokvarite" time što ćete
ga sresti.


Ju ovo me podsetilo na sahrane, kazu kad umre neko bolestan pa mu se pre kraja zivota izoblici lice, ne lici na sebe , bolje da ga ne vidis da ti ostane u secanju onako kako ga ti znas u njegovom najboljem izdanju . Pu pu daleko bilo .

Svi se menjamo i starimo, zelela bi da cujem komentar od nekog ko me mozda potajno obozavao u srednjoj a da nisam ni znala . Evo ja sam prosle godine bila na 15 godina od mature i kazu ista si :mrgreen:, ma kakvi ista , jos bolja :mrgreen:
 
na ovu temu me inspirisala ova druga tema o godišnjici mature (bljak!)

sve vi devojke i žene verovatno imate nekog mladića koga ste potajno obožavale ili
sa njim bile u vezi, i koji je za vas bio (bar u mašti) naj-naj...

da li vam je draže da takav kakvog ga se sećate ostane u sećanju, ili
bi vam bilo drago da ga posle puno godina, kada vreme, oksidacija i gravitacija učine svoje,
ponovo sretnete ?

Znači sreli ste ga na godišnjici mature (ako ste dovoljno mazohista da uopšte odete):
da li bi vas njegovo starenje, pa makar to bila razlika između njega u 19. i u 29. godini
rastužilo, ili bi vam i dalje bio drag i privlačan ?

Nekada je bio mlad, prelep, uvek pozitivan, pun poleta i pozitivizma...a sada je
stariji, pomalo melanholičan, raspoloženja "obeleženog" godinama (cinizam, skeptičnost...) , možda koja plomba više, i koji pramen kose manje...Ranije je igrao basket, sada mu krckaju kolena kad ustane sa stolice, ranije je nosio farmerice i majicu, sada odela koja ipak ne sakrivaju "pojas za spasavanje" oko struka, ranije je njegovo lice bilo nežno skoro kao vaše, a sada je kao šmirgla...

U redu, možda je vaš sadašnji muž upravo takav, i svako doba nosi svoje,
ali da li želite da nekoga koga godinama čuvate u sećanju "pokvarite" time što ćete
ga sresti.

:eek::mrgreen::eek::mrgreen::ok:
 
Ти баш имаш проблем да прихватиш старење....

Види, кад сам се запослила пре много година, млада, тек дошла са факса, један старији колега који је тада имао око 40 коментарисао је у неком опуштеном разговору како сам, ето лепа и фина, али како сам превише мршава и како жена изгледа најсексипилније тек око 40. када добије праве женске облине. Мени је то тада било смешно, у фазону - шта је лепше од младог затегнутог тела....
А сада могу да видим лепо младо тело, и да кажем да је лепо, али да ми буде скроз непривлачно...а тренутно ми је најсекси неко ко нити је млад, ни екстра грађен, ко има и седе и нешто бора... наопако би било ако бих се и сада палила на некога од дваес година... То би била чиста педофилија.


Значи, не мислим да људи ишта губе од своје привлачности са годинама, све је у очима посматрача.
 
na ovu temu me inspirisala ova druga tema o godišnjici mature (bljak!)

sve vi devojke i žene verovatno imate nekog mladića koga ste potajno obožavale ili
sa njim bile u vezi, i koji je za vas bio (bar u mašti) naj-naj...

da li vam je draže da takav kakvog ga se sećate ostane u sećanju, ili
bi vam bilo drago da ga posle puno godina, kada vreme, oksidacija i gravitacija učine svoje,
ponovo sretnete ?

Znači sreli ste ga na godišnjici mature (ako ste dovoljno mazohista da uopšte odete):
da li bi vas njegovo starenje, pa makar to bila razlika između njega u 19. i u 29. godini
rastužilo, ili bi vam i dalje bio drag i privlačan ?

Nekada je bio mlad, prelep, uvek pozitivan, pun poleta i pozitivizma...a sada je
stariji, pomalo melanholičan, raspoloženja "obeleženog" godinama (cinizam, skeptičnost...) , možda koja plomba više, i koji pramen kose manje...Ranije je igrao basket, sada mu krckaju kolena kad ustane sa stolice, ranije je nosio farmerice i majicu, sada odela koja ipak ne sakrivaju "pojas za spasavanje" oko struka, ranije je njegovo lice bilo nežno skoro kao vaše, a sada je kao šmirgla...

U redu, možda je vaš sadašnji muž upravo takav, i svako doba nosi svoje,
ali da li želite da nekoga koga godinama čuvate u sećanju "pokvarite" time što ćete
ga sresti.

Овааај, а шта мислиш о томе да тај свој наглашени формалистички поглед преточиш у вајарство? :think:
Мис'им, чисто да би увек био окружен лепим и чврстим!

Па сад се и забринух, шта ћеш сам са собом кад почнеш да млитавиш, седиш и добијаш боре?
Плакаћеш над неизбежном судбином или ...?
Пластична хирургија?:sad2:
 
Pa ne znam. Nisam jos u tim godinama pa ne mogu da sudim. Ali mislim da godine ne treba skrivati. I da svi kilogrami i sve bore stoje tu s razlogom i da su odraz nekih nasih osobina koje su godinama pocele da se ispoljavaju i fizicki. Ja bih bila ponosna i na svoje sede i na naocare za vid i na bore... Sve je to dokaz da je neko ziveo i nesto proziveo. I nerviraju me ljudi(i zene) koji i u 60-oj pokusavaju da se utegnu, zategnu, zamaskiraju i izgledaju kao da imaju 25.
 
А сада могу да видим лепо младо тело, и да кажем да је лепо, али да ми буде скроз непривлачно...а тренутно ми је најсекси неко ко нити је млад, ни екстра грађен, ко има и седе и нешто бора...

Значи, не мислим да људи ишта губе од своје привлачности са годинама, све је у очима посматрача.

Apsolutno se slažem. I još da dodam: taj "šmek", patina, koja dolazi sa godinama, ponekad muškarca čini privlačnijim nego kad je bio mlad. Neretko se dešava da sretnem druga koji je bio "ružno pače" a kasnije i fizički neprivlačan mladić, i da se prijatno iznenadim.
 
hvala za ovih pišljivih 5% odgovora na temu, koje sam uspeo da nazrem
između 95% napada na moj "strah od starenja".

bre, jel umete vi da pročitate pitanje ?!

ali da li želite da nekoga koga godinama čuvate u sećanju "pokvarite" time što ćete
ga sresti ?

Imate neki doživljaj/osobu u pamćenju onakav kakvog ste ga tada doživeli, onakvi kakvi ste tada bili, da li želite da tu lepu i vrednu, možda pomalo setnu uspomenu pokvarite sadašnjošću, ili bi vam bilo draže da to ne uradite, što u ovom slučaju znači da ga ne sretnete ?
 
Crni more bre...a jesi se pitao nekad kako TI izgleda u ocima drugih, kako te vide?
Dal ti se smeju il se dive ?

Zasto mislis da neko ko ima 10 godina vise treba da izgleda propalo...i da ce samim tim sto je stariji nekog razocarati???

Pametne glave odozgo se slazu da starost nije bolest...samo isčašen um kao tvoj to moze da misli...

Ajd da odgovorim...da ne bude da te samo kritikujem ...

Godinama cuvam u secanju mnogo njih...nisam pokvarila to ni kad sam ih posle puno godina srela...neki su me prijatno iznenadili...sad su sigurni, zreli, privlacni i ostvareni muskarci...10 godina im je donelo šmek...donelo nesto sto nisu imali sa 18, ni sa 20...

Nekad se u njih zljubljivala ona ja , deset godina starija ja zaljubila bi se opet u njih...takve nove...

A opet...ima jedan ...moj prvi decko...danas tuzan neostvaren muskarac...i zamisli ni on me nije razocarao...i dalje osecam tu deciju ljubav prema njemu...neku solidarnost i pripadnost...Sretenm ga s vremena na vreme ..u prolazu ...zagrlimo se ..uvek ko prvi put...veruj mi tu se odmah izgubi tih 10 godina !

Nikad , ali nikad posle rastanka sa njim nisam tuzna...naprotiv ...puno mi srce...jeste neostvaren , al je prva ljubav ...a prva ljubav zaborava nema!
 
Овааај, а шта мислиш о томе да тај свој наглашени формалистички поглед преточиш у вајарство? :think:
Мис'им, чисто да би увек био окружен лепим и чврстим!

Па сад се и забринух, шта ћеш сам са собом кад почнеш да млитавиш, седиш и добијаш боре?
Плакаћеш над неизбежном судбином или ...?
Пластична хирургија?:sad2:

"formalistički pogled" ....:) kako ono beše , sangviničan izraz lica...ali ajde da ne zbunjujemo druge.

nadam se da sam prethodnom porukom objasnio šta sam nameravao sa ovom temom.

A šta ću posle ? Otići ću.




Negde daleko, gde nema starih poznanika i gde nema ogledala,
i ako se nekad posle mnogo godina ulogujem na forum, i ti me pitaš
gde sam tako dugo, ja ću reći:

nikad se necu vratit
u svoj rodni grad
tamo me ne ceka niko
i vec odavno su izblijedila sva lica
i vec odavno imena im ne znam
samo ponekad zimi
sjetih se tebe
tebe moja bivsa draga:heart:
neke njeznosti davne
nesto mi sapne u srcu i znam
da sam na svijetu sam
 
OGLEDALO / Silvija Plat

Srebrno sam i egzaktno. Nemam predrasuda.
Šta god gledam smesta progutam
Takvo kakvo jest, nezamagljeno ljubavlju ili nesklonošću.
Nisam okrutno, samo istinoljubivo -
Oko malenoga boga, četvorouglo.
Većinu vremena provodim mozgajući o suprotnom zidu.
Ružičastom, s mrljicama. Toliko već dugo gledam u njega
da pomišljam da je deo mog srca. No on ne treperi.
Lica i tama razdvajaju nas uvek iznova.

Sada sam jezero. Jedna se žena prigiba nada mnom
Tragajući u mojim daljinama za onim što zaista jest.
Potom se okreće onim lažljivcima, svećama i mesecu.
Vidim joj leđa i verno ih odražavam.
Nagrađuje me suzama i mahanjem ruku.
Mnogo joj značim. Dolazi i odlazi.
Svakoga jutra baš njeno lice zamenjuje tamu.
U meni je utopila mladu devojku
I u meni se dan za danom stara žena
Uzdiže prema njoj, poput strašne ribe.
 
Apsolutno se slažem. I još da dodam: taj "šmek", patina, koja dolazi sa godinama, ponekad muškarca čini privlačnijim nego kad je bio mlad. Neretko se dešava da sretnem druga koji je bio "ružno pače" a kasnije i fizički neprivlačan mladić, i da se prijatno iznenadim.

Jos da je vise takvih, pa da se i ode na te proslave...cak i na ulicu da se izadje...ponekad...:)
 
na ovu temu me inspirisala ova druga tema o godišnjici mature (bljak!)

sve vi devojke i žene verovatno imate nekog mladića koga ste potajno obožavale ili
sa njim bile u vezi, i koji je za vas bio (bar u mašti) naj-naj...

da li vam je draže da takav kakvog ga se sećate ostane u sećanju, ili
bi vam bilo drago da ga posle puno godina, kada vreme, oksidacija i gravitacija učine svoje,
ponovo sretnete ?

Znači sreli ste ga na godišnjici mature (ako ste dovoljno mazohista da uopšte odete):
da li bi vas njegovo starenje, pa makar to bila razlika između njega u 19. i u 29. godini
rastužilo, ili bi vam i dalje bio drag i privlačan ?

Nekada je bio mlad, prelep, uvek pozitivan, pun poleta i pozitivizma...a sada je
stariji, pomalo melanholičan, raspoloženja "obeleženog" godinama (cinizam, skeptičnost...) , možda koja plomba više, i koji pramen kose manje...Ranije je igrao basket, sada mu krckaju kolena kad ustane sa stolice, ranije je nosio farmerice i majicu, sada odela koja ipak ne sakrivaju "pojas za spasavanje" oko struka, ranije je njegovo lice bilo nežno skoro kao vaše, a sada je kao šmirgla...

U redu, možda je vaš sadašnji muž upravo takav, i svako doba nosi svoje,
ali da li želite da nekoga koga godinama čuvate u sećanju "pokvarite" time što ćete
ga sresti.

Srela sam. Nije ništa pokvarilo. Sada izgleda baš dosta lošije, ali za mene to i nije onaj mladić. Onoga se rado sećam, a ovog sam pristojno pozdravila i to je to.
 
Ja sam dugo bio mentalno 18 godina, pa sam presao na 26 godina....i hteo ili ne hteo , nekako telo mi tezi da ostane isto godiste kao i duh.....jedino racunar ume da mi pokvari situaciju , jer nekretanje mi nikako ne prija.....

Problem estetike koje vise zene potenciraju , nimalo me ne tangira, jer takve zene ne shvatam kao propustene prilike, vec kao pravilno uocene mecene svog tela.....mecene kod mene nece postati zadovoljne ako ne iznesu na videlo i nesto drugo....a sasvim je regularno da tako kvalitetna devojka trazi kvalitet koji mozda ja ne posedujem, ali moje je da se ponudim....
 

Back
Top