compaq blokira u startu

bird

Početnik
Poruka
18
Može li mi neko pomoći? Imam compaq pentium II koji je imao 96 MB RAM-a. Kada sam hteo da ga pojačam i dodao mu 128 MB sistem se najpre podigao normalno (W 98) i poznao memoriju. Nakon restarta jednostavno blokira u samom startu, kao da BIOS uopšte ne uspe da proveri hardver. Od informacija na ekranu koje uspem da dobijem prilikom pokušaja da uđem u bios, je samo količina memorije. Tastatura ne radi, i ne mogu ni da uđem u BIOS.
 
Backy:
Standardna procedura:
Izvadiš memoriju, pa probaš.
Ako ne radi, javi.
A ako radi, onda probaj da staviš SAMO 128icu.
Ako radi i tako onda se memorije međusobno ne slažu.

Proba sam to i ne isto se dešava. Čak i kada izvadim novu memoriju i vratim sve kako je bilo računar se isto ponaša. Jednostavno zaglavi u sekundi.
 
Кулиража:
Danas sam se smorio da resim slican problem na drugovom racunaru.
Mada on nije menjao memoriju niti sta drugo, ali jednostavno sve blokira

Meni sve ovo vuče na to da je baterija pukla i da je računar jednostavno izgubio podatke iz BIOS-a. To što se poklopilo sa trenutkom dodavanja memorije može biti slučajnost. Zadnjih mesec dana, gotovo svaki drugi dan sam morao da podešavam sat i datum koji su se kvariili. Ne znam, pokušavam da nađem neko logično objašnjenje. :evil:
 
Neki slican problem sam imao i ja...
Naime meni racunar nije hteo raditi ako stavim vise od 128mb RAM-a . Sa 64 radi, sa "ponekim" od 128mb radi, ali 256mb pa ni da makne.. zakoci odmah na pocetku. probao sve moguce, pitao ovde na forumu niko nije znao zasto. Nije mi preostalo nista drugo nego da zamenim Maticnu Plocu sa novim BIOS-om. Sad radi k'o Zmaj i to sa 512mb RAM-a.

Pozdrav.. :roll:
 

Back
Top