Adler, Alfred - Covek zna mnogo vise nego sto razume
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Adler, Alfred - Covek zna mnogo vise nego sto razume

Zainteresovan član
    Učlanjen
    24.03.2008.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Adler, Alfred - Covek zna mnogo vise nego sto razume

ziva istina, ja bi o toj recenici otvorio temu na kojoj bi podelili utiske (oni koji ih imamo) o istoj.

Moj utisak koji bi sad napisao je da to recenica cija iskrenost moze da poveze skromnost sa iskrenoscu na neki cudan nacin u tako malo reci.

Tuzni_patak nije na forumu
    Trazi forum gde moze procitati svoje postove i posle 2 nedelje
    Elita Tuzni_patak (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Real Beograd,Virtuelno u preseljenju,bice naknadno objavljeno
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Podrazumevano Re: Adler, Alfred - Covek zna mnogo vise nego sto razume

Ima solomonova misao koja kaze da ne delis mudre misli okolo.....a ni glupe....

Proucavajuci psihologiku imao sam dve velike stanice....shizofrenicare i srbijance...

Shizofrenicari , narocito inteligentni , imaju psihologiku kao i svaki covek.
    Oni stavljaju sve informacije i znanja u funkciju objasnjenja stvarnosti onako kako je vide....fobicno ili samoobmanjujuce....da bi podrzali svoj trenutni sistem psihologike...

Srbijanci danas takodje imaju potpuno slican sistem (necu da poistovetim srbijance sa shizofrenicarima, vec ukazujem na slicnosti kod pojma psihologika,mada je opasno to sto ima toliko ociglednih slicnosti)

Tada postaje jasnije da svako znanje koje date drugima postaju minimalno (ako ste slicne psihologike) ili maksimalno pretvoreni u zloupotrebu....umesto u orudje u oruzje.....

Covek kao i kod mnogih drugih imovina ceni nesto samo ako tezim putem dodje do toga, a bahato se ponasa ako mu je dato bilo od coveka bilo od rodjenja (za ristoba citaj od boga).

Plus ako dodate pojacanu virtuelnost i egocentricnost danasnjeg sveta i ljudi , jasno je da ljudi ne teze istini vec da se osecaju ispunjeni i potvrdjeni , i da pokupe inspiraciju i motivaciju za nastavak daljeg zivota i aktivnosti....Tu je znanje kao znanje o istini potpuno nepotrebno....a znanje kao logicko zaokruzeno objasnjivo snishodjenje ono sto je najvrednije....

Kod shizofrenicara mogu da ceo sistem izlecenja svedem na maksimalno 10 tacaka , samo ako se posmatra psihologika postaje ocigledno da covek menjanjem bilo koje tacke menja i ostalo sve ili skoro sve...a promenom tih 10 tacaka u shizofrenicaru jasnom pravcu koji i sam zeli ali ne moze se preko noci dolazi do jasnog vidjenja svojih reakcija (kojih se seca i radi ih kao kroz maglu).

Slicno vazi i kod obicnih ljudi, jedino je problem sto se tih kljucnih tacaka mozete dokopati samo ako znate i pratite reakcije na precizno postavljena pitanja, a to ne moze bez pomalo price i bez vrlo zaokolisanog ispitivanja...direktna pitanja su po hajzenbergovom principu u psihologiji uvek donosila manje ili vise deformisanu sliku i odgovor....delom namerom da se poboljsa svetlo u pravcu sta je subjekt mislio da trazim....delom da se priblizi stereotipnom drustvenom opstem misljenju , sto je precesto teznja za socijalizacijom , ali i teznja za drustvenom valorizacijom....

Kad svi lude , dobro je NE-NORMALAN biti

Veoma poznat ristob (avatar)
    Učlanjen
    15.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1291

Srbijanci danas takodje imaju potpuno slican sistem (necu da poistovetim srbijance sa shizofrenicarima, vec ukazujem na slicnosti kod pojma psihologika,mada je opasno to sto ima toliko ociglednih slicnosti)

Nije šija - nego vrat!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    24.03.2008.
    Reputaciona moć
    0

Tema nisam ja zato i nema potrebe da me ko ispituje (to kazem ja kao autor teme svima koji se jos nisu javili na temu )

Ističe se
    Učlanjen
    07.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Citat Original postavio Tuzni_patak Pogledaj poruku
    Srbijanci
    Ко су ти ови?

Slične teme