Albanci kidnapuju Srbe da bi im oteli imovinu!
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Albanci kidnapuju Srbe da bi im oteli imovinu!

Iskusan
    Učlanjen
    02.02.2008.
    Okupirana Srbija pod rezimom srpskog Sakasvilija - poglavnika Borisa Tadica-Francetica
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Albanci kidnapuju Srbe da bi im oteli imovinu!

BEOGRAD - Deset dana sam bio zarobljenik albanske mafije, koja mi je na silu otela svu imovinu na Kosovu i Metohiji. Kidnapovali su me u Tuzima u Crnoj Gori, ilegalno prebacili u Albaniju, a potom u Peć. Granice smo prolazili kao kroz sir, ni crnogorska, ni kosovska, ni Unmik policija nisu nas sprečavali, niti su me zaštitili kada sam im konačno otkrio šta mi se desilo!
    Ovako Ljubomir Mirković, Pećanac privremeno raseljen u Beograd, počinje svoju ispovest za Kurir. Njegova priča o kidnapovanju u Podgorici pre mesec dana, a potom o putešestviju preko albanskih planina, Tirane do krajnjeg juga Albanije i stravičnog maltretiranja kojem je bio podvrgnut otkriva neverovatnu istinu o realnoj moći albanske mafije na Balkanu.

Mirković je do 1999. bio uticajan biznismen u Peći i jedno vreme i narodni poslanik ispred SSJ. Imao je niz ugostiteljskih lokala u centru ovog grada i mini-fabriku testenine. Ukupna imovina procenjena mu je na 500.000 evra, a pojedini Šiptari sa KiM nudili su mu i čitavih 750.000.

- Nisam hteo ništa da im prodam. U Beogradu živim veoma skromno, nadao sam se da ću jednog dana moći da se vratim u svoj rodni grad. Ali Albanci su se dosetili i rešili da me kidnapuju - priča Mirković.

On objašnjava da je posle devet godina učestalih ponuda dobio poziv iz Crne Gore i da su mu tamošnji Albanci Šaban i Mujo zakazali sastanak u Podgorici kako bi se “dogovorili”.
    - Prelomio sam i otputovao u Crnu Goru. Brat me je doveo na mesto sastanka. Bilo su četvorica, mlađih ljudi, obraćali su mi se na albanskom. U crnom “golfu” pod pretnjom pištolja prevezli su me do mesta Tuzi - priča Mirković

Pod okriljem mraka, crnogorski Albanci predaju Mirkovića svojim sunarodnicima iz Albanije, koji ga uz pretnju oružjem u iscrpljujućem maršu dugom šest sati, kroz šume i planine sprovode preko granice, do kako se kasnije ispostavilo, albanskog sela Bajz.
    - U nekoj šupi, okružen kriminalcima, ispred uperenih cevi provodim dva dana. Zatim me trpaju u neki stari “mercedes” i voze u unutrašnjost Albanije. Video sam samo znak: Tirana 180 km. Prolazimo kroz Tiranu i učestalo menjamo automobile. Na izlasku iz glavnog grada Albanije ponovo sam video putokaz: Fur 120 km. Do tamo smo se vozili luksuznim “mercedesom” i shvatio sam da me čeka neka krupna zverka. Tako je i bilo.

Mirković opisuje svoje otmičare kao veoma bogate i očigledno moćne Albance. Prvi put posle nekoliko dana dali su mu da jede:
    - Večera je bila baš obilna ili se meni posle tolikog gladovanja samo tako činilo. Pokušali su da prijateljski razgovaraju sa mnom. Tražili su da mi supruga iz Beograda pošalje vlasničku dokumentaciju za imovinu u Peći i prisiljavali su me da potpišem ugovor kojim bih sve preneo na njih. Odnosno, da potpišem papir po kojem im dugujem 220.000 evra, a da u zalogu dajem sve lokale i fabriku u Peći.

Onda nastaju problemi. Albanci shvataju da ne postoji formalni ugovor sa Srbijom koji dozvoljava prodaju nekretnina. Odlučuju da ga posle nekoliko dana provedenih u kućnom pritvoru prebace - na Kosovo.
    - Pokušavali su da podmite vojnike na granici kako bi me preveli, ali im nije uspelo. Odveli su me ponovo u neku šumu i sa buljukom dece uputili ka Kosovu. Nisam imao izbora, objasnili su mi da će deca, ako ih uhvate vojska ili policija, tvrditi da su tražili krave pa zalutali, a da ja zalegnem i sačekam da odvedu decu. Tako je i bilo.

Mirković je iz pravca Kukeša, kroz šumu ušao na KiM, a ubrzo, posle puno sati lutanja, dočekala ga je nova grupa, ovoga puta kosmetskih Albanaca. Preko Prizrena i Đakovice odvezli su ga džipom do Peći, gde su ga smestili u hotel “Spin” u kome je takođe bio pod oružanim nadzorom.
    - Sve vreme kontaktiraju sa pećkim advokatom Mustafom Radonjićijem. Njemu je sumnjiva cela transakcija, ali ipak, u njegovoj kancelariji, u ulici Bila Klintona u Peći potpisujem neki skaredno sročen ugovor o zajmu, kojim za fiktivnih 220.000 evra sva moja imovina prelazi u ruke izvesnog Rešata Kućija iz okoline Peći, pošto vlasnici formalno nisu mogli da budu albanski državljani. Ugovor su overili i u pećkom opštinskom sudu. Konačno, odvoze me do severnog dela Mitrovice i 14. aprila, posle 10 dana, konačno sam slobodan. Smršao sam 11 kilograma, prljav, zapušten, izgledao sam kao leš.
    Mirković najpre odlazi u KPS, pa u Unmik policiju, gde ga je pet sati saslušavao neki Amerikanac.

- Ponašali su se prema meni kao da sam kriminalac. Nisu uopšte želeli da slušaju detalje o prelascima granica, o maltretiranju, o kidnapovanju. Insistirali su na nekim sasvim nevažnim stvarima. Odakle mi imovina? Zašto je nisam prodao? Na kraju su me pitali zašto ne odem u Peć i ne podnesem krivičnu prijavu. Bez ikakve zaštite, odlazim u Peć, angažujem novog advokata, a Radonjićija predlažem za svedoka. Koliko vi verujete u pravdu na Kosovu, toliko verujem i ja.

http://www.kurir-info.co.yu/clanak/kurir-18-05-2008/talac

--------------------------------

strasno tadicu ziv li si?

Buduća legenda jomini (avatar)
    Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Albanci kidnapuju Srbe da bi im oteli imovinu!

Klasičan kriminalni čin. Ovo poslednje, tvoj komentar...
    Mene bi bilo sramota.
    Preteruješ. Smanji to.

Slične teme

1. Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 09.04.2009., 18:58
  2. KOliko su nam oteli para na Kosmetu
    Autor Ved_Ran u forumu Politika
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 19.02.2008., 12:58
  3. Jurili Srbina , oteli Slovenca..., greška!
    Autor rider on the storm u forumu Politika
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 10.03.2007., 18:02
  4. Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 20.12.2005., 00:30

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •