"Sagorevanje"

crna_neba

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
344
Da li vam se desava da radi seksa sa nekom osobom, tj. sopstvenog tripa ... odlozite pitanja koja ce vam dati odgovor na pitanje 'da li ova osoba ima nesto sto mi smeta da je pozelim imati/"mu se dati" i da onda tek posle razmisljate "dali ste spavali sa nekim na koga uopste ne mozete osetiti strast, ili..."?

Suprotan i po mom misljenju normalan postupak, tj... jer je ono gore nenormalno zvao bih ja "sagorevanje" i to da bi doveo stvar do krajnosti, jer se uvelicane stvari bolje vide:think:

To je postpak da "svetlonskom brzinom":mrgreen: saznate da li vam se osoba ne svidja. Osoba koja to radi ne samo da rizikuje nego je i sigurna da ce 50 posto poznanstava (ako je svetlosna brzina) da budu vakva: zdravo, 3 sekudne price, mars u pic. mat (Ta osoba mi je odvratna), dakle, zivot bi tako bio dosadan, a da bi sa nekim izasao na kafu morao bi da upoznas 50 ljudi, i jednu osobu samo od 50 pitas, a verovatnoca da ce pristati je....:whistling:

Al tako sve postane dosadno, jer "ako si MNOOGO pametan" onda primetis milion "skrivenih losih stvari" dok "eksponirane dobre" moze da vidi i normalno pametan jer su one eksponirane i sve se radi da se eksponiraju, a za one druge sve da se skriju.

Ako bi taj "sagorevac/sagorevacica" jos uz to bio i iskren, onda bi sve izgorelo mnogo vecom brzinom. (negativno) Jer, ljudi se obicno opuste pred iskrenima, i onda jos brze odaju "osobine koje kriju jer su VEROVATNO lose"... u stvari, to nije opustanje, nego nada da se mozda konacno pojavio neko ko ce "shvtiti moje zelje" kao sto kazu neke nesrecnice. I onda neke zene/momci rizikuju da "konacno nadjenu iskrenu osobu" zauvek izgube jer prema njoj pokazuju drukcije ponasanje no prema drugima, ... pa ova osoba shvati da je "ona koja uziva u njegovoj iskrenosti ustvari lazov" itd... sto je i istina, govorim o "iskoristavanju toga sto je neko iskren i ne mari za 'drustvene sablone'". Recimo, psiholog bi cesto doziveo da neko iskoristava njegove "vrline" za nesto sto se boji da trazi drugima...

Dalje, pri "sagorevanju" se desava i da osoba o kojoj oces "brzo da saznas sve najgore" pomisli da ce vecno moci da uziva u "zaintresovanosti fire ball-a/ke", cak i ako "ne pokaze nikakvo interesovanje za njega". Na sta se sagorevac naljuti, i sagori za 2 sekudne svu komunikaciju od koje ne ostane ni pepeo... prekine kontakt sa tom osobom.

Dalje, kako je "sagorevanje" pokusaj da se izvuku iz osobe postojece negativne osobine koje se kriju, pa da se tek onda kad su i jedne i druge eksponirane (i negativne i pozitivne) proceni... tako ljudi koji nisu razmisljali o tome, ili koji su "spori" pomisle da bi i oni bili sposobni za nesto tako, i onda uzmu da zadovoljavaju svoju radoznalost na chudne nacine, recimo, "vredjas da vidis kako osoba reaguje na uvredu"... a time izgubis tu osobu koja te toboz interesuje za uvek, a ako stvarno osoba koja se osilila a nezna da sagoreva primeti tu opasnost, napravice jos vecu glupost pa ce reci "to sam pitao da vidim kako ces da reagujes" itd.... to su stvari koje kad bi mnoge dvojke sa kojima sam se upoznao chitale bi pomislie da sam samo radi "nje jedne" sve to napisao, ili zapamtio, ili otkrio, a u stvari mi se to desavalo milion puta sa milion devojaka itd...

___________

Suprotan postupak bi bio nesto sto oni koji ga primenjuju svakako zovu romantikom, a to je zato sto ne znaju za reec "patetika, melanholija". To je postupak da "ne kopas ljudima po psihi" "ko zna sta mozes naci, bolje da neznas" "cuti, ...molim te nemogu sad o tome, mozda cu ako to saznam prestati da te volim" "prevelika radoznalost je samo za narkomane" tj u tim zabludama zive ti ljudi, sto im donosi samo telesnu blizinu sa "voljenom osobom" dok psiha od psihe ostaje daleko svetlosnim godinama,... ali da sve bude kako ne treba, te osobe moraju misliti da je to ljubav a to je nesto ustvari suprotno i zivotinjsko:dontunderstand: Takva poznanstva i ako se nadju neodgovarajuce osobe mogu da traju decenijama, zivotima, i da mozda i nikad osobe ne saznaju da se mrze... i da se nikad ne upoznaju, da sve sto znaju jedno o drugome bude monotono telo... da razgovaraju o serijama, a ne o "jedno o drugom" itd...

Nezainteresovanost koju te osobe pokazuju za partnera je vulgarna. A izjave "ne zelim da pricam o sebi" te osobe smatraju vrhuncem romantike i duhovnosti sto je apsurd, jeli... osobe koje kazu da su romanticne obicno kazu i da veruju u sudbinu, tj. drugim recima da nisu probirljive...

dali volite da "sagorevate" pa ako sto izdrzi vatru ... ili "ne birate nego se zadovoljite bilo cime i kao sto paranoik trazi lose u svemu trazite nesto dobro u svemu, bez imalo ljubavi prema istini i bez imalo zelje da znate ko je taj koga "igrom slucaja" volite.

Dakle, prvo "sagorevachi/ce" su oni koji su "opusteni" ljudi i za koje to kazemo, tj, oni koji ne zele da se "opuste pa da im sudbina bira nesto sto mogu oni sami". Uzimaju stvar u svoje ruke i pregledaju je sa svih strana.
A ovi drugi su "opusteni u smislu da ne zele nista da biraju ili odlucuju, da ce se ceo zivot secati drugova iz osnovne i "voleti" ih cisto zato sto ih je neko na silu jos kao decu strpao u ista 4 zida itd...". (negativno, svakako, to nije opustenost, ali na neki nacin i jeste).

:think:

sagorevaci su originalni, obicno, a ovi drugi pomodni. Ovi drugi mogu pokazati ogromne izlive "opustenosti" kad misle da je to "moderno", pa se posle 3 sekudne zacude sami sebi kad vide da se ta "opustenost trenutna" pretvara u "glumu da si opusten" itd... ali "ne zele o tome da misle" i onda puste da stvari idu svojim (pogresnim) tokom...

Sa druge strane, osoba koja sagoreva ce da upozna ako izadje u grad recimo 20 momaka/devojaka i nece se stideti toga sto ide cas tamo cas vamo, mada ce zbog prevelike brzine utiske mozda morati da "osete" tek nakon 3 4 sata kad sve prodje ako se ista uopste i desi:think: mana sagoreveca koja im se pripisuje je sto su toboz "nervozniji nego drugi ljudi" sto nije istina, jer oni samo "jace ispoljavaju nervozu":think: pa su nekad jako neprijatni za drustvo, ako ne zbog prevelikog broja pitanja i prica, ono zbog nervoznog glasa...

sta ste vi i dal se slazete za ovu podelu, naravno, postoje i ljudi koji nisu ni jedno ni drugo od ovoga...
 
Da li vam se desava da radi seksa sa nekom osobom, tj. sopstvenog tripa ... odlozite pitanja koja ce vam dati odgovor na pitanje 'da li ova osoba ima nesto sto mi smeta da je pozelim imati/"mu se dati" i da onda tek posle razmisljate "dali ste spavali sa nekim na koga uopste ne mozete osetiti strast, ili..."?

Suprotan i po mom misljenju normalan postupak, tj... jer je ono gore nenormalno zvao bih ja "sagorevanje" i to da bi doveo stvar do krajnosti, jer se uvelicane stvari bolje vide:think:

To je postpak da "svetlonskom brzinom":mrgreen: saznate da li vam se osoba ne svidja. Osoba koja to radi ne samo da rizikuje nego je i sigurna da ce 50 posto poznanstava (ako je svetlosna brzina) da budu vakva: zdravo, 3 sekudne price, mars u pic. mat (Ta osoba mi je odvratna), dakle, zivot bi tako bio dosadan, a da bi sa nekim izasao na kafu morao bi da upoznas 50 ljudi, i jednu osobu samo od 50 pitas, a verovatnoca da ce pristati je....:whistling:

Al tako sve postane dosadno, jer "ako si MNOOGO pametan" onda primetis milion "skrivenih losih stvari" dok "eksponirane dobre" moze da vidi i normalno pametan jer su one eksponirane i sve se radi da se eksponiraju, a za one druge sve da se skriju.

Ako bi taj "sagorevac/sagorevacica" jos uz to bio i iskren, onda bi sve izgorelo mnogo vecom brzinom. (negativno) Jer, ljudi se obicno opuste pred iskrenima, i onda jos brze odaju "osobine koje kriju jer su VEROVATNO lose"... u stvari, to nije opustanje, nego nada da se mozda konacno pojavio neko ko ce "shvtiti moje zelje" kao sto kazu neke nesrecnice...

:lol: Stigoh dovde...
 
:lol: Stigoh dovde...

znao sam. Nisam trebo to napisat jer ce da se ljute zene i arogantno sam postupio tj nisam dao argumente. Jesam kasnije... al svako ce da stigne do tu pa nece znat za ono kasnije sto sam objasni azsto sam to reko:mrgreen:

znaci sagorela si me, ne zanimam te posle one izjave, tema je bas o tome:super: sugestivan sam super:whistling:
 
molio bih moderatore da brisu "aj prepricaj mi nista nisam citao" i "lik je hteo da kaze (prepricavanje)" i slicne THROLL SPAM itd postove posto se neko ipak mucio da napise temu ebiga...
 
i ostade li sta od mene il si me izgorela, bar neka cepanica:rotf:

fire_animation_mc98.gif
 
sta ce jadnica zna da nju nisam pitao a odgovara...
moze li pliz da se ne spamuje toliko registrovani korisnice Helena?
Kakve veze miso kovac...

jes, jadna ja, strashno volim da komentarishem i kad sam nepozeljna...:mrgreen: za tvoju informaciju radilo se o "komentaru" a ne "odgovoru"...chisto da te uputim malo, da se ubuduce ne istrchavash...;)
ne moze, spam mi je u krvi, zali se "nadleznim organima"...:P
a kakve veze ima sa bilo chim ono shto ti pishesh, leba ti?:eek:
 

Back
Top