Дачић: Нема коалиције са ДС-ом

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Ми смо озбиљна странка, не идемо од једне до друге метрополе по своје мишљење, истакао је лидер Социјалистичке партије Србије

Ивица Дачић у ДСС-у

Специјално за „Политику”

Москва, 16. маја – Са Демократском странком Србије и радикалима смо се договорили о начелима и принципима заједничке владе. Сутра се у радним групама настављају разговори о утврђивању коалиционог споразума – рекао је јуче председник Социјалистичке партије Србије Ивица Дачић у Москви након састанка са Сергејем Мироновим председником Савета федерације и лидером Праведне Русије.

На питање дописника „Политике” да ли то значи да је нетачно писање неких наших медија да је постигнут договор са коалицијом За европску Србију, Дачић је одговорио:

– Наравно, ми смо озбиљна партија, не можемо водити истовремено разговоре са више партија.

На поновљено питање, да ли то значи да дефинитивно неће бити коалиције са демократама, шеф српских социјалиста је децидирано рекао:

– Неће.


Новинаре је занимало и које услове је СПС поставио да би пристао на сарадњу с народњачком коалицијом, на шта је Дачић рекао да су њихови принципи свима познати и објављени и да нема потребе да их понавља, а када је упитан да ли ће, можда, поставити услов да влада у којој је СПС не изручује хашке оптуженике, лидер социјалиста је рекао да СПС није против сарадње са Хагом, али јесте против изручивања грађана Србије. То, међутим, „није тема коалиционих преговора”.
http://www.politika.co.yu/rubrike/Politika/Dachic-Nema-koalicije-sa-DS-om.sr.html
 
heheh procitao sam onu pljacku zvanu kupovina 20 novih Nokia E90 za 15.000 eura . nadam se da ce ti funkcioneri cim se promeni vlast odgovarati zbog krivicnog dela nenamenskog trosenja budzetskih sredstava.

To je isti onaj predsednik opstine sto otima placeve... ali kako sam dosao do fakture, sam sam sebe iznenadio. Poslao sam faxom gde treba, citacete ovih dana u dnevnoj stampi 100%
 
Pa ako je zaista tako šta ćemo sa ovim člankom:

Vlada koalicije „Za evropsku Srbiju“ i snaga okupljenih oko SPS mogla bi biti dogovorena u narednih desetak dana. Tokom jučerašnjeg dana nastavljeni su pregovori ove dve koalicije, koji se već tiču konkretne podele resora u novoj vladi, pa čak i personalnih rešenja, tvrdi izvor „Blica nedelje“ iz vrha koalicije „Za evropsku Srbiju“. Prema sadašnjem predlogu Tadićeve koalicije, predviđeno je da nova vlada ima dvadeset ministarstava i tri potpredsednika vlade.

Uostalom, SPS-u je ponuđen ubrzani ulazak u Socijalističku Internacionalu ako se pridruži Demokratskoj Stranci. SPS nalazi pouzdanog partnera u DS-u jer je u DS-u dosta članova starih i iskusnih komunista, kao npr. profesor Mićunović. SPS je ionako izvršio svoje obaveze prema Hagu, dobrovoljno su izručili svoje članstvo. Tako da, Kominterna napokon okuplja krem komunističkih partija u Srbiji.

http://www.blic.co.yu/politika.php?id=41995
 

Back
Top