UMETNICKA FOTOGRAFIJA
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 52

Tema: UMETNICKA FOTOGRAFIJA

BALTAZAR
    Guest

Podrazumevano UMETNICKA FOTOGRAFIJA

BAVIM SE UMETNICKOM FOTOGRAFIJOM VEC DUZE VREME.JA SAM IZ CACKA.ZANIMA ME ZASTO MLADI NE CENE CRNO-BELU FOTOGRAFIJU MOLIM VAS DA I VI DATE MISLjENjE NA OVU TEMU.JA SAM `82god.SVA MISLjENjA SU MI VRLO DRAGOCENA.

3D
    Guest

Podrazumevano Mladi ne cene nista a kamoli crno belu fotografiju!

Breson je ako se dobro secam rekao nesto otprilike ovako: Da bi covek bio umetnik mora da poznaje zanat do perfekcije!

Danas mnogi misle da su se rodili pametni i da su rodjenjem stekli zvanje umetnika!
    Svako sranje koje naprave pravdaju tezom da je to umetnost!

Neznaju oni kakva je to "carolija" kada u mranoj komori eksponirani papir "muckas" po tacni a fotografija se malo po malo pojavljuje i dok ona izlazi na povrsinu hvata te frka dali si odredio dobru eksponazu...

vipox
    Guest

Podrazumevano Re: UMETNICKA FOTOGRAFIJA

:shock: fotografije treba da sadrze sto vise boja,
    kako bi bilo da je priroda u crno beloj boji,
    to bi bilo nazamislivo ,zato fotografije treba da sadrze sto vise boja.[/b][/i]

Početnik
    Učlanjen
    03.08.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano crno-belo

Nemam nista protiv crno bele- fotografije.I mislim da je bas cool baviti se umetnickom fotografijom.Ja volim i kada se na crno belu fotografiju ubaci neki crveni detalj.Toliko o tome .
    Maja iz Kraljeva.

BALTAZAR
    Guest

Podrazumevano

:wink: HVALA MAJO

Početnik
    Učlanjen
    03.08.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano molba

Nema na cemu.Mozes li da mi posaljes koju fotku???Volela bih da ih vidim.

Početnik
    Učlanjen
    05.05.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Znas kako je, ono sto nije opste prihvaceno to se i ne koristi mnogo. Zato niko i ne voli crno belu fotografiju. Ali, kao sto su ranije rekli, nista nema takvu draz nego kada se rucno razvija. Radio sam to i znam kako je.
    Ali, na kraju, sve je stvar ukusa.

zEnith
    Guest

Podrazumevano

Fotografija u boji mi je mnogo lepša kada se slikaju pejzaži i priroda,dok portrete više volim kada cu black&white.
    Ali sve zavisi od efekta koji želiš da postigneš.
    Mislim da je mnogo teže napraviti umetmičku fotografiju u boji.

Početnik
    Učlanjen
    14.08.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Mozda promenis misljenje o black&white pejzazima ako pogledas kako je to radio Ansel Adams.Po meni sve zavisi kako fotograf "vidi"to sta slika,a color i black&white su podjednaki u svim sferama fotografije sve zavisi od stila koji prati odredjeni fotograf.Black&white nije toliko komercijalna kao color i zato se manje koristi,primera radi jedan od zivih majstora fotografije Jozef Coudelka jos uvek slika sve black&white.

Početnik
    Učlanjen
    14.08.2003.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio vipox
    :shock: fotografije treba da sadrze sto vise boja,
    kako bi bilo da je priroda u crno beloj boji,
    to bi bilo nazamislivo ,zato fotografije treba da sadrze sto vise boja.[/b][/i]
    Sada sam ja :shock: izuci malo fotografiju kao nauku i psiholoski pristup.To sto si rekao se odnosi verovatno na turisticke fotke.Fotografija sa mnogo boja je nista drugo do sarenilo na papiru.Najbolje color fotke su radjene sa najvise dve do tri boje a black&white fotke su skroz drugi pogled na objekat koji slikas.Dugo radim kao snimatelj i prof.fotograf sam pa bi trebalo bar to da znam,sta mislis? :wink:

Aktivan član
    Učlanjen
    04.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    66

Podrazumevano

Crno bela fotografija nam daje mogucnost zamisljanja okoline fotografije koju gledamo.Tu je prednost crno bele fotografije.Ima draz svoju......

Guest

Podrazumevano Re: Mladi ne cene nista a kamoli crno belu fotografiju!

Početnik
    Učlanjen
    14.08.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Mladi ne cene nista a kamoli crno belu fotografiju!

Citat Original postavio Anonymous
    http://www.inside-nenad.scnet.yu
    Dokaz da cenimo:sajt je odlican a fotke jos bolje,svaka cast

Zainteresovan član
    Učlanjen
    07.09.2003.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

black&white su zakon nista lepse od bora na crno-beloj fotografiji a i objekti su fantasticni, linija je precizna,tacno naznaci misao.ona nece nestati jer oznacava kvalitet a ne komercijalu...

opi
    Guest

Podrazumevano

Lakse je napraviti dobru crno belu fotografiju nego dobru fotografiju u boji.
    Mislim stvarno dobru.

Početnik
    Učlanjen
    14.08.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio opi
    Mislim stvarno dobru.
    Mislim da si samo delimicno u pravu,kao sto sam i ranije napisao to su dva potpuno razlicita pogleda.
    Nije lako napraviti ni dobru crno belu fotku,kao i u koloru i tu postoji citav proces materijalizacije fotografije pocev od odabira filma,svetla,nacina razvijanja itd...

opi
    Guest

Podrazumevano

Kod crno bele fotografije je najbitniji kontrast, i cini mi se da je trazenje dobrih kontrasata dobar recept za dobru crno-belu fotografiju.
    Kod fotografija u boji , cini mi se da su cesto veoma slicne i tesko je uklopiti sve tako da se na neki nacin razlikuju , tj budu autenticne, kod crno belih ne postoje neki nepredvidjeni detalji(tipa losa uskladjenost boja) kolako mogu da uniste fotografiju.

MAJA83
    Guest

Podrazumevano

Ja licno vise volim crno-bele fotografije i u glavnom njih imam u svojim albumima.

Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio opi
    Mislim stvarno dobru.
    Vidi se da se slabo razumes u C\B tehniku.Mnogo je teze raditi C\B fotku,ali je jako zanimljivije.Kao prvo ona se radi rucno,to daje posebnu draz,znas li kakav je osecaj kada gledas kako se na papiru pocinje nazirati slika.Kao drugo kada slikas moras da pazis na svetlo,jer se ne koristi bliz(bar ne u umetnickoj foto.)Kod foto.u boji samo nadjes neki detalj,skljocnes i pustis da masina uradi svoje.Nema tu niceg zanimljivog.

Početnik
    Učlanjen
    04.08.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio MAJA83
    Ja licno vise volim crno-bele fotografije i u glavnom njih imam u svojim albumima.
    Tako i treba da bude.HVALA NA PODRSCI.

Guest

Podrazumevano

Hmm cela ova prica mi deluje kao ono sta je bolje crtez ili slika.
    Doduse odnos izmedju C/B i Kolor fotografije je razlicit od odnosa izmedju crteza i slike ali bitno je da su to dva razlicita nacina vizuelnog izrazavanja i jako je daleko od istine da je za kolor fotografiju dovoljno da nadjes nesto zanimljivo i samo skljocnes.
    BTW moja daleko najzanimljivija fotka sa odmora je jedna snimljena idiotom tako sto sam namesto tajmer i onda nisam stigao da se namestim pa sam uhvatio samog sebe u "baletskoj" pozi :wink:

3D
    Guest

Podrazumevano Ako se hvalimo sajtovima, evo i moga:

http://dozet.tripod.com

Veliki pozdrav
    PS: I nije tolko bitno dali je crno bela ili u boji vazni je da je dobra! Treba biti majstor pa i jednu i drugu valjano napraviti!

joMa
    Guest

Podrazumevano hm

dosta se bavim slikanjem i ono sto je interesantno je da sam pre nego sto sam pocela da koristim boju prvo radila ugljenom pa tusom pa tek onda.tako je i sa fotografijom,da bi jednostavno izostrio taj osecaj prepoznavanja pravih vrednosti ti moras krenuti od pocetka.a naravno tu su i cari crno bele fotografije.Inace i sama se malo bavim fotografijom vise uz decka koji je u podrumu napravio pravi mali studio gde radimo fotke.tako da bih volela da vidim neku tvoju fotku

Početnik
    Učlanjen
    04.08.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: hm

ZANIMLjIVO POREDjENjE.STO SE TICE SLANjA MOJIH FOTOGRAFIJA,DAJMI MAIL PA CU DA TI POSALjEM.

Domaćin Sanha (avatar)
    Učlanjen
    03.11.2003.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio BALTAZAR
    BAVIM SE UMETNICKOM FOTOGRAFIJOM VEC DUZE VREME.JA SAM IZ CACKA.ZANIMA ME ZASTO MLADI NE CENE CRNO-BELU FOTOGRAFIJU MOLIM VAS DA I VI DATE MISLjENjE NA OVU TEMU.JA SAM `82god.SVA MISLjENjA SU MI VRLO DRAGOCENA.
    Ja sam amater fotograf i nisam ljubitelj color fotografije,bash zato jer je previshe iskomercijalizovana i pretvara se polako u izveshtachenost same prirode fotografije!Svashta rade sa digitalnim aparatima i kamerama,a ja nisam za to..!!
    ~Ajde ti sedi u mrachnoj komori satima i radi fotke SVOJIM RUKAMA,a ne mashinama-pa da vidimo koliko je ljudi pregrmelo pochetnu krizu od mraka i zaljubilo se u crno-belu fotografiju!!!Mladi danas vecinom imaju samo svoje color fotke,a kako bi se "primili" kad bi se udubili u SVOJE c/b fotke(a taj sam ja sluchaj imala i ljudi su,maltene zaboravili na color i ochajnichki trazili da im radim njihove slike-...ali crno-bele :wink: !!
    Ne odustaj...shvaticesh ovu charoliju u sebi,u svojoj dushi i ne daj da ti mishljenje i pravac kretanja promeni komercijala,color,pare...

Samo napreduj....ja hvalim Boga shto postoje ovakvi ljudi..!!!

Slične teme

1. Umetnička asocijacija Klub 9
    Autor JelenaT u forumu Književnost
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 01.08.2008., 10:24
  2. Umetnicka skola-Kraljevo!!!!1
    Autor jow@n@ u forumu Centralna Srbija
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 03.02.2006., 22:09

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor