Sukob u SRS-u?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 42

Tema: Sukob u SRS-u?

Veoma poznat manje_zlo (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    157

Podrazumevano Sukob u SRS-u?

U Srpskoj radikalnoj stranci tinja tihi sukob između vodećih ljudi stranke - Aleksandra Vučića sa jedne i Tomislava Nikolića sa druge strane, saznaje „Alo!“ u vrhu SRS-a. U svojim postizbornim nastupima,

kao na primer prekjuče u hotelu „Holidej in“, Vučić se upadljivo pojavljuje bez bedža Vojislava Šešelja, a njegove smirene poruke biračima, koje odudaraju od agresivne i ultranacionalističke retorike SRS-a, jako podsećaju na odmetnutog radikala Maju Gojković, bivšeg gradonačelnika Novog Sada.

- Aca Vučić je jasno stavio do znanja da mu nije stalo do ministarskih funkcija, do poslaničkog mesta u Skupštini... Rekao je i da, što se njega tiče, nikad više i ne mora da uđe u Skupštinu Srbije i da hoće da radi nešto konkretno i korisno. Toma Nikolić i Dragan Todorović nisu baš zadovoljni Vučićevom kampanjom za gradonačelnika, a još manje su zadovoljni činjenicom da je Vučić na gradskim izborima bolje prošao nego stranka na parlamentarnim - tvrdi naš izvor.
    Vojislav Šešelj i dalje je neprikosnoveni lider SRS-a, a većina rukovodstva stranke (Nikolić, Todorović, Zoran Krasić, Gordana Pop-Lazić...) neprestano se kunu u Šešelja i njegovo „briljantno rukovođenje strankom“ (D. Todorović). Inače, Nikolić i Todorović juče su se u Sheveningenu konsultovali sa Šešeljem šta im je dalje činiti.
    Međutim, mlađi članovi i simpatizeri radikala, što se može videti i na internet forumima, sve češće zahtevaju malo veći otklon od srpske granice kod Karlobaga i nisu baš egzaltirani kad vide naslove Šešeljevih sabranih dela i dosta otvoreno poručuju Vučiću da u stranci uzme stvar u svoje ruke.

Novinari su, inače, tokom izborne noći u štabu SRS-a primetili da Vučić gotovo i da nije izlazio iz svoje kancelarije, da nije bilo skoro nikakve komunikacije između njega i drugih čelnika SRS-a i da je Vučić napustio sedište stranke pre nego što se Tomislav Nikolić obratio novinarima.

link

Sta mislite o ovome? Da li je moguce da Vucic preuzme beogradsku vlast i ogradi se od radikala? Vucica i Tomu retko mozemo videti zajedno, mada je meni uvek Vucic delovao radikalniji od Tome... Glupost BLICovog ALO lista ili ima istine u ovome...

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2079

Podrazumevano Re: Sukob u SRS-u?

Како, бре, па ја сам баш видео Вучића на конференцији за штампу СА БЕЏОМ ВОЈИСЛАВА ШЕШЕЉА - тај Блиц је постао 100 пута гори од Курира.......... којешта...
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Aktivan član SargeBG (avatar)
    Učlanjen
    30.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

pa eto dss i radikalske simpatizere ovde znaju da napadnu kada se nešto prenese iz kurira a kao da su blic,alo i gazeta bolji za simpatizere ds-a i ldp-a:rolleyes:

Primećen član caki72 (avatar)
    Učlanjen
    14.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Citat Original postavio eremita Pogledaj poruku
    Како, бре, па ја сам баш видео Вучића на конференцији за штампу СА БЕЏОМ ВОЈИСЛАВА ШЕШЕЉА - тај Блиц је постао 100 пута гори од Курира.......... којешта...
    Sad si malo slagao ali nema veze,verovatno je to stvar navike.
    Vucic je na koferenciji bio bez bedza. A to mozes videti i na youtube

Aktivan član
    Učlanjen
    22.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Kako sam ja čuo do razilaženja je došlo jer Toma zahteva da se u bajbok prvo strpaju tajkuni iz DS-a a Vučić traži prvo Tadića i Dinkića.

Neznam, videćemo već.
    Samo u svakom slučaju nikom se dobro nepiše.

Ni lopovima a ni političkim diletantima.

Mada kod DS-a još uvek postoji ona opcija ili Ivica ili Marica.

Učlanjen
    31.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    157

Citat Original postavio Van Staal Pogledaj poruku
    Kako sam ja čuo do razilaženja je došlo jer Toma zahteva da se u bajbok prvo strpaju tajkuni iz DS-a a Vučić traži prvo Tadića i Dinkića.

Neznam, videćemo već.
    Samo u svakom slučaju nikom se dobro nepiše.

Ni lopovima a ni političkim diletantima.

Mada kod DS-a još uvek postoji ona opcija ili Ivica ili Marica.
    Sta se svadjaju koga ce prvog u buvaru...

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2079

Citat Original postavio caki72 Pogledaj poruku
    Sad si malo slagao ali nema veze,verovatno je to stvar navike.
    Vucic je na koferenciji bio bez bedza. A to mozes videti i na youtube
    Ма којешта - синоћ сам га гледао... и то има неки нови беџ који има више беле позадине... и немој да си безобразан, ја не лажем - можда је била још нека конференција на којој се појавио без беџа........*ебо вас швапски Блиц и њихова пропаганда - *ебали вас и Хитлер и Гебелс заједно...8)
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Ističe se Toki-Voki (avatar)
    Učlanjen
    24.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Sad ce Vucko da predje u dss, i da nosi bedz Kosovo je Srbija!!! Samo polako...

Iskusan IDI_DADA_AMIN (avatar)
    Učlanjen
    12.09.2007.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Toki-Voki Pogledaj poruku
    Sad ce Vucko da predje u dss, i da nosi bedz Kosovo je Srbija!!! Samo polako...
    Moze da ih pravilno rasporedi na obe sise.....i "seselja" i "kosovo" , da mu sluze kao bradavice.......

Učlanjen
    31.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    157

Citat Original postavio eremita Pogledaj poruku
    Ма којешта - синоћ сам га гледао... и то има неки нови беџ који има више беле позадине... и немој да си безобразан, ја не лажем - можда је била још нека конференција на којој се појавио без беџа........*ебо вас швапски Блиц и њихова пропаганда - *ебали вас и Хитлер и Гебелс заједно...8)
    I meni se cini da je juce bio sa bedzom, ali mislim da ga na konferenciji pre toga nije nosio. Nego sta mislis o tome sto se nije ni jednom mogao videti zajedno sa Tomom?

Aktivan član
    Učlanjen
    22.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio manje_zlo Pogledaj poruku
    Sta se svadjaju koga ce prvog u buvaru...
    Prava muka.

Šta ćeš takav je život.

Učlanjen
    24.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Ovako je pocelo i sa Majom Gojkovic, i svi su se smejali, a kako se zavrsilo znamo svi, tako da ja u ovo sto pisu novine, nebi iskljucio u buducnosti. Imam neke drugove radikale i vecina njih, a i uopste u srs-u ne podrzavaju Seseljevu politiku, i mole Boga da se ne vrati, i smatraju da je Vucic novi lider stranke, mlad je, obrazovan, Beogradjanin je, nije bas puno lud(vise se folira).... a sto se tice Tome, smatraju ga vecitim gubitnikom i blizi mu se kraj liderstva u srs-s. Nemojmo zaboraviti, da su se u srs-s posle odlaska Seselja u Hag Toma i Vucic obracunali sa bosansko-kninskom strujom, i ostalo je "srpsko"rukovodstvo. Znaci apriori, ja nebi iskljucio mogucnost da Vucic napusti stranku ili da je preuzme, jer vidimo da se u svim strankama menjaju generacje, mladji dolaze, sto je po meni , dobro, jer s ovim matorcima nema leba. Stasala je nova generacija srpskih politicara, da ih ne nabrajam, al momci su i obrazovani, nisu optereceni nekim nacionalnim mitovima, i dosta su realni i pragmaticni, tako da za 5 god. nece biti razlike velike izmedju nasih vodecih stranaka, jer ipak, cast ovima sada, ali mladost je uvek mladost. I u dss ce procvetati kad Kostunica ode u penziju, to se u ds vec desilo, i gde su sada. Nadam se da ce bar neko shvatiti sta sam hteo da kazem ovim pisanijem.

Iskusan Verbal_Kint (avatar)
    Učlanjen
    16.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    134

Pa, ne priliči gradonačelniku Beograda da nosi bedž sa svojim likom, jer ne podržavaju svi lik i delo čove sa bedža, a on bi da bude gradonačelnik sviju

Reg nije na forumu
    је констернирана због прескордиције
    Buduća legenda Reg (avatar)
    Učlanjen
    27.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    714

. Stasala je nova generacija srpskih politicara, da ih ne nabrajam, al momci su i obrazovani, nisu optereceni nekim nacionalnim mitovima, i dosta su realni i pragmaticni, tako da za 5 god. nece biti razlike velike izmedju nasih vodecih stranaka, jer ipak, cast ovima sada, ali mladost je uvek mladost. .
    A Vučić je prototip mladog, obrazovanog sprskog političara, neopterećen nacionalnim mitovima, realan i pragmatičan?

Učlanjen
    31.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    157

Ovako je pocelo i sa Majom Gojkovic, i svi su se smejali, a kako se zavrsilo znamo svi, tako da ja u ovo sto pisu novine, nebi iskljucio u buducnosti. Imam neke drugove radikale i vecina njih, a i uopste u srs-u ne podrzavaju Seseljevu politiku, i mole Boga da se ne vrati, i smatraju da je Vucic novi lider stranke, mlad je, obrazovan, Beogradjanin je, nije bas puno lud(vise se folira).... a sto se tice Tome, smatraju ga vecitim gubitnikom i blizi mu se kraj liderstva u srs-s. Nemojmo zaboraviti, da su se u srs-s posle odlaska Seselja u Hag Toma i Vucic obracunali sa bosansko-kninskom strujom, i ostalo je "srpsko"rukovodstvo. Znaci apriori, ja nebi iskljucio mogucnost da Vucic napusti stranku ili da je preuzme, jer vidimo da se u svim strankama menjaju generacje, mladji dolaze, sto je po meni , dobro, jer s ovim matorcima nema leba. Stasala je nova generacija srpskih politicara, da ih ne nabrajam, al momci su i obrazovani, nisu optereceni nekim nacionalnim mitovima, i dosta su realni i pragmaticni, tako da za 5 god. nece biti razlike velike izmedju nasih vodecih stranaka, jer ipak, cast ovima sada, ali mladost je uvek mladost. I u dss ce procvetati kad Kostunica ode u penziju, to se u ds vec desilo, i gde su sada. Nadam se da ce bar neko shvatiti sta sam hteo da kazem ovim pisanijem.
    Ne znam koji su ti to drugovi ali pojma nemaju. Toma je imao vise glasove nego sto je Seselj ikada imao, svojim izjavama je mnogo manje agresivan nego Vucic, Vucic je pravnom timu Seselja, Toma se vise puta otvoreno suprotstavio Seseljevim stavovima...

Ako ovo sto ti sada vidis u DSu smatras procvatom, onda bez uvrede pojma nemas...

Učlanjen
    24.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Citat Original postavio Registra. Pogledaj poruku
    A Vučić je prototip mladog, obrazovanog sprskog političara, neopterećen nacionalnim mitovima, realan i pragmatičan?
    Nije bas prototip, ali ako je neko primetio koliki on grc ima u sebi kad prica o tim stvarima, i to se vidi iz aviona i to moram priznati. Coveka znam licno i privatno, ali on pokusava da imitira Seselja i da glumi budalu, a to mu ne lezi nimalo, al ne vredi objasnjavati budali, jer on smatra da to dobro radi, sto nije tacno. Doduse malo mu je i slava udarila u glavu, ko i svima njima, ali da se covek ponasa onako kakav je, nebi bio los izbor za bilo sta, pa i za gradonacelnika, a i izbor stranke mu nije bas najbolji( u srs je slaba konkurencija pa je odma isplivao, dok bi npr. u ds ili dss-u to islio teze) malo je seljackog mentaliteta kod njega-bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu, sto dovodi do toga sta ljudi misle o njemu. Nije mi namera da ga branim, nemam doduse ni razloga, ali smatram da treba nekad i o onima sa kojima se ne slazes, izneti istinu i reci kakvi su. Da se ponasa onako kakav je, bio bi ok lik totalno.

Aktivan član Ved_Ran (avatar)
    Učlanjen
    28.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

hahah kakv tekst..

Tom novinaru dok je to pisao verovatno su zelje bile jace od realnosti..mora da je doziveo erekciju na svoje mastanje.... :Lol:

Učlanjen
    24.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Citat Original postavio manje_zlo Pogledaj poruku
    Ne znam koji su ti to drugovi ali pojma nemaju. Toma je imao vise glasove nego sto je Seselj ikada imao, svojim izjavama je mnogo manje agresivan nego Vucic, Vucic je pravnom timu Seselja, Toma se vise puta otvoreno suprotstavio Seseljevim stavovima...

Ako ovo sto ti sada vidis u DSu smatras procvatom, onda bez uvrede pojma nemas...
    Vidis da ti ne razumes. Ja i kazem da otkad je Seselj otisao u Hag, srs je procvetala i zato oni mole Boga da se ovaj ne vrati, jer ce puci sa glasovima, ne voli narod budale ko sto je Seselj. O Vucicu sam napisao u prethodnom postu sta imam, da se ne ponavljam.
    Sto se tice ds-a, da nisu imali glasova za vrema Djindjica nego sad?! E sad, sto ti to ne vidis ili nisi razumeo to sto sam napisao, sta cu, ali to je istina.

Učlanjen
    31.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    157

Vidis da ti ne razumes. Ja i kazem da otkad je Seselj otisao u Hag, srs je procvetala i zato oni mole Boga da se ovaj ne vrati, jer ce puci sa glasovima, ne voli narod budale ko sto je Seselj. O Vucicu sam napisao u prethodnom postu sta imam, da se ne ponavljam.
    Sto se tice ds-a, da nisu imali glasova za vrema Djindjica nego sad?! E sad, sto ti to ne vidis ili nisi razumeo to sto sam napisao, sta cu, ali to je istina.
    Procitao sam i smesno mi je...

Aktivan član
    Učlanjen
    22.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ljudi opametite se.

Nemogu da verujem da uopšte ima neko ko veruje u te priče osim novinara koji napiše i "ekspertski" stručno obradi tekst.

Aktivan član Vanja R. (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Hahahaha , kasno je za raskole to su trebali da pisu u vreme kampanje , sada se preuzima vlast ! Grebu ovi zuti ko da su im bulje srasle sa foteljama.Mozda ce morati hiruslim putem .
    Poslednji put ažurirao/la Vanja R. : 17.05.2008. u 14:42

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

dovesce njih Voja u red kad se vrati , jednom

Aktivan član
    Učlanjen
    22.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio al bundy Pogledaj poruku
    dovesce njih Voja u red kad se vrati , jednom
    Iz tvojih usta u božije uši.
    U poverenju do kraja godine.

Nego čijem da će odmah biti izbori za predsednika države.
    BOT je i onako poludeo i postao neuračunljiv.

Zamisli dva Vojislava na čelu !!!??

Lepo zvuči.

Buduća legenda adem_ks (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Razlaz Vučića i Nikolića?

ne bih da ulazim u verodostojnost teksta, ne znam kakve su to novine, ali me ovo podseca na onu poslovicu da: "vlast kvari ljude". taman kada im se ukazala sansa da budu prava vlast, oni se dele.... a vodje nema.... a kad nema macke, misevi pocinju da vode kolo

Razlaz Vučića i Nikolića?
    Subota - 17.05.2008
    U Srpskoj radikalnoj stranci tinja tihi sukob između vodećih ljudi stranke - Aleksandra Vučića sa jedne i Tomislava Nikolića sa druge strane, saznaje „Alo!“ u vrhu SRS-a. U svojim postizbornim nastupima,

kao na primer prekjuče u hotelu „Holidej in“, Vučić se upadljivo pojavljuje bez bedža Vojislava Šešelja, a njegove smirene poruke biračima, koje odudaraju od agresivne i ultranacionalističke retorike SRS-a, jako podsećaju na odmetnutog radikala Maju Gojković, bivšeg gradonačelnika Novog Sada.

- Aca Vučić je jasno stavio do znanja da mu nije stalo do ministarskih funkcija, do poslaničkog mesta u Skupštini... Rekao je i da, što se njega tiče, nikad više i ne mora da uđe u Skupštinu Srbije i da hoće da radi nešto konkretno i korisno. Toma Nikolić i Dragan Todorović nisu baš zadovoljni Vučićevom kampanjom za gradonačelnika, a još manje su zadovoljni činjenicom da je Vučić na gradskim izborima bolje prošao nego stranka na parlamentarnim - tvrdi naš izvor.
    Vojislav Šešelj i dalje je neprikosnoveni lider SRS-a, a većina rukovodstva stranke (Nikolić, Todorović, Zoran Krasić, Gordana Pop-Lazić...) neprestano se kunu u Šešelja i njegovo „briljantno rukovođenje strankom“ (D. Todorović). Inače, Nikolić i Todorović juče su se u Sheveningenu konsultovali sa Šešeljem šta im je dalje činiti.
    Međutim, mlađi članovi i simpatizeri radikala, što se može videti i na internet forumima, sve češće zahtevaju malo veći otklon od srpske granice kod Karlobaga i nisu baš egzaltirani kad vide naslove Šešeljevih sabranih dela i dosta otvoreno poručuju Vučiću da u stranci uzme stvar u svoje ruke.

Novinari su, inače, tokom izborne noći u štabu SRS-a primetili da Vučić gotovo i da nije izlazio iz svoje kancelarije, da nije bilo skoro nikakve komunikacije između njega i drugih čelnika SRS-a i da je Vučić napustio sedište stranke pre nego što se Tomislav Nikolić obratio novinarima.
    http://www.alo.co.yu/politika/2880/Razlaz_Vucica_i_Nikolica

Učlanjen
    31.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    157

Podrazumevano Re: Razlaz Vučića i Nikolića?

Ilirac znam da bi ti to voleo ali ima vec tema pa tamo komentarisi http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=214563

Slične teme

1. sukob
    Autor lulu-blu u forumu Politika
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 29.07.2008., 22:08
  2. Sukob LDP-a i LSV-a
    Autor The Gunslinger u forumu Politika
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 24.03.2008., 12:44
  3. sukob interesa
    Autor diabllo u forumu Škole
    Odgovora: 7