REPUBLIKA SRPSKA DA, DA LI I KRAJINA ?

Dali smo mi Srbi jedini narod na svetu, da prihvatimo nesto sto je silom nametnuto, pa gde je ta postena europa, tj. demokratska, Rsk je bila stvarnost, neko je to sve srusio preko noci, da li izvana ili iznutra to mozda nije ni bitno, ali tamo postoje dokazi da su Krajisnici tamo ziveli i to mnogo duze nego sto neki zele da prikazu.. zato netraba nikad odustati od svoga....
 
Sve to stoji, ali i u tome nato- u ima pravila, znaci pravo na zivot, na svojoj zemlji, privatni posed na zapadu je zakon i niko vam ga nema pravo oduzeti.. osnovna prava coveka, pa makar on bio i Srbin, najgore je cutati, a nas politicari cute godinama, to je vrlo bolno itd.
 
Sve to stoji, ali i u tome nato- u ima pravila, znaci pravo na zivot, na svojoj zemlji, privatni posed na zapadu je zakon i niko vam ga nema pravo oduzeti.. osnovna prava coveka, pa makar on bio i Srbin, najgore je cutati, a nas politicari cute godinama, to je vrlo bolno itd.

Da se razumemo, ja smatram da svi Srbi treba da se vrate u svoje domove u Hrvatskoj. Tako će ojačati svoj politički položaj, vratiti se na svoja ognjišta i možda u početku živeti teško, ali vremenom sve bolje.
Ono što ja ne shvatam je - zašto insistirati na RSK? Pa nije se ta zemlja na kojoj su živeli uvek tako zvala, niti je uvek bila pod srpskom upravom.
 
Sve to stoji, ali i u tome nato- u ima pravila, znaci pravo na zivot, na svojoj zemlji, privatni posed na zapadu je zakon i niko vam ga nema pravo oduzeti.. osnovna prava coveka, pa makar on bio i Srbin, najgore je cutati, a nas politicari cute godinama, to je vrlo bolno itd.

tzv. rsk je bila utopija...ona je nepostojeca...
i ciji "privatni posed" je ta tvoja rsk, koju bi zapad trebao postivati...
p.s. ako si izbjeglica iz RH vrati se, budi njen lojalan gradanin, i bit ce ti dobro (ili lose) kao i svima ostalima...i Srbima i Hrvatima...ako i dalje sanjas o nekakvoj rsk, onda bolje ostani gdje jesi...
 
Da se razumemo, ja smatram da svi Srbi treba da se vrate u svoje domove u Hrvatskoj. Tako će ojačati svoj politički položaj, vratiti se na svoja ognjišta i možda u početku živeti teško, ali vremenom sve bolje.
Ono što ja ne shvatam je - zašto insistirati na RSK? Pa nije se ta zemlja na kojoj su živeli uvek tako zvala, niti je uvek bila pod srpskom upravom.


nikada se nije tako zvala 1/3 Hrvatske, i nikada nece; nema je cak ni kao geografskog pojma (npr. kao Dalmacija itd.) to je cista srpska krvnicka izmisljotina, koja je nanijela zla ne samo Hrvatima nego i Srbima...
 
Da se razumemo, ja smatram da svi Srbi treba da se vrate u svoje domove u Hrvatskoj. Tako će ojačati svoj politički položaj, vratiti se na svoja ognjišta i možda u početku živeti teško, ali vremenom sve bolje.
Ono što ja ne shvatam je - zašto insistirati na RSK? Pa nije se ta zemlja na kojoj su živeli uvek tako zvala, niti je uvek bila pod srpskom upravom.[/QUOTMnoge zemlje nisu nikad postojale, a sad postoje, RSK je bila veca realnost nego mnoge druge, neko je ugasio tj. iselio da nekazem prognao, prljava politika je odigrala ulogu, ali ponovo kazem cutanje je najvece zlo, milosevic je odigrao svoju ulogu, a i ovi posle njega kao da su se stideli da je tamo ziveo "njihov narod", postaviti pred svetom osnovna pitanja, to ne trazi jesti, zato postoji diplomatija,
 
tzv. rsk je bila utopija...ona je nepostojeca...
i ciji "privatni posed" je ta tvoja rsk, koju bi zapad trebao postivati...
p.s. ako si izbjeglica iz RH vrati se, budi njen lojalan gradanin, i bit ce ti dobro (ili lose) kao i svima ostalima...i Srbima i Hrvatima...ako i dalje sanjas o nekakvoj rsk, onda bolje ostani gdje jesi...

Ne sanjam ja o RSK-a ona uvek postoji, ma kako ti to mislio, jos uvek se spominje, pozitivno ili negativno, . . Sto kazes 1/3 drzave na kojoj je bila dominantna druga nacija, da nema nikakva prava, mislis da je to ok ili demokratski, a vi se uglavnom pozivate na demokratiju....
 
Da se razumemo, ja smatram da svi Srbi treba da se vrate u svoje domove u Hrvatskoj. Tako će ojačati svoj politički položaj, vratiti se na svoja ognjišta i možda u početku živeti teško, ali vremenom sve bolje.
Ono što ja ne shvatam je - zašto insistirati na RSK? Pa nije se ta zemlja na kojoj su živeli uvek tako zvala, niti je uvek bila pod srpskom upravom.

dobro rečeno.

puno nas u hrvatskoj želi povratak srba,naših susjeda sa kojima smo nekad lijepo živjeli.
 
Kazu borba za opstanak RS, hoce li postaviti pitanje i RSK a ?:heart:

republika krajina je zavrsena prica,ona pripada srbiji i to posle priznavanja kosova od strane hrvatske ne moze da se promeni,ukoliko oni ne poniste odluku oko kosova.
hrvatska vlada je priznala kosovo kako kazu-zbog 90% albanaca koji su vecina na kosovu.
-srbi su bili do 90-tih vecina u krajini od 92%do njihovog proterivanja,i tada su iste drzave koje danas priznaju kosovo ukljucujuci i hrvatsku rekle da krajina nemoze da dobije nezavisnost JER SE TERITORIJALNI INTEGRITET MORA POSTOVATI

-dakle hrvatska je priznavanjem kosova automatski priznala i srpsku krajinu jer su to 2 identicna slucaja
-e sad nasa vlada treba da zapita svet-1 dali ce nama da da krajinu 2-dali podrzavanjem proterivanja srba sa iste u cilju teritorijalnog suvereniteta NAMA DAJE ZA PRAVO DA ISTO TO URADIMO 3-ili da se svakom vrati svoje

3-ostaje samo cista formalnost oko priznavanja krajine da zahteva nasa vlada jer je to sada nase

4-otvaranje sednice u SB radi resavanja statusa drzava na balkanu po sistemu jednakosti
 
Mislis da ne postoji, pa sto se toliko plasite te tvorevine, mislim da je stalno sanjate..

mi smo prestali da je sanjamo, vec davno....sanjali smo je samo u vrijeme dok su otuda granatirani i ruseni hrvatski gradovi i ubijani gradani RH; ali to je jednom zauvijek proslost; sada je na vama red da je sanjate u majcici...i da zalite za proslim dobrim vremenima...i sto je prije odsanjate, odnosno probudite se iz sna, to bolje po vas...i vremena kada smo se mi bojali su definitivno prosla...:super:
 
republika krajina je zavrsena prica,ona pripada srbiji i to posle priznavanja kosova od strane hrvatske ne moze da se promeni,ukoliko oni ne poniste odluku oko kosova.
hrvatska vlada je priznala kosovo kako kazu-zbog 90% albanaca koji su vecina na kosovu.
-srbi su bili do 90-tih vecina u krajini od 92%do njihovog proterivanja,i tada su iste drzave koje danas priznaju kosovo ukljucujuci i hrvatsku rekle da krajina nemoze da dobije nezavisnost JER SE TERITORIJALNI INTEGRITET MORA POSTOVATI

-dakle hrvatska je priznavanjem kosova automatski priznala i srpsku krajinu jer su to 2 identicna slucaja
-e sad nasa vlada treba da zapita svet-1 dali ce nama da da krajinu 2-dali podrzavanjem proterivanja srba sa iste u cilju teritorijalnog suvereniteta NAMA DAJE ZA PRAVO DA ISTO TO URADIMO 3-ili da se svakom vrati svoje

3-ostaje samo cista formalnost oko priznavanja krajine da zahteva nasa vlada jer je to sada nase

4-otvaranje sednice u SB radi resavanja statusa drzava na balkanu po sistemu jednakosti
Da li to danasnji politicari zele?
 
REPUBLIKA SRPSKA DA, DA LI I KRAJINA ?
MA NARAVNO!:grin:

reko sam već...lično ću da pošaljem protestnu (PROSVJEDNU) notu Nikoliću ukoliko za 6 meseci otkako zasedne na vlast ne povrati Krajnu...zato jer je time obmanuo javnost...i time mu se lično iskreveljim u facu...kako su njegove "ovce za šišanje" pale na jeftinu demagošku predizbornu pričicu :lol:
nadam se da će Jerry, Aleksandar i Mitke biti ovde da se i njima malo nasmejem...:mrgreen:
 
mi smo prestali da je sanjamo, vec davno....sanjali smo je samo u vrijeme dok su otuda granatirani i ruseni hrvatski gradovi i ubijani gradani RH; ali to je jednom zauvijek proslost; sada je na vama red da je sanjate u majcici...i da zalite za proslim dobrim vremenima...i sto je prije odsanjate, odnosno probudite se iz sna, to bolje po vas...i vremena kada smo se mi bojali su definitivno prosla...:super:
Super, pa evo i ti priznajes istu, kazes da postoje hrvatski i srpski gradovi, pa jasno je to svakome, znaci nama sase a vama vase...samo da je vise takvih ljudi da hoce javno da to recu..
 

Back
Top