DAN MRMOTA (kako ucmekati...mrmota)

gost 15307

Legenda
Poruka
56.095
Dan Mrmota - dobro jutro; kakvo divno...jucer?

Elem, sta raditi kad situacije krenu da se ponavljaju - kako okoncati Dan Mrmota?

Kako izaci iz zacaranog kruga/naci rjesenje/okrenuti novi list...recimo da to pokusavate, vec neko vrijeme i bas kad pomislite kako ste sad "uspjeli", bez obzira na cijenu, eto ebenog...mrmota, gviri iza coska...

Caka je u tome sto ne mozete sami samcijati "rijesiti problem" jer razrjesenje ne ovisi samo o vama (znaci, postoje tzv. "vanjski neprijatelji"/okolnosti...)

Pricamo o svemu, svacemu...nicem "konkretno"; svatko ima svog "mrmota" - problem na poslu, nerijesenu emotivnu/porodicnu situaciju, problem u skoli/na faksu...elem, situacije koje su dijelom izvan vase kontrole, sklone su da se ponavljaju i katkad pomislite da ste se sazivjeli s ebenim...mrmotom, da vam se cak i svidja sto je skot prisutan...

E sad, ja sam skontala da je mrmota najlakse (vjerojatno ne i najpametnije, al jbga sad..) spakovati npr. u ormar i pokusati zaboraviti na njega. Malo je nezgodno kad krene da proizvodi buku i tako to...onda je najbolje da, recimo, pustite glasnu muziku/napijete se/naduvate/odete u "setnju"...

Medjutim, kad se "vratite"/"prizemljite" mrmot je jos uvijek tu...u ormaru...mislim, mozda bezobraznik momentalno spava ili vas coolira, ali vi negdje znate da je...tu, ebem li ga...

Dakle, kako ucmekati mrmota? :???:

ps fotografiju prilazem kako bismo bolje sagledali problem...

marmot.jpg
 
Tja... kako ga ucmekati. Predlažem čekić. Ako čekić ne pomogne stani mu na glavu ili zakolji. Ne bi trebalo da je teško. Ja sam mog mrmota tako ucmekala pre nekoliko..... dobro pre mnogo godina, i onda se dogodilo to što se dogodilo. Prokletinja se povampirila i sad nema teoretske da ga ponovo ucmekam. Tako da vam toplo preporučujem da ga ne ubijate pre nego dobro isplanirate gde ćete da ga zakopate. I čuvajte mesto prvih nedelju dana, posle je kasno.
 
Sjajan film...mada mi se kraj ne svidja:D
Isti dan, isti ljudi, ista igra,isti posao, sve isto, nema izlaza.
Tako i treba da ostane...mislim bolje bi bilo da tako ostane i da se setamo
kroz dane uvek i iznova do beskraja...a da toga budemo svesni.
Greota je ucmekati mrmota...vidi kako je sladak:sad2:
Treba ga paziti i maziti pa ce nam svojom senkom predskazati nesto...valjda:roll:
 
Tja... kako ga ucmekati. Predlažem čekić. Ako čekić ne pomogne stani mu na glavu ili zakolji. Ne bi trebalo da je teško. Ja sam mog mrmota tako ucmekala pre nekoliko..... dobro pre mnogo godina, i onda se dogodilo to što se dogodilo. Prokletinja se povampirila i sad nema teoretske da ga ponovo ucmekam. Tako da vam toplo preporučujem da ga ne ubijate pre nego dobro isplanirate gde ćete da ga zakopate. I čuvajte mesto prvih nedelju dana, posle je kasno.

pa to ti pricam

+ ovo sa "planiranjem"... - u pravu si, znas... :think:
 
Sjajan film...mada mi se kraj ne svidja:D
Isti dan, isti ljudi, ista igra,isti posao, sve isto, nema izlaza.
Tako i treba da ostane...mislim bolje bi bilo da tako ostane i da se setamo
kroz dane uvek i iznova do beskraja...a da toga budemo svesni.
Greota je ucmekati mrmota...vidi kako je sladak:sad2:
Treba ga paziti i maziti pa ce nam svojom senkom predskazati nesto...valjda:roll:

ma oce...da ti ne kazem sta...ebeni mrmot...:mad:

btw jel cito neko ono nesto Woody Allenovo...kad prepricava svoj najstrasniji san;
kako mu je banda mrmota upala u stan, poharala frizider i ostavila nevidjen krs u dnevnom boravku/kuhnji...? (otprilike...)
strahota...potpuno razumijem covjeka... :confused:
 
nisam gledala, povlacim se sa teme

nema potrebe
evo ti "kratak kurs mrmotologije";
ovdje (temica...), mrmot personificira uporan/tvrdokoran problem/situaciju koja se ponavlja ciklicno/periodicno...
njeno razrijesenje ne ovisi samo od nas (ili ipak ovisi? hmm...:think:)
jer postoje tzv. strani faktori/vanjski neprijatelji/ovoono...

e sad, nagradno pitanje - kako ucmekati mrmota...
(imaj na umu da je skot zilaviji od Jasona + zna biti cak i...simpatican, lukava neka bestija...)

sad slobodno raspali Velika Mala... ;)
 
Poslednja izmena:
Da li je mrmot naša karma (ili fatum, svejedno)?
A mozda je i fenomen deja vu.
Ali, koliko god bio naporan taj mrmot – koji se iznova pojavljuje taman kad pomislimo da se zauvek iselio iz našeg života, on nam nešto govori. Kaže nam da zapravo proživljavamo rezultate i manifestacije sopstvenog sistema verovanja.
Neće pomoći da ga strpamo u orman (kao što ni prašina ne nestane kad je ćušnemo ispod tepiha), a nije moguće ni da ga ignorišemo jer gricka svuda oko nas skrećući pažnju na svoje prisustvo. Nismo žrtve okolnosti; sami ih pravimo. Ako se branimo kontranapadom, toj igri žmurke i šuge sa mrmotom nikad neće biti kraja. Ali, kada odbijemo da igramo igru, igra se završava.
Dakle, tog dosadnjakovića i uzurpatora treba mudro nadigrati; pre svega – promeniti pogled na život i istražiti kako je to živeti na neki drugi način. Život je serija lekcija, a mrmot je samo naša greška u percepciji do tada proživljenog.
Promena!
Teško ali moguće.
 

Back
Top