Retrogradni Jupiter
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Retrogradni Jupiter

Početnik
    Učlanjen
    24.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Retrogradni Jupiter

Jupiter koji je trenutno u znaku jarca,krenuo je retrogradno,pa posto nisam toliko strucnjak za astrologiju(mada je pratim)zanima me da li ce se onda jupiter vratiti na strelca ili ce kada bude usao u vodoliju vratiti na jarca?
    Inace imam retrogradni jupiter u ovnu,pa ako se vrati na strelca da li me onda ceka super period?Imam jupiter na ascedentu,a ascedent mi je strelac
    Eto ako neko moze da mi razjasni sve ovo.Hvala

Moderator EIIe (avatar)
    Učlanjen
    02.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    116

Podrazumevano Re: Retrogradni Jupiter

Ne, neće se vraćati u Strelca (već duže vreme je u drugoj polovini Jarca). Da li će se kada bude ušao u Vodoliju ponovo vraćati u Jarca bi trebalo da proverim, inače se to lako može videti pomoću efemerida, a ako pitaš da li je inače moguće da se planeta u svom retrogradnom hodu vrati u prethodni znak - da, moguće je (naravno) ali se to (opet naravno) ne dešava uvek.

Da li će ti biti "super period" ili ne zavisi od jako mnogo faktora. Ako misliš na ono što bi bilo u vezi s tvojim natalnim Jupiterom, trebalo bi između ostalog da se i između te dve planete (tranzitnog Jupitera i tvog natalnog Jupitera) formira aspekat, što znači da bi morali biti na određenoj (ne prevelikoj) udaljenosti jedan od drugog. Znači, pored samog znaka bitan je i stepen.

Iskusan DjuraMornar (avatar)
    Učlanjen
    28.05.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    107

Mislim da bi generalno , ovaj period trebalo biti dobar za sve one koji u natalnoj imaju retro JU...

Ističe se
    Učlanjen
    06.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ja ga imam retro i super mi je na tri foruma sam postao mod

Iskusan immph (avatar)
    Učlanjen
    23.02.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    109

Cool Re: Retrogradni Jupiter

Eto ga de ... 8) :-o

Početnik
    Učlanjen
    24.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Retrogradni jupiter u Jarcu

Zanima me koliko ce jos retrogradni jupiter biti u jarcu,da li ce se sl. god vratiti u jarca kad bude usao u vodoliju?

Obećava Ambasadorka (avatar)
    Učlanjen
    26.04.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano Re: Retrogradni jupiter u Jarcu

Ovih dana kreće direktno, u januaru ulazi u znak Vodolije i neće se vraćati u znak Jarca, barem ne narednih 12 godina.

Aktivan član
    Učlanjen
    24.04.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano Re: Retrogradni jupiter u Jarcu

Meni je taj Jupiter u Jarcu tako dobro 'legao' da bih volela kada bi mogao jos makar malo da ostane

Buduća legenda Kamael (avatar)
    Učlanjen
    03.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    681

Venerin breg razvijeniji od prosecnog. Marsov breg koji govori o jakom strastima, razvijen. Znacenje sledi: bez obzira na seksualni potencijal koji je iznad proseka (misli se na snagu tela) jaku mastu koja takodje igra vaznu ulogu u seksu, srce i krvotok su dobri te daju predispoziciju za dobro vodjenje ljubavi, ne mora da znaci da je ona srecna sa vama. Jednostavno, ne interesujete je. Ne pali se na vas... Mozete zvezde da joj skinete, ne vredi vam. Nema kod nje zara za vas. A ona, mora da trazi neog drugog. Mora da zadovolji telo i dusu. Jer, reci - covek je proklet, i ovde se potvrdjuju. Ne radi ona to zbog toga sto on nije dobar, vec - sto je tudje sladje. Tesko je samo prvi put prevariti muza. Posle zena spozna. Nikad ljubavnik ne moze da bude dobar kao muz, ali nikad ne moze biti lepo sa muzem kao sa ljubavnikom. I posle prvog puta dolazi drugi, treci, pa posle prvog ljubavnika dolazi drugi, treci.... i tu nema granice. Ili dok zeni ne nestane snage, ili dok se nesto radikalno ne slomi u njenoj dusi.

Postoje rizici kojih covek mora da bude svestan. Nije uzalud Mojsije propagirao vernost. Briga njega za nevernost! I on je bio covek od krvi i mesa. I u njemu je kljucala zelja za tudjim zenama, ali mogucnost sirenja zaraze je bila tako velika, a nemogucnost efikasnog lecenja tako evidentna, da je morao prevaru da svrsta u deset smrtnih greha.... Jer, ne mozes da sumnjas u sve - pocev od vernosti do toga da li si ti otac detetu. Inace, cemu brak, cemu zajednicki zivot ako nema poverenja? Ili je to mozda komunizam ucinio od nas - ubio je glavnu stvaru nama - poverenje, a razvio najgoru - sumnju - sumnju u sve, da nikad nikom i nista ne verujemo, da se jedni od drugih otudjujemo, da smo sve manje ljudi, a sve vise roboti u sluzbi komunista.

Učlanjen
    03.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    681

Od Boga je dar biti drugaciji,biti svoj i poseban!
    Ako si prijatelj ti ces razumeti i takvog me prihvati!
    Iste nas stvari bole.Jer smejem se i placem kao ti.
    Ne okreci glavu, upoznaj me, kad bude tesko pomozi mi!

Lako je,lako je, otici zar ne?!
    Lako je,lako je, kad rusi se svet i cini se da nema nize!
    Hrabro je ostati i boriti se, kada smo zajedno mi mozemo sve.
    Samo pogledaj me i pridji blize!

Ljubavi imam ja za ceo svet i snagu da oprostim.
    Svakom ko me povredi il' lose pomisli ruku cu pruziti!
    Ne sudi o meni zbog mog izgleda,moje koze i imena.
    Ne okreci glavu, upoznaj me, mozda sam tvoja sudbina!

Lako je,lako je, otici zar ne?!
    Lako je,lako je, kad rusi se svet i cini se da nema nize!
    Hrabro je ostati i boriti se, kada smo zajedno mi mozemo sve.
    Samo pogledaj me i pridji blize!

https://www.youtube.com/watch?v=1vlKU7Qw7Uo

Učlanjen
    03.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    681

Otac i gospodar bogova. On salje grmljavinu i munju, zastitnik je pravde, bogatstva, istine, vojsku zaustavlja u begu i dosudjuje joj pobedu.

Zanimljivo je da je na prostoru danasnjeg Kalemegdana bio vojnicki logor koji se prostirao na 20 hektara. Ispod temelja zgrade Narodne banke nekada je bio hram boga Jupitera.

http://i00.i.aliimg.com/wsphoto/v0/1351543066/NEW-BRAND-ORIGINAL-BOX-font-b-JUPITER-b-font-SQUARED-009135-10-56MM-16MM-SUNGLASSES-BLACK.jpg

Remer (1664-1710) i Hajgens su napravi jedan od prvih pokusaja merenja brzine svetlosti pomocu astronomskih podataka razdoblja revolucije Jupiterovog meseca Io. Povremeno bi nestajao iz vida odlazeci u pomracinu jer je putovao iza Jupitera. Poljavljivao se na drugoj strani svakih 42.5 sata.

Posmatrana pomracina je zavisila od doba godine, kasnila je 22 minuta. Verovatno da je razlika uzrokovana ekstra udaljenoscu, svetlo mora putovati kada su Jupiter i Zemlja na suprotnim stranama Sunca. Remer je izmerio brzinu svetlosti koja je bila 2,3 × 10 8 m / s. I iako je bio vrlo blizu trenutno prihvacene vrednosti od 3,0 × 10 8 m / s, ova brojka je odbijena od strane naucne zajednice.

Slične teme

1. Jupiter
    Autor milimail u forumu Planete
    Odgovora: 109
    Poslednja poruka: 14.02.2016., 18:54
  2. RETROGRADNI MERKUR-KOJI IZBOR ZANIMANJA?
    Autor lindica u forumu Natalna astrologija
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 20.04.2010., 12:20
  3. Retrogradni Merkur
    Autor Belatrix u forumu Planete
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 05.03.2010., 07:57

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku