HITNO!!! MOLIM ZA POMOĆ!!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kakav program? Postoji li ikakvo obrazlozenje poslodavca? Obicno zaposleni gradani (naravno prijavljeni) ne mogu da konkurisu za bilo kakvu socijalnu pomoc , e u tom slucaju ako nisi prijavljen pa dobijes pomoc mozda se poslodavac pribojava da ne bude otkriven kazne nisu male. Verovatno poslodavcu iz nekog njemu poznatog razloga ne odgovara da se ti kod drzave ovdis kao "Socijalni" slucaj. Mozda na tvoj racun uzima neku pomoc ili povlastcu pri placanju poreza ko ce ga znati.
 
Kakav program? Postoji li ikakvo obrazlozenje poslodavca? Obicno zaposleni gradani (naravno prijavljeni) ne mogu da konkurisu za bilo kakvu socijalnu pomoc , e u tom slucaju ako nisi prijavljen pa dobijes pomoc mozda se poslodavac pribojava da ne bude otkriven kazne nisu male. Verovatno poslodavcu iz nekog njemu poznatog razloga ne odgovara da se ti kod drzave ovdis kao "Socijalni" slucaj. Mozda na tvoj racun uzima neku pomoc ili povlastcu pri placanju poreza ko ce ga znati.

Nisi razumeo dobro odn. nisam ja objasnio dobro. Nije to socijalna pomoc vec socijalni program koji se nudi radnicima,to su 10 prosecne bruto plate. npr. Program koji Ministarstvo ekonomije nudi radnicima Magnohroma. Razumes?
 
Ako si nastavio da radis, nisi ni imao prava da udjes u socijalni program.
Ako sse ne varam, koliko sam upoznat ili ne upoznat sa tvojom firmom, bili ste u stecaju i niste primali plate, vec ste isli na socijalni program, a onda se firma privatizovala i pojedini su vraceni na posao? Ispravi me ako nisam u pravu!
No za period kada je firma bila pod stecajem i niste primali zaradu imao si pravo na socijalni program koji vam je drzava ponudila, ali od trenutka kada si nastavio da radis i primas zaradu NE! Ovde nije u pitanju poslodavac koliko je u pitanju drzavni propis! U sustini poslodavac se pribojava sankcija kojima moze da podlegne usled tvog ne postovanja propisa i naravno da moze da sankcionise ako nista drugo onda tvoje radno mesto tj da ti da otkaz!!! Sam novac koji je stigao na tvoje ime i uplacen firmi, firma mora da ti isplati ako nije u pitanju greska u tom slucaju mora da vrati novac drzavi!
Kako god okrenes poslodavac nema nikakvu zaradu od takvog socijalnog programa, izuzev ako ne zadrzi novac, a to je onda kradja prevashodno od drzave, a sa druge strane drzava tako nesto ne prasta!
 
Jeste upisan socijalni program pre privatizacije ali drzava je dozvolila da svi koji su upisali socijalni program mogu i da ga uzmu.Naravno da je bilo problema oko socijalnog programa zato sto je firma privatizovana ali na insistiranje novog vlasnika (kome je u interesu da se oslobodi viska radnika) i predstavnika sindikata socijalni program je stigao danas. Medjutim, vlasnik zeli da neke radnike zadrzi u Neveni,a da novac tih radnika (koji su navodno potrebni) ponudi onim radnicima koji nisu potrebni,a nisu upisali socijalni program.Ako ti radnici ne uzmu ono sto im vlasnik ponudi septembra ce sigurno napustiti firmu kao tehnoloski visak,novac od socijalnog programa ce biti vracen,a ja kao i jos trojica radnika ostajemo u neveni protiv nase volje.
 
Sacekaj da to ucini, posto je ne zakonito pa ga lepo prijavi odgovarajucim vlastima (ne samo prijavu nego zahtev za kontrolu) tj finansijskoj policiji, a zatim tuzi za odstetu!
Malo ce potrajati sudjenje (godinu do dve), ali sigurno ces izvuci vise nego od socijalnog programa!
A ako ocekuje da ostanes u firmi tj da te zadrzi, to je jednostavno, za to trba i da plati!!!
 
Sacekaj da to ucini, posto je ne zakonito pa ga lepo prijavi odgovarajucim vlastima (ne samo prijavu nego zahtev za kontrolu) tj finansijskoj policiji, a zatim tuzi za odstetu!
Malo ce potrajati sudjenje (godinu do dve), ali sigurno ces izvuci vise nego od socijalnog programa!
A ako ocekuje da ostanes u firmi tj da te zadrzi, to je jednostavno, za to trba i da plati!!!

Hvala na odgovoru i savetu:super:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top