Sta se to dogadja po skolama??

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Prasling

Ističe se
Poruka
2.675
Jeste li primetili kakve se sve gluposti desavaju po osnovnim (a i srednjim) skolama u poslednjih par godina...???
Na primer, klinci, 5.-6. razred (a i stariji) napadaju svoje vrsnjake i jos snimaju ono sto rade...a da ne spominjem sta vec...
Takvi i slicni slucajevi su sve cesci po nasim skolama...I ko je za to kriv??
Da li se ikada bojite za decu (mislim na bracu ili sestre) koja su vama bliska?:neutral:

A vazno je da svi pricaju o nekakvim kaznama i sankcijama...I umesto da prestane da se desava, ono se desava sve cesce...uzas. Sta vi mislite?
 
Ebiga deca imaju lose uzore i sve je posledica tv i popularisanja nasilja na tv-u!! Najvise uticu crtci koji su moglo bi se reci nasilni (yu-gi-ouh,zmajeva kugla,pokemoni,digimoni i ostala sranja tog tipa),Americko Rvanje,glupi akcioni filmovi,muzika,tv Pink specialno!! E sad u vezi snimanja deci je zbog losih idola qul i vole da gledaju takvo povredjivanje drugih a i stariji ih tome uce!! A kazne pa dok maliletnici ispod 15 godina ne budu zavrsavali u popravnom domu i ne bude i za njih zakona problema ce biti!!
 
katastrofa naravno....i onda se zapitam (posto nema sredine) da li je bolje biti medju onima sto maltretiraju ili onima sto su maltretirani....??:neutral:

Ne moras nijednima da se prikljucujes,samo treba malo vestine i sposobnosti u komunikaciji i nema problema!! I kod prvih nikad nemoj da govoris da nisu u pravu (u drustvu kad je vise ljudi),svoje misljenje drzi za sebe,izbegavaj ikakve provokacije i sale na svoj ili njihov racun i pokusaj biti dobar sa njima i eto te u sredini!! Jednostavno samo treba znati i nepraviti se puno pametan i uvek budi saglasan sa njima!!8)
 
Problem je u americhkom rvanju,nasilnim crtacima,
i najveci problem je shto nema kazni
NPR: Debil bije prvenca i poshalju ga kod psihologa
razgovor:
P:A jel znash da mozesh da imash trojku iz vladanja
D:Jao nemojte molim vas necu vishe
i tako se to zavrshi
posle
Debil udara decu palicom
razgovor:
P:A jel znash da mozesh da imash trojku iz vladanja
D:Jao nemojte molim vas necu vishe
................................
i to je uvek tako
Evo kod nas u schooli jedan dasilnik zamalo ubio dechka pre dve godine
Posle ga poslali u drugu schoolu i vratili ga u nashu schoolu posle pola godine
 
Ne moras nijednima da se prikljucujes,samo treba malo vestine i sposobnosti u komunikaciji i nema problema!! I kod prvih nikad nemoj da govoris da nisu u pravu (u drustvu kad je vise ljudi),svoje misljenje drzi za sebe,izbegavaj ikakve provokacije i sale na svoj ili njihov racun i pokusaj biti dobar sa njima i eto te u sredini!! Jednostavno samo treba znati i nepraviti se puno pametan i uvek budi saglasan sa njima!!8)

Bravo
Ja upravo to radim
 
Stariji su oduvek celicili mlaje...ZASTO???:?::?::?:stvarno ne znam...to se prenosi sa kolena na koleno,sa generacije na generaciju...to je [valjda] tako u svim skolama...E,sad zavisi koliko je tebi neko drag i od toga zavisi da li ces ti samo da posmatras:whistling: celu proceduru ili ces da uletis:twisted:...Po meni tuce su nesto sto,ne mogu da kazem normalno ali svako je bar jednom video tucu u skoli...Tuce se NE mogu iskoreniti niti iz skola niti iz svakodnevnog zivot...toga je od uvek bilo i uvek ce biti/NAzalost/:sad2:...
 
Strasne su to stvari.
Ja bih ovim bolesnim klinkama sudila kao da su punoletne,bez obzira na to sto su mladje maloletnice.
Ipak,sve mi nesto govori da ce se izvuci na te svoje godine,neku psihozu ili na to sto nikad nisu osudjivane.
Bilo bi zaista uzasno da se tako dogodi.Ovu devojcicu su istraumirale za ceo zivot,bice joj potrebmo puno godina da se oporavi od toga.
Nije postojao adekvatan razlog da tako nesto urade.
I sto je najgore od svega,ne verujem da su te zlostavljacice od juce pocele da se ponasaju problematicno.Sigurno je da je to trajalo dugo,ali po principu ''cuti proci ce''niko nije nista preduzimao.Ja sam za to da se svi problematicni ucenici kaznjavaju po kratkom postupku,da ne bi dolazilo do ovakvih i slicnih stvari.
Da se nekom meni bliskom,ne daj Boze,nesto ovako dogodi,verovatno bih ja bila u zatvoru,jer bih zlostavljaca ubila golim rukama.
Sto je najgore od svega,iz iskustva znam da ta deca/tinejdzeri koji se ponasaju nasilnicki su u sustini male,iskompleksirane kukavice.
I cim osete da je neko spreman da im vrati,da se odbrani,povlace se.
Verovatno su osetile da ova mala nije spremna na to.
Naravno nije ona kriva.
Ko bi normalan,ocekivao da ovako nesto moze da ga snadje!?
 
Da, kao sto rece Overkill, losi uzori...

Proslog li pretproslog meseca su ucenici osmog razreda u Kursumliji (bilo je na RTS-u, mozda ste i culi) napravili seksualnu seansu, pritom i snimili...

Kazna sto se tice, pa znate sta, onim nekulturnim ucenicima to nece doci do glave, mozete koliko god hocete i da im smanjujete ocenu iz vladanja, i druge stvari koje im skode za dalje obrazovanje i napredak... Uobicajena rekacija je:,, Pa, sta? Boli me uvo!'' i varijacije na temu.
 
Ne moras nijednima da se prikljucujes,samo treba malo vestine i sposobnosti u komunikaciji i nema problema!! I kod prvih nikad nemoj da govoris da nisu u pravu (u drustvu kad je vise ljudi),svoje misljenje drzi za sebe,izbegavaj ikakve provokacije i sale na svoj ili njihov racun i pokusaj biti dobar sa njima i eto te u sredini!! Jednostavno samo treba znati i nepraviti se puno pametan i uvek budi saglasan sa njima!!8)

ovo je cisto supkanje, i totalno je licemjerno....radje cu stojat zakljucana u sobu nego se tako ''druzit''.....a sto ako ja npr setam s drustvom, i naidje neko koga oni uvate da maltretiraju...ako samo stojim i gledam i ja sam ta koja maltretira, a ako mu pomognem onda ce prvo bit ovakvi pogledi :eek: a onda cu vremenom i ja postat ta koja ce biti maltretirana....
i mislim da ovo maltretiranje ne treba shvatat samo kao fizicko, udaranje i sl, niti samo kao vrijedjanje dobacivanje....zanemarivanje je takodje vid maltretiranja...u skoli uvijek postoji popularni i ne popularni dio, i samim omalovazavanjem i zanemarivanjem nad ne popularnim dijelom se vrsi maltretiranje....:think:
i u koji dio bi onda trebala da budem??da budem popularna, da se druzim sa svima ali zato da povrijedjujem druge ljude, ili da ja budem zrtva??:neutral:
 
ovo je cisto supkanje, i totalno je licemjerno....radje cu stojat zakljucana u sobu nego se tako ''druzit''.....a sto ako ja npr setam s drustvom, i naidje neko koga oni uvate da maltretiraju...ako samo stojim i gledam i ja sam ta koja maltretira, a ako mu pomognem onda ce prvo bit ovakvi pogledi :eek: a onda cu vremenom i ja postat ta koja ce biti maltretirana....
i mislim da ovo maltretiranje ne treba shvatat samo kao fizicko, udaranje i sl, niti samo kao vrijedjanje dobacivanje....zanemarivanje je takodje vid maltretiranja...u skoli uvijek postoji popularni i ne popularni dio, i samim omalovazavanjem i zanemarivanjem nad ne popularnim dijelom se vrsi maltretiranje....:think:
i u koji dio bi onda trebala da budem??da budem popularna, da se druzim sa svima ali zato da povrijedjujem druge ljude, ili da ja budem zrtva??:neutral:


Slushaj ti lepo mene:mrgreen:
Pravi se da si drugar siledzijama , a druzi se sa normalnim drustvom
Naravno s vremena na vreme oni ce hteti da te povrede ali ti onda morash da se dokazesh , da im se suprotstavish i dokazesh im da ne mogu da te zezaju
 
Stariji su oduvek celicili mlaje...ZASTO???:?::?::?:stvarno ne znam...to se prenosi sa kolena na koleno,sa generacije na generaciju...to je [valjda] tako u svim skolama...E,sad zavisi koliko je tebi neko drag i od toga zavisi da li ces ti samo da posmatras:whistling: celu proceduru ili ces da uletis:twisted:...Po meni tuce su nesto sto,ne mogu da kazem normalno ali svako je bar jednom video tucu u skoli...Tuce se NE mogu iskoreniti niti iz skola niti iz svakodnevnog zivot...toga je od uvek bilo i uvek ce biti/NAzalost/:sad2:...

Vrlo pogresno siledzija se ne boji jer ima iste takve pokraj sebe i tuce nista ne resava,cak ce jos vise da pogorsa stvari!!Oni i pojednici ce da se osecaju ugrozenim jer vise nisu najzajebaniji i onda vise njih krece na tebe i siledzija ako je pojedinac ne bira sredstva kako bi vratio ugled u drustvu!! Kome treba savet nek se javi pp!!

Strasne su to stvari.
Ja bih ovim bolesnim klinkama sudila kao da su punoletne,bez obzira na to sto su mladje maloletnice.
Ipak,sve mi nesto govori da ce se izvuci na te svoje godine,neku psihozu ili na to sto nikad nisu osudjivane.
Bilo bi zaista uzasno da se tako dogodi.Ovu devojcicu su istraumirale za ceo zivot,bice joj potrebmo puno godina da se oporavi od toga.
Nije postojao adekvatan razlog da tako nesto urade.
I sto je najgore od svega,ne verujem da su te zlostavljacice od juce pocele da se ponasaju problematicno.Sigurno je da je to trajalo dugo,ali po principu ''cuti proci ce''niko nije nista preduzimao.Ja sam za to da se svi problematicni ucenici kaznjavaju po kratkom postupku,da ne bi dolazilo do ovakvih i slicnih stvari.
Da se nekom meni bliskom,ne daj Boze,nesto ovako dogodi,verovatno bih ja bila u zatvoru,jer bih zlostavljaca ubila golim rukama.
Sto je najgore od svega,iz iskustva znam da ta deca/tinejdzeri koji se ponasaju nasilnicki su u sustini male,iskompleksirane kukavice.
I cim osete da je neko spreman da im vrati,da se odbrani,povlace se.
Verovatno su osetile da ova mala nije spremna na to.
Naravno nije ona kriva.
Ko bi normalan,ocekivao da ovako nesto moze da ga snadje!?

Pogresno razmisljanje siledzija nije samo jedna osoba vec vise njih oko njega koje imaju ulogu da cuvaju siledziju od maltretiranog pojedninca a siledzija ce im za uzvrat obezbediti sigurnost da ne budu maltretirani i neki ugled u drustvu!! Tj. Ako je on qul i oni oko njega moraju biti!!
 
Slushaj ti lepo mene:mrgreen:
Pravi se da si drugar siledzijama , a druzi se sa normalnim drustvom
Naravno s vremena na vreme oni ce hteti da te povrede ali ti onda morash da se dokazesh , da im se suprotstavish i dokazesh im da ne mogu da te zezaju

ovo je hipoteticka situacija....da ne mogu da te zezaju???xaxa, zamisli npr mene, protiv 15onih bodybildera od po 3metra.....xaxaxxax:mrgreen:
 
Vrlo pogresno siledzija se ne boji jer ima iste takve pokraj sebe i tuce nista ne resava,cak ce jos vise da pogorsa stvari!!Oni i pojednici ce da se osecaju ugrozenim jer vise nisu najzajebaniji i onda vise njih krece na tebe i siledzija ako je pojedinac ne bira sredstva kako bi vratio ugled u drustvu!! Kome treba savet nek se javi pp!!



Pogresno razmisljanje siledzija nije samo jedna osoba vec vise njih oko njega koje imaju ulogu da cuvaju siledziju od maltretiranog pojedninca a siledzija ce im za uzvrat obezbediti sigurnost da ne budu maltretirani i neki ugled u drustvu!! Tj. Ako je on qul i oni oko njega moraju biti!!
Na zalost to se ne moze promeniti nego samo ih ignorises
 
Slushaj ti lepo mene:mrgreen:
Pravi se da si drugar siledzijama , a druzi se sa normalnim drustvom
Naravno s vremena na vreme oni ce hteti da te povrede ali ti onda morash da se dokazesh , da im se suprotstavish i dokazesh im da ne mogu da te zezaju

Tako nesto ima ona Zmiju gladi ispod nje se vadi!! Maksifor nemogu ja da se bijem protiv 15 ljudi takav je slucaj u mojem odeljenju,nisam dovoljno jak da bijem 15 ljudi,jednog sam isamarao kad je pokusao da od mene napravi zrtvu i posle sam imao 2 nedelje problema jer se doticni i njegovo drustvo naslo ugrozeno i smatrali su da se qurcim a oni to rade!! A najvise me nervira to "necu vise" i nastavnici imaju vise obzira prema njima nego prema zrtvi!!
 
Tako nesto ima ona Zmiju gladi ispod nje se vadi!! Maksifor nemogu ja da se bijem protiv 15 ljudi takav je slucaj u mojem odeljenju,nisam dovoljno jak da bijem 15 ljudi,jednog sam isamarao kad je pokusao da od mene napravi zrtvu i posle sam imao 2 nedelje problema jer se doticni i njegovo drustvo naslo ugrozeno i smatrali su da se qurcim a oni to rade!! A najvise me nervira to "necu vise" i nastavnici imaju vise obzira prema njima nego prema zrtvi!!

eto vidis da nema sredine:whistling:
 
Na zalost to se ne moze promeniti nego samo ih ignorises

Da kloni ih se pricaj samo kada moras i quliraj briga te ti ne mozes protiv svih,ajde sad da je to pojedinac ili 2-3 pa bi im pomogao ali sam ja protiv 15 ljudi ima da me samelju kao paradajiz i ima da postanem sledeca zrtva!! Samo treba imati malo pameti i biti lukav i triput razmisliti pre nego sto uradis nesto glupo!!
 
pre jedno 2 meseca josh neshto se desilo: moju drugaricu iz 5. razreda neke njene `drugarice` su skidale i snimale! ona je jadna vrishtala i plakala! a to se desilo u shkolskom wc-u! strava i uzhas! :eek:

:dash::shock::shock::shock::shock: 5 razred!! Pa sta ce raditi kad budu imali 18 godina?? A rekao sam sebi cim zavrsim srednju napunicu dovoljno godina i pistolj sine nosim sa sobom!! Suvise je ludaka u ovoj zemlji!!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top