STA MISLITE???

mamaroze

Obećava
Poruka
64
Kolebam se oko jedne stvari, pa da cujem sta vi mislite? Posto vidim i znam da se mnogi ljudi interesuju za svoju buducnost, sto preko natalnih karata, tarot tumaca itd., pa da li mislite da li je nama sve unapred predodredjeno ili smo mi sami krojaci svoje sudbine??? Ja sam pre za ovo drugo... :confused:
 
Kolebam se oko jedne stvari, pa da cujem sta vi mislite? Posto vidim i znam da se mnogi ljudi interesuju za svoju buducnost, sto preko natalnih karata, tarot tumaca itd., pa da li mislite da li je nama sve unapred predodredjeno ili smo mi sami krojaci svoje sudbine??? Ja sam pre za ovo drugo... :confused:

Ni ja jos nisam nacisto sa tim stvarima ( i ako sam citala Maitareju - odlicna astrolosko filozofska knjiga - i ucila kod astrologa koga smo gnjavili ne toliko sa stroloskim vec bas sa flozofskim pitanjima u pogledu na " sudbinu" i dobili odlicne odgovore, ja se cesto nisam ni sama potpuno nacisto ). Bas sam htela da odvorim novi topic sa naslovom "Astrofilozofija " gde bi bilo i ovo vecito pitanje na dnevnom redu.
Ali evo odgovora koji smo dobili : Postoje ljudi koji su rodjeni da im se stvari vise dogadjaju i oni kojima je dato - dozvoljeno ( na osnovu karme ) da vise biraju, dogadjaje izazivaju, odlucuju, za razliku od ovih prvih ( ne sretnijih - svojom zaslugom ) koji su se rodili zbog konkretnih lekcija koje hteli ne hteli moraju da nauce pa im se stvari vise dogadjaju a oni nemaju suvise velikog uticaja da stvari promene u svoju korist, kod njih se stvari cesce nego kod ovih drugih odvijaju po principu vise sile.
Kaze jos da ljudi sa podznakom i jako naglasenim ( stelijumuma ) u muskim znacima Ovan, Blizanci, Lav, Vaga, Strelac i Vodolija su skloni da sudbinu izazivaju, partnere, posao, svoju okolinu i masto zivljenja biraju, a ovi drugi sa podznakom i naglasenim zenskim znacima su namerno rodjeni pasivnijima ili onemogucenim da deluju ( i onda kada to zele i rade nesto po tom pitanju slabo uspevaju da stvari menjaju) to su Ribe, Bik, Rak, Devica, Skorpija i Jarac. Pa su oni cesce birani partneri , nego sto biraju, dobiju posao koji im drugi nadju, upute ih i ako oni bas i nisu srecni da se time bave to moraju jer nemaju izbora ( Prinudjenost = pasivnost, onemogucenost ), igrom sudbine menjaju mesto boravka, zavrsavaju opet visom silom tamo gde nikad nisu ni pomislili odu, propada im brak opet ne njihovom krivicom - vec je partner taj koji menja scenario, a time se njigov zivot opet tudjom odlukom ( preuzetom akcijom ) menja itd. sve u nedogled.
Sad to kod mene dosta pije vodu. I sto se tice ucenja da mislima menjamo svoju buducnost ( moc podsvesti, pozitivno razmisljanje, silva metod... ) na koje mudraci sa istoka u tom tutorijalima kazu sami da mi tim metodama mozemo da dobijemo najvise od onoga sto nam je dozvoljeno da dobijemo. Odnosno onaj ko nema sklonost da novac u zivotu dobija, tipa da ima srecu da ga roditelju ili partner citav vek izdrzavaju, da im dolazi u ruke novac koji nisu sami svojim naporom zaradili tu spadaju i igre na srecu ( kako veliki tako i srednji iznosi ), nasledtva ili slucajnost da nam neko prepise poklon i ako mu nismo rod rodjeni il tako nesto ti ljudi koliko god se mislima forusirali i trazili tako nesto npr. 7- cu na lotou ili Bingu to nikad nece uspeti jer nisu predodredjeni. A oni koji vec imaju takve okolnosti kako u svojim natalnim kartama tako i u zivotu mogu lako to i dobiti takvim ili sl. metodama.
Ali se nikad zapravo ne izlazimo van konteksta kojim smo negde uslovljeni.

A i ono sto je Barnard Black rekao je istina i dobre stvari koje imamo u natalu prolaze pored nas ako se ne trudimo imamo samo dovaljno a ako se sa tim istim aspektima stvarno potrudimo mozemo imati cak jako mnogo ( a iskoriscena dobra venera je novac, sreca, blagostanje. Ali u praksi upravo takva vanera daje lenjost, razmazenost i opet neku materijalnu sigurnost kod osobe cija je, ali ona samo to ne vidi tako nije nikad zadovaljna. A teorijski kad bi se ta osoba aktivirala, zavrnula rukave, zaposlila i sacekala malo, mogla bi zaraditi mnogo - sto narod kaze "para na paru" - kad vidi da onaj koji nikad nije oskudevao, nekim tamo radom kao i svi mi, uspe da ima mnogo vise nego nego on ko rinta skoro za djabe. Ali to je to sto nosi horoskop. Zato takvi ljudi najcesce dobijaju na nagradnim igrama ( dobra im je karma sto se novca tice. Jer se u proslosti nisu ogresili ni o ciji novac u nisu bili sebicni kako prema drugima tako ni prema sebi.sto je jako bitno verovali ili ne.) A li zato oni imaju neke druge probleme koji su nama mozda smesni jer ih mi nemamo pa nemamo osecaj za njih.
 
Poslednja izmena:
Znam da je off topic, ali retro merkur u vodoliji daje neku genijalnost ili sta?
Samo jedna od predispozicija genijalnosti.;)
Mora postojati više faktora da bi se moglo reći za nekog da ima potencijal genija.

p.s. što se teme tiče, moje je mišljenje većini poznato. Smatram da je malo stvari na koje se može sa sigurnošću uticati- samo na one koje 100% držimo u svojim rukama.
 
sta je zapravo `dobra` venera?
a sta nosi `losa`?
Obično se misli na Veneru u sedištu ili egzaltaciji, znači u Vagi, Biku i Ribama je dobra.
Loša je u Devici jer je u padu, u Ovnu jer je u izgonu.
Dobra Venera i sa lošim aspektima može da da dosta od sebe, za raliku od loše koja bezdobrih aspekata ne daje previše.

p.s. ovo je malo generalnije objašnjenje
 
Pa zavisi koliko smo slobode u proslosti davali drugome, toliko i je i mi dobijamo sada.
Nije svakome karma ista. Onaj ko ima lekcije koje mora da uci to mora, ne moze raditi sta hoce jer tako nece dobiti svoju porciju mudrosti nikada, ako stalno bezi. Zato su ti ljudi fiksiranih mogucnosti - kao deca u skoli u koju moraju da idu od 7 godina i provode pola dana tamo do svoje zrelosti, hteli il ne hteli to.
Oni koji nisu bili mnogo nevaljali imaju vecu mogucnost ( uspesnog ) izbora, nisu tako jako vezani za ucionicu, mogu to i usput uz zivot da savladaju.
To se gleda preko XI polja ( nase zelje, planovi ) i njegovog vljadara. Ono nam govori koliki nam je stepen slobode dat. Ukoliko su oni dobri mozemo krojiti naravno opet samo u odredjenom ali vecem procentu svoju sudbinu, i za te odluke vise odgovaramo. A ako ono i vladari nisu dobri , ne mozemo mnogo da ucimimo da zivotne situacije okrecemo u svoju korist ( mi mozemo pokusavati ) ali ne previse uspesno, jer nam je to tzv. cvrsta nepromenljiva karma.
 
Pa zavisi koliko smo slobode u proslosti davali drugome, toliko i je i mi dobijamo sada.
Nije svakome karma ista. Onaj ko ima lekcije koje mora da uci to mora, ne moze raditi sta hoce jer tako nece dobiti svoju porciju mudrosti nikada, ako stalno bezi. Zato su ti ljudi fiksiranih mogucnosti - kao deca u skoli u koju moraju da idu od 7 godina i provode pola dana tamo do svoje zrelosti, hteli il ne hteli to.
Oni koji nisu bili mnogo nevaljali imaju vecu mogucnost ( uspesnog ) izbora, nisu tako jako vezani za ucionicu, mogu to i usput uz zivot da savladaju.
To se gleda preko XI polja ( nase zelje, planovi ) i njegovog vljadara. Ono nam govori koliki nam je stepen slobode dat. Ukoliko su oni dobri mozemo krojiti naravno opet samo u odredjenom ali vecem procentu svoju sudbinu, i za te odluke vise odgovaramo. A ako ono i vladari nisu dobri , ne mozemo mnogo da ucimimo da zivotne situacije okrecemo u svoju korist ( mi mozemo pokusavati ) ali ne previse uspesno, jer nam je to tzv. cvrsta nepromenljiva karma.
Оvo mi ima logike.:super:
 
moja Venera je u skorpiji ali je Mars u vagi-jel to uzajamna recepcija i da li to popravlja situaciju sa mojom jadnom venerom koja jos ima konjukciju sa Plutonom(koji je u sedistu u skorpiji na 5 stepenu0st lava)
pa 90 JU
pa 90 Mo
e sad 60 Ne(tu je orbis 7 stepeni...da li je to sextil?)
+ Ve je vladar pete i desete a u desetoj je smestena
 
Ma sta joj to pricas? Kakve veze ti aspekti imaju sa njenom smrcu, nemoj da tripujes devojku? Smrt i i nacin umiranja se gleda iskljucivo preko VIII polja i vl- istog.
Ako se salis , nemoj sa takvim stvarima.
 
Kako objasnjavate recimo da je nekome sudjeno da overi od droge..kako nema okolina na to uticaj..ko ga je navukao na to..prodao..novac koji je zaradio..cime je drogu kupio..ne mogu poverovati da je to sudbina..vise njegov izbor da ne prekine.
 
moja Venera je u skorpiji ali je Mars u vagi-jel to uzajamna recepcija i da li to popravlja situaciju sa mojom jadnom venerom koja jos ima konjukciju sa Plutonom(koji je u sedistu u skorpiji na 5 stepenu0st lava)
pa 90 JU
pa 90 Mo
e sad 60 Ne(tu je orbis 7 stepeni...da li je to sextil?)
+ Ve je vladar pete i desete a u desetoj je smestena

Recepcija je inace dobra stvar, mada je tvoja vanera dosta napadnuta ( ugrozena ). Ona govori o jednog bitnoj jakoj i fatalnoj ljubavi koju ces doziveti i verovatno je poznanstvo preko posla , i moze biti veoma povezana sa tvojom karijerom u inostranstvu ili je ta osoba koju preko posla sreces stranac. Veza sa tom osobom te moze udaciti u sam vrh poslovne svere i smartaces je ( vezu ) za nesto najjace i najlepse sto ti se dogodilo u zivotu do tad, ali koja ce na kraju biti bolna po tebe, jer ce te partner veoma razocarati zbog ne doslednosti njegovih obecanja.
Spasilo bi te preteranog razocarenja malo manje poverenje u ono sto bude obecavao i pricao i koliko god mozes ne idealizovanje njega samog, vec traziti neke mane koje ima kako bi ga dozivela covekom od krvi i mesa ( sa kako vrlinama tako i manama ) - mada je to stanje svesti u zaljubljenosti jako tesko ili nikako moguce postici.
I najbolje moguce je da razdvojenost partnera bude raskid, jer je kod ovakvih aspekata moguce i razdvajanje usled neke vise sile.
 
Kako objasnjavate recimo da je nekome sudjeno da overi od droge..kako nema okolina na to uticaj..ko ga je navukao na to..prodao..novac koji je zaradio..cime je drogu kupio..ne mogu poverovati da je to sudbina..vise njegov izbor da ne prekine.

Vise njegov slab karakter ( tj. slaba volja ) da kad se time ozbiljnije pozabavi i istraje. Lose sunce ( volja osobe u izgonu ili padu i u teskim, mucnim aspektima ) i los mars kao ogledalo snage, izdrzljivosti ( ovde je slucaj slabe snage i izdrzljivosti da se istraje).
 

Back
Top