Hoće li SRS srušiti dinar

WEISHAUPT

Iskusan
Banovan
Poruka
6.825
I uspostaviti takozvani realni kurs od 120 dinara za 1 euro. Pod uslovom da formiraju vladu. Šta je to realni a šta je to nerealni kurs? Pa nismo u 90-tim. Ja nikad nisam prodavao euro za dinare, niti ću, a kupovao sam eure po ovom kursu. I to je za mene jedini kurs. I realan je. Šta vi mislite?
 
Ako neko ima recimo platu 24.000 dinara, on može da kupi 300 eura. Ako radikali sruše kurs na 120 dinara za euro, on od ove plate može da kupi svega 200 eura. Znači da su mu radikali ugrozili egzistenciju za 33,33%. A cene neće pasti. dakle, radikali su neprijatelji države i naroda.
 
I uspostaviti takozvani realni kurs od 120 dinara za 1 euro. Pod uslovom da formiraju vladu. Šta je to realni a šta je to nerealni kurs? Pa nismo u 90-tim. Ja nikad nisam prodavao euro za dinare, niti ću, a kupovao sam eure po ovom kursu. I to je za mene jedini kurs. I realan je. Šta vi mislite?

Evropska unija 1 evro EUR 82,3759 82,6238 82,8717
Australija 1 dolar AUD 50,0097 50,1602 50,3107
Kanada 1 dolar CAD 53,0431 53,2027 53,3623
Danska 1 kruna DKK 11,0335 11,0667 11,0999
Japan 100 jena JPY 50,8713 51,0244 51,1775
Norveška 1 kruna NOK 10,5057 10,5373 10,5689
Švedska 1 kruna SEK 8,8530 8,8796 8,9062
Švajcarska 1 franak CHF 50,5157 50,6677 50,8197
Velika Britanija 1 funta GBP 103,6175 103,9293 104,2411
Amerika 1 dolar USD 53,3350 53,4955 53,6560


http://www.krstarica.com/lat/kurs/

од СПС пигмеја и новчаница са 15 нула прешли смо на радикале и курс од 120 динара за 1 евро


шта кажу браћа илуминати поводом избора у Србији 11. маја.?
какву они владу предлажу?:roll:
 
I uspostaviti takozvani realni kurs od 120 dinara za 1 euro. Pod uslovom da formiraju vladu. Šta je to realni a šta je to nerealni kurs? Pa nismo u 90-tim. Ja nikad nisam prodavao euro za dinare, niti ću, a kupovao sam eure po ovom kursu. I to je za mene jedini kurs. I realan je. Šta vi mislite?

Баш ми је драго што је за тебе реалан.:mrgreen:

Јао што волим кад тотални лаици причају о економији...
 
I uspostaviti takozvani realni kurs od 120 dinara za 1 euro. Pod uslovom da formiraju vladu. Šta je to realni a šta je to nerealni kurs? Pa nismo u 90-tim. Ja nikad nisam prodavao euro za dinare, niti ću, a kupovao sam eure po ovom kursu. I to je za mene jedini kurs. I realan je. Šta vi mislite?

Pa realno je to da neko pokusava da variranjem vrednosti evra i padom akcija na beogradskoj berzi nagovesti mogucnost nestabilnosti koja bi usledila, ako odu ,,ovi'', a dodju ,,oni''.
 
I uspostaviti takozvani realni kurs od 120 dinara za 1 euro. Pod uslovom da formiraju vladu. Šta je to realni a šta je to nerealni kurs? Pa nismo u 90-tim. Ja nikad nisam prodavao euro za dinare, niti ću, a kupovao sam eure po ovom kursu. I to je za mene jedini kurs. I realan je. Šta vi mislite?

Mi mislimo da treba da pitaš izvoznike, a oni će i tebe i tvog Tadića i vaš realan kurs oterati u kuurac.
Bez izvoza država umire. Džabe zamazujete oči kreditima kojima zadužujete zemlju i kupujete socijalni mir. Samo izvoz donosi žive pare.
 
I uspostaviti takozvani realni kurs od 120 dinara za 1 euro. Pod uslovom da formiraju vladu. Šta je to realni a šta je to nerealni kurs? Pa nismo u 90-tim. Ja nikad nisam prodavao euro za dinare, niti ću, a kupovao sam eure po ovom kursu. I to je za mene jedini kurs. I realan je. Šta vi mislite?

Ma samo se ti opusti. I vrapci na grani znaju da nam berzu i dinar kontrolisu "tvoji" sa strane! ;) Tako da...
 
SPS je glasao protiv novog grba Srbije 2004. godine.

Pa sta moglo je i bez grba,ali ti si pominjao petokraku,tako da,ne mlati ponovo,jer kad te covek uhvati da lazes ti se hvatas za nesto drugo.Opusteno i uzivaj u novoj vladi SRS+DSS+SPS.Izgleda da zapad nije dovoljno ''uticao'' na Kostunicu:lol::lol::lol:(tvoja tvrdnja prije izbora,kako ce zapad uceniti Kostunicu,da ponovo udje u vladu sa DS:lol::lol::lol:)Toliko.KAD ONO SELIS ZA C.GORU:lol::lol::lol:
 
sadasnji kurs je vestacki i drzi se dinar na vestacki niskom nivou prema euru da bi se povecala kreditna sposobnost nasih gradjana i da bi mogli da se zaduzuju u eurima i da bi se stimulisao UVOZ i povecala konkurentnost uvoznih proizvoda naspram domacih.


Pa pogledajte samo koliko banaka ima u svakom gradu u Srbiji. U svakom gradu Srbije po centru su SVE BANKE . Gradjani se nonstop zaduzuju po nenormalnim uslovima i samo sebe dalje upropascavaju.

Imam bas par drugara koji rade u tim bankama na kreditnim biroima znaju sve sta se desava i NIJEDAN mi nije rekao nikad uzmi kredit vec na;protiv me savetuju da NI PO KOJU CENU ja niti niko moj ne uzima kredit jer vide svaki dan kakvi su uslovi i kakvo je to zlo.

To zaduzivanje nasih gradjana dovodi do povecanja spoljnjeg duga koji je sa 10 milijardi od 2000te skocio na 30 milijardi ove godine.

Taj vestacki kurs se finansira konstantnim intervenisanjem na tzistu kapitala i upumpavanjem deviza koje se uzmu od privatizacije . Na taj nacin drzava prvo kubi devizne rezerve koje se odlivaju iz zemlje zbog finansiranja vestacki niskog kursa kao i na finansiranje uvoza. I onda kad radikali prestanu sa takvom politikom nece biti krivi oni zbog toga vec demokrate koje su takvu politiku na nerealnim osnovama vodili.

Najvecu cenu svega ima da plate ovi gradjani koji primaju plate u dinarima a uzimali su dugogodisnje kredite u eurima :( Meni je njih iskreno zao ali ti ljudi su zrtve sopstvene alavosti kao i finansijskim manipulacija i mesetara iz DS i G17+ :(
 
Poslednja izmena:

Back
Top