Program za imenovanje mp3 fajlova

nidzesi

Primećen član
Poruka
925
Imam neke mp3 fajlove, ali je problem što nemaju naziv, a nemaju ni ID3 tagove.... Postoji li neki program koji preko neta može da nađe o kojim pesmama je reč?
Koristio sam program Tunatic, ali on samo prikaže koja je pesma u pitanju, nema opciju da ubaci ID3 Tag...

Hvala!
 
Pronašao sam nešta, čisto zbog drugih ako nekome zatreba da javim

AutoTag - deo winampa... Ubacite sve mp3 fajlove za koje Vam trebaju imena, označite ih sa ctrl+a zatim desni klik pa Send To - Auto-Tag i samo sačekate... On će odraditi sav posao za Vas.
Ovo radi samo za strane pesme, domaće retko nalazi (ja sam uspeo samo sa nekim starim albumom Zdravka Čolića i Bijelog Dugmeta).

Pozdrav!
 
MP3 Filename Formatter (V4.0)
http://download.microsoft.com/downlo...VBRun60sp4.exe To A Temporary Directory.
najbolji za sve ID 3 tagove.
Aj sad objasni ti nama, kakve veze ima ovaj VBRun60sp4.exe (ili u prevodu Visual Basic 6.0 SP4 Run-Time Files) sa MP3 Filename Formatter-om ?!
smiley_emoticons_confused2.gif
 
Pa nisi u pravu, a i niko nije rekao da si glup! Jeste da većina linkova na onoj stranici ne radi (tek sad sam proverio), ali 6-ti i 8-mi link rade sigurno, jer sam sa njih uspeo da skinem taj program! Probaj pa ćeš videti! ;)

Hvala ti, skinuo sam sa 8. linka i to je verzija 2.6.

Ipak, ovaj program ne radi ono što sam ja tražio, meni treba nešta što će da nađe naziv pesme, a ne da naziv pesme izvuče iz ID3 Taga... Za to koristite The Godfather, nema boljeg ;)

Ako pak imate neke mp3 fajlove koji nemaju ID3 Tag, koristite Winampov add-on AUTO-TAG.
 
Mene bas zanima na koji nacin radi taj Auto-Tag??Salje neke podatke o pesmi ali jako malo...par kilobajta,mnogo vise primi a to su samo par reci,ime izvodjaca,albuma,pesme...i jos par sitnica.Aj sto bi meni bilo logicno da je obrnuto (send,received),nego sto mi nije jasno kojim se on parametrima sluzi...velicina(tezina),duzina...to nije.Oscilovanje signala mozda...ono kao amplitude,periode,poluperiode.Kao isprati neki signal i po njemu provaljuje.Ali kako tako precizno...?Ipak pri kompresiji se gobi na kvalitetu,a i postoje jako slicne pesme i plagijati izmedju ostalog...Kako nadje ono sto je karakteristicno samo za datu pesmu?Zanimljivo mi je sve to :D
 
Poslednja izmena:
Tunatic gresi malo i daje samo ime pesme i ime izvodjaca...Winamp je za ovih par pesama bio 100 posto tacan a pogotovo detanjan:izvodjac, kompozitor,godina,redni broj...i jos dosta.Prepoznaje cak i muziku iz vratice se rode...Znaci redovno se baza azurira.
Super je,samo bi voleo tacno znati kako to radi...Rekao bi slicno kao prepoznavanje glasa...samo sto je ovde muzika,ali u sustini to je sve isto,zvuk i jedno i drugo.Cudno mi je da kad se kompresuje gubi se na kvalitetu a ipak moze da prepozna...
 

Back
Top