Long distance University
Prikazujem rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Long distance University

Nov član
    Učlanjen
    14.05.2008.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Long distance University

Nikako nemogu da dobijem vizu vec dve godine pa mororam da sam ovde. Dali neko zana nesto o Long distance skolovanju preko a da se dobije diploma nekog fakulteta. Gradjevinskog,Saobracajnog ili Pravnog.Prijatelj je tako zavrsio likovni u Engleskoj samo su mu poslali diplomu kostalo ga je oko 6500 funti.Ako neko zna nesto molim da mi pomognu.

Aktivan član
    Učlanjen
    24.04.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano Re: Long distance University

Ne znam za fakultete, ali ja sam odradila neke stručne kurseve na taj način, i moje iskustvo je dobro. Međutim, nisam sigurna da bih se volela, na kraju krajeva i usudila se, da odradim ceo fakultet na taj način. Kao prvo, to je puno para. Da imam taj novac namenjen školovanju, trudila bih se da pronađem bolji način da ga iskoristim. S druge strane, ljudi još uvek sa podozrenjem gledaju na takve diplome, u mnogim zemljama ih ni ne priznaju.
    Raspitivala sam se i ja jedno vreme to long distance studiranje, i začudilo me je to da su cene školarina skoro iste kao i za redovne studente.
    Verovatno su ti ovo drugi već rekli, zašto ne bi završio kod nas jednu-dve godine, a posle se prebacio. Ili možda planiraš da odradiš jednu godinu long distance, a posle da upišeš redovno?
    Baš mi je žao zbog toga što imaš problema sa vizom, mada mi nije baš jasno kako, mislila sam da se ne pravi toliki problem oko viza za studenate.

Domaćin
    Učlanjen
    22.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    77

A shta je to u stvari taj Long Distance University?

Aktivan član redsonia (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    65

Long distance education - obrazovanje na daljinu
    Posalju ti materijal potreban (CD/DVD video zapis sa predavanja, knjige, skripte, linkove i sl.)... ti ucis sam(a) kod kuce... postoje konsultacije u raznim oblicima (email, telefon, chat...)... i polazes ispit kad za to dodje vreme:
    • usmeno: moze 'uzivo', telefonom, online-video real-time;
    • online: dobijes 'prozor' od-do kad je ispit dostupan na net-u i ulogujes se i odradis ga
    • na papiru - ako je na papiru, onda treba da imas proktora koji ce da te 'pazi' i nakon sto je ispit gotov, proktor ce poslati to Univerzitetu na ocenjivanje...
    Verujem da ima jos drugih opcija, ali ove su za koje ja znam... ja sam polagala 7 predmeta/ispita putem distance education i ovo je sta sam ja 'iskusila' do sada...

Domaćin
    Učlanjen
    22.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    77

A kako se prijavish za to? I jel skupo?

Nov član
    Učlanjen
    14.05.2008.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio redsonia Pogledaj poruku
    Long distance education - obrazovanje na daljinu
    Posalju ti materijal potreban (CD/DVD video zapis sa predavanja, knjige, skripte, linkove i sl.)... ti ucis sam(a) kod kuce... postoje konsultacije u raznim oblicima (email, telefon, chat...)... i polazes ispit kad za to dodje vreme:
    • usmeno: moze 'uzivo', telefonom, online-video real-time;
    • online: dobijes 'prozor' od-do kad je ispit dostupan na net-u i ulogujes se i odradis ga
    • na papiru - ako je na papiru, onda treba da imas proktora koji ce da te 'pazi' i nakon sto je ispit gotov, proktor ce poslati to Univerzitetu na ocenjivanje...
    Verujem da ima jos drugih opcija, ali ove su za koje ja znam... ja sam polagala 7 predmeta/ispita putem distance education i ovo je sta sam ja 'iskusila' do sada...
    OK to je to sto meni treba. Dali imas adresu nekog od tih fakulteta da se raspitam sta meni treba od papira i dali mogu iz Srbije to da odradim. Hvala unapred!!!

Učlanjen
    20.10.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    65

Koristi neki od internet pretrazivaca www.google.com, www.live.com, www.yahoo.com... bilo koji ce da posluzi i uradi pretragu za 'distance education'... tu mozes da ukljucis i 'university' i/ili 'degree' ili sta te vec zanima... ima mnogo Univerziteta koji nude ovu vrstu obrazovanja/diploma - ako platis, nema veze odakle si.

Kad pitas za link bez nekih dodatnih informacija, to je kao da mi kazes 'hocu da kupim auto' bez ikakvih drugih informacija...
    Koji smer je u pitanju...? Redovne/postdiplomske studije ili neki kurs...?

Nov član
    Učlanjen
    14.05.2008.
    Reputaciona moć
    0

Trebao bi mi link za Gradjevinskog,Saobracajnog ili Pravnog fakulteta probao sam sve pretrazivace i nisam nasao nista ozbiljno a i telefonski nisam nista uspeo posto traze da dodjem da se upisem pa onda sve moze nemogu da shvate da nemogu da dodjem.to je problem

Domaćin
    Učlanjen
    22.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    77

U bre pa to treba i da se plati....ja rekoh dzabe pa ti ne gledaju...

Aktivan član
    Učlanjen
    24.04.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    53

A da odeš do Britsh councila pa da tamo pitaš? Videla sam na njihovom sajtu da nude neke distance learning programe. http://www.britishcouncil.org/serbia.htm

Ja sam inače linkove za Distance studying programe koji su vezani za moju profesiju (a koja nema nikakve veze sa onim što tebe interesuje ) nalazila po nekim stručnim časopisima, ali to su bile MA ili PhD studije. Pokušavala sam neko vreme sama da pronađem preko neta nešto me interesuje, ali stvarno je teško, razumem te. Izlazi gomila gluposti, a ništa od onog što ti stvarno treba.

Hajde da sačekamo redsoniu da vidimo šta ona ima da kaže.

Obećava miss-on-h (avatar)
    Učlanjen
    08.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    37

Učlanjen
    20.10.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    65

E, to nije bas stav nekoga ko zaista hoce nesto da uradi. Da sam ja cekala da neko meni posalje linkove nikad ne bih dosla u USA na studije - a sama sam sela i trazila, cackala i trajalo je vise od godinu dana dok nisam nasla Univerzitet/smer/program koji mi odgovara... Ne mogu ja da postavim link ka Univerzitetu i kazem: "E, tu treba da se prijavis". Ima mnogo sajtova na kojima moze da se uradi pretraga za distance education Univerzitete/smerove:
    http://www.achieveyourcareer.com/distance-learning-university
    http://eu.montana.edu/Distance/
    http://www.guidetoonlineschools.com/
    http://www.allonlineschools.com/online-education-resource-center/online-schools/

Ima ih jos mnogo... problem u pronalazenju mnogo 'gluposti' je da pretraga nije usmerena, tj. nije dovoljno precizna... ako neko hoce gradjevinu, magistarske - neka trazi 'architecture', 'degree', 'postgraduate'/'masters' ili sta vec treba zajedno sa 'distance'/'online', 'education'/'university'.
    Tako da ako hocete da nadjete ono sta vam treba - prvo se odlucite sta hocete i saznajte kako se to kaze/pise na engleskom - i tek onda pretraga preko interneta moze da bude zaista korisna.

Slične teme

1. SONGS OF THE DISTANCE EARTH
    Autor urbananamen u forumu Muzika
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 25.03.2006., 02:32
  2. Long Distance University - History of Art
    Autor flight attendant u forumu Likovna umetnost
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 23.08.2005., 06:40
  3. Distance learning fakulteti?
    Autor Zoa u forumu Školovanje u inostranstvu
    Odgovora: 6