NIKAD NE ZABORAVITI!!!

ArnoldLayne

Iskusan
Poruka
5.103
'Нека научници својим научним радовима бране Косово и Метохију! Нека уметници својим стваралаштвом изразе лепоту и суштину нашега Косова и Метохије! Нека спортисти своје спортске успехе заветују Косову и Метохији! Нека сваком родитељу Косово и Метохија буде једна од првих речи које ће шапнути свом новорођеном детету! Нека сваки ратар прву бразду заоре и посвети Косову и Метохији! Нека сваки радник први сат свог радног времена посвети и поклони Косову и Метохији! Нека сваки политичар своју прву политичку мисао и напор на међународном плану посвети одбрани Косова и Метохије! Нека сваки духовни пастир своју прву молитву Богу узнесе за Косово и Метохију! То је позив на борбу непрестану која ће бити Богу мила, а наша молитва од Њега услишена, јер питање Косова и Метохије не предајемо у руке варљивих људи и њихових интереса већ га предајемо Богу и суду Његовом. Као што је некада Псалмопојац певао отетом и разрушеном Јерусалиму, и ми певајмо у духу косовског завета: ако заборавим тебе, Косово, ако заборавим тебе, Метохијо, нека ме заборави десница Господња! Нека се прилепи језик мој уз непца моја ако се тебе не сетим, ако не истакнем Косово и Метохију за почетак весеља мога.' - Патријарх Павле
 
'Нека научници својим научним радовима бране Косово и Метохију! Нека уметници својим стваралаштвом изразе лепоту и суштину нашега Косова и Метохије! Нека спортисти своје спортске успехе заветују Косову и Метохији! Нека сваком родитељу Косово и Метохија буде једна од првих речи које ће шапнути свом новорођеном детету! Нека сваки ратар прву бразду заоре и посвети Косову и Метохији! Нека сваки радник први сат свог радног времена посвети и поклони Косову и Метохији! Нека сваки политичар своју прву политичку мисао и напор на међународном плану посвети одбрани Косова и Метохије! Нека сваки духовни пастир своју прву молитву Богу узнесе за Косово и Метохију! То је позив на борбу непрестану која ће бити Богу мила, а наша молитва од Њега услишена, јер питање Косова и Метохије не предајемо у руке варљивих људи и њихових интереса већ га предајемо Богу и суду Његовом. Као што је некада Псалмопојац певао отетом и разрушеном Јерусалиму, и ми певајмо у духу косовског завета: ако заборавим тебе, Косово, ако заборавим тебе, Метохијо, нека ме заборави десница Господња! Нека се прилепи језик мој уз непца моја ако се тебе не сетим, ако не истакнем Косово и Метохију за почетак весеља мога.' - Патријарх Павле

Neka svakom forumasu prva poruka bude: "KOSOVO JE SRBIJA".
 
pu ovaj govor je bas optimistican sto se tice povratka kosova u nase granice:mrgreen:
pa cak i naslov ''nikada ne zaboraviti!!!'' govori da smo imali nesto sto smo izgubili i sto nesmemo da zaboravimo.


slazem se ne treba da zaboravimo i trebamo da pricamo i secamo ga se.
 
'Нека научници својим научним радовима бране Косово и Метохију! Нека уметници својим стваралаштвом изразе лепоту и суштину нашега Косова и Метохије! Нека спортисти своје спортске успехе заветују Косову и Метохији! Нека сваком родитељу Косово и Метохија буде једна од првих речи које ће шапнути свом новорођеном детету! Нека сваки ратар прву бразду заоре и посвети Косову и Метохији! Нека сваки радник први сат свог радног времена посвети и поклони Косову и Метохији! Нека сваки политичар своју прву политичку мисао и напор на међународном плану посвети одбрани Косова и Метохије! Нека сваки духовни пастир своју прву молитву Богу узнесе за Косово и Метохију! То је позив на борбу непрестану која ће бити Богу мила, а наша молитва од Њега услишена, јер питање Косова и Метохије не предајемо у руке варљивих људи и њихових интереса већ га предајемо Богу и суду Његовом. Као што је некада Псалмопојац певао отетом и разрушеном Јерусалиму, и ми певајмо у духу косовског завета: ако заборавим тебе, Косово, ако заборавим тебе, Метохијо, нека ме заборави десница Господња! Нека се прилепи језик мој уз непца моја ако се тебе не сетим, ако не истакнем Косово и Метохију за почетак весеља мога.' - Патријарх Павле
Da. Tako je, naravno.
Ali, još kad bi ti istinski razumeo ono što je naš Patrijarh ovim zapravo hteo da kaže... :roll:
 
puuuu! ovaj govor je bas optimistican sto se tice povratka kosova u nase granice a?:mrgreen:
pa cak i naslov ''nikada ne zaboraviti!!!'' govori da smo imali nesto sto smo izgubili i sto nesmemo da zaboravimo.


slazem se ne treba da zaboravimo i trebamo da pricamo i secamo ga se i da idemo dalje.
idemo dalje!!!!
 
pu ovaj govor je bas optimistican sto se tice povratka kosova u nase granice:mrgreen:
pa cak i naslov ''nikada ne zaboraviti!!!'' govori da smo imali nesto sto smo izgubili i sto nesmemo da zaboravimo.


slazem se ne treba da zaboravimo i trebamo da pricamo i secamo ga se.
A i tebi mala napomena: Ne radi se tu uopšte o "granicama" i "teritorijama" u onom najvidljivijem smislu.
 
puuuu! ovaj govor je bas optimistican sto se tice povratka kosova u nase granice a?:mrgreen:
pa cak i naslov ''nikada ne zaboraviti!!!'' govori da smo imali nesto sto smo izgubili i sto nesmemo da zaboravimo.


slazem se ne treba da zaboravimo i trebamo da pricamo i secamo ga se i da idemo dalje.
idemo dalje!!!!

znam da pricas u duhovnom smislu zato sam i napisao da ne treba da zaboravimo,ali treba ici dalje,

a ako slucajno i uspemo da pokrenemo neke nove pregovore miroljubivom diplomatijom i ucarimo jos nesto pa makar bilo i jos 1% necega opet dobro da slavimo, ali najvaznije je biti realan i prihvatiti to da smo izgubili tu bitku jos ranije, pa ako i ucarimo to nesto, treba biti zadovoljan, sta da se radi mora se dalje i niko nas netera da zaboravimo da je bilo nase i da su tamo i dalje nasi manastri istorija i ljudi
 
Poslednja izmena:
'Нека научници својим научним радовима бране Косово и Метохију! Нека уметници својим стваралаштвом изразе лепоту и суштину нашега Косова и Метохије! Нека спортисти своје спортске успехе заветују Косову и Метохији! Нека сваком родитељу Косово и Метохија буде једна од првих речи које ће шапнути свом новорођеном детету! Нека сваки ратар прву бразду заоре и посвети Косову и Метохији! Нека сваки радник први сат свог радног времена посвети и поклони Косову и Метохији! Нека сваки политичар своју прву политичку мисао и напор на међународном плану посвети одбрани Косова и Метохије! Нека сваки духовни пастир своју прву молитву Богу узнесе за Косово и Метохију! То је позив на борбу непрестану која ће бити Богу мила, а наша молитва од Њега услишена, јер питање Косова и Метохије не предајемо у руке варљивих људи и њихових интереса већ га предајемо Богу и суду Његовом. Као што је некада Псалмопојац певао отетом и разрушеном Јерусалиму, и ми певајмо у духу косовског завета: ако заборавим тебе, Косово, ако заборавим тебе, Метохијо, нека ме заборави десница Господња! Нека се прилепи језик мој уз непца моја ако се тебе не сетим, ако не истакнем Косово и Метохију за почетак весеља мога.' - Патријарх Павле

A jel' ov moze i PREKOVREMENO da se odradi?
Mislim koliko koshta taj "sat vremena - odradjen i poklonjen Kosovu i Metohiji" ?
Bas lijepo...


Cini mi se da neko trazi RADNE AKCIJE i Omladinske Radne Brigade. Nevjerovatno ! !
 
Evo par cinjenica.

- Milosevic potpisuje kapitulaciju prakticno kojom Srbija gubi svaki vid suvereniteta na Kosovu i time prakticno Kosovo nije bili deo Srbije.

- 2008. godine samo se konstatuje stanje koje traje od 1999. godine

- Najdemokratskije drzave na svetu su uglavnom priznale Kosovo. Kosovo se vishe nikada nece vratiti u sastav Srbije sem ako to Albanci ne budu zeleli. Ali kako cemo svi uci u EU kad' tad' gde granice nisu bitne, nece biti potrebe za povrtkom Kosova u sastav Srbije. Ovo sviznamo, samo ko sme da kaze da je car go?!
*******************************************************************

Tako da je istina da je ta bitka izgubljena. A ovi sto se sada busaju u grudi sa ljubavlju prema Kosovu nisu tamo u zivotu bili, bar 90% njih.
 
ne razumeš ti to prijatelju.
ko bukvalno shvata taj je ozbiljno poremećen što se tiče vere.
ako ste toliko bedni da ovo diskreditujete, onda vam ni svi novci ovoga sveta i sve užine iz EU neće pomoći.

plače mi se zbog vas. ja svakog čoveka volim, a vas mi je žao.
 
Ma text je neizmerno glup...

A zamisli da svaki put kada nesto sapnes detetu sapnes prvo "Kosovo i Metohija". Idiotluk
Pokusavam da razumijem starijeg covjeka.
Naravno Gospodin Pavle nije zlonamjeran covjek. Naprotiv vrlo je human. Iza njega stoji ako nista - zivotno iskustvo.
Ne zalim da zamjerim tako staroj osobi na nepromishljenjim rijecima, i ne zelim da me neko pogresno shvati na ovom forumu.

Dakle, tako stare osobe treba saslusati ali - NIKADA NE ICI ZA NJIMA !
 
ne razumeš ti to prijatelju.
ko bukvalno shvata taj je ozbiljno poremećen što se tiče vere.
ako ste toliko bedni da ovo diskreditujete, onda vam ni svi novci ovoga sveta i sve užine iz EU neće pomoći.

plače mi se zbog vas. ja svakog čoveka volim, a vas mi je žao.
Evo, Arnolde, ja ovog puta moram da ti se izvinim ako sam u svom prvom postu bila malo grublja, ali, s obzirom koliko ovi ostali ispadoše "bukvalisti", mislim da je to neophodno. :)
 
Pokusavam da razumijem starijeg covjeka.
Naravno Gospodin Pavle nije zlonamjeran covjek. Naprotiv vrlo je human. Iza njega stoji ako nista - zivotno iskustvo.
Ne zalim da zamjerim tako staroj osobi na nepromishljenjim rijecima, i ne zelim da me neko pogresno shvati na ovom forumu.

Dakle, tako stare osobe treba saslusati ali - NIKADA NE ICI ZA NJIMA !

Ne znam njegovu biografiju. Nism vernik pa verovatno zato. Ali ako ovo nije zlonamerno postoje dva moguca objasnjenja. 1) ili je totalno izlapeo, 2) mozak mu je ispran kao i mnogima ovde.

Znam da je Djindjic pricao o nekim vrlinama Pavla i toliko ga mogu ceniti... i zbog toliko godina iza njega...
 
Evo, Arnolde, ja ovog puta moram da ti se izvinim ako sam u svom prvom postu bila malo grublja, ali, s obzirom koliko ovi ostali ispadoše "bukvalisti", mislim da je to neophodno. :)

Cekaj, sta je tu pogresno protumaceno? "Нека сваком родитељу Косово и Метохија буде једна од првих речи које ће шапнути свом новорођеном детету! " Mislim sta?
 
Ne znam njegovu biografiju. Nism vernik pa verovatno zato. Ali ako ovo nije zlonamerno postoje dva moguca objasnjenja. 1) ili je totalno izlapeo, 2) mozak mu je ispran kao i mnogima ovde.

Znam da je Djindjic pricao o nekim vrlinama Pavla i toliko ga mogu ceniti... i zbog toliko godina iza njega...
Ja sam bio vjernik do 1991 godine, kada sam uvidio da su skoro svi popovi ukljucujuci i Gospodina Pavla u stvari radnici UDBE. Prestao sam da idem u Crkvu kada su komunisti presvukli dresove i SKJ aktivisti svojim debelim zadnjcama zachepili ulaze Crkava.

Ne znam.... znam da je Risto Radovic poznatiji pod nickname-om Amfilohije govorio na sahrani Z Djindjica i ako NIJE BIO POZVAN.

Znam da ta organizacija koju nazivamo Crkvom sluzi za ISPIRANJE MOZGOVA, sto je zalosno - mladog svijeta. Nama starijima neka ispiraju koliko hoce.
 

Back
Top