Zdrava Ishrana : Vegetarijanstvo i veganstvo....

Dorbo, Djordje, evo pokusacu da ti objasnim poslednji put. Gojaznost nije jedina bolest od koje ljudi boluju niti je u svim slucajevima iskljucivo uzrokovana jedenjem mesa. Ljudi mogu biti gojazni zbog secerne bolesti, Danunovog sindroma, hormonskih poremecaja a mogu biti gojazni jer jedu suvise secera i testa.
Gojaznost je uzrokovana preteranim unosom kalorija a ne mesa.
Takodje, postoje ljudi koji su bolesni od anemije, gripa, tuberkuloze, iscrpljenosti, podhrajenosti. Njima treba veci unos kalorija da bi ojacali.
Znaci nije svakom zdravo da jede dve jabuke i list spanaca.
Ljudi bolesni od celijacne bolesti ne podnose zitarice.

Da li je sad malo jasnije?
 
Vec sam objasno hellen da je bolest i gojaznost bio samo primer organizma koji ne zahteva meso..znaci ovo nije potrebno coveku u najtezim trenucima oporavka..da li je tebi jasnije...citaj ako hoces redom.

A sta cemo sa proteinskim dijetama koje se prepisuju za gojazne ljude da im se ubrza metabolizam?

Protein - cisto meso.

(Ne samo meso, ne hvataj se za to)
 
Aha..a sad ce kao izgovor zasto svi ne jedemo sve vrste mesa biti da zavisi od podneblja zivljenja jel..koji je izgovor sto ne voli svako i ne jede divljac..jagnjetinu..prasetinu..po kom ukusu pravi izbor..ajde svi da probamo zebre i majmune..mozda nam se svidi..zasto se mrstite kad cujete sta kinezi jedu od mesa?

pa,pazi sad ovo...gdje si ti vidio zebru i majmuna,kod nas ,osim u zoo-vrtu ...i kako sad da ih probamo ?:roll: a neko je ,tamo gdje žive zebre,vjerovatno pokušao i njih da jede...pa mu se nije svidjelo...ili jeste...ukus je relativna stvar...(opet pominjem riječ relativno,treći put večeras :) )
bila je skoro emisija na exploreru...neko pleme,jedu crve,glavni im specijalitet...a kad su im ponudili suvo grožđe,pljuju sa osjećajem gađenja...znači,ima nešto i u navici i podneblju...
 
Joj što mi ovo zvuči kao budalaština, sorry al' stvarno :roll: "industrija mesa" je dovoljno razvijena da mi stvarno budalasto zvuči ova cela priča o srazmeri..... yel su onda svi oni seljaci ludi što gaje stoku, makar živinu zbog jaja, a neki samo da bi imali šta jesti preko zime..... koristeći svoje nesrećne njive da ih prehrane?

Ali, svejedno, hajd' da pogledamo onaj osnovni razlog - ne ubijati životinje bez potrebe. Ti se ovde zalažeš da se iste i ne rađaju? Tj. da izumre XY životinjskih vrsta.....
"Greota je trošiti hektare na detelinu za stoku....."

:tick:

Znaci kad je covek bolestan..gojazan..itd..preporucuje mu se lagana ishrana bogata vocem..povrcem..ribom..cajevima..nikada niko nije savetovao unos mesa..stavio sam linkove koje niko ne zeli pogledati vec sve pricate napamet.

A sta se preporucuje kao lagani obrok kad se razboli vegan(samo da neko ne doskoci kako je to nemoguce):mrgreen:

nemoj da baronises.
covek nije biljojed,covek je svastojed od kad je nastao,sto ce reci jako dug niz godina.da je zaista biljojed,zadrzavao bi se i dan danas na ispasi i brstio bi breze.
i nisu oni dlakavi preci slucajno isli da love razne antilope,gazele,bivole i ostale zivotinjke,i nisu slucajno ili iz puke dosade isto prikazivali na zidovima pecina!
i nisu svi kolektivno isli da skupljaju bobice i cupkaju korenje da prave supice.
vec su muskarci isli da love mesiste,zene su skupljale plodove.priroda i drustvo,osnovna skola :roll:
dakleM svastojedi.covek nije biljojed,nego svastojed,nemoj da obrces cinjenice!

Ijuuuuu gdje si smjela da pomenes da je covjek svastojed.....nadrljaces....:mrgreen:;)
 
pa,pazi sad ovo...gdje si ti vidio zebru i majmuna,kod nas ,osim u zoo-vrtu ...i kako sad da ih probamo ?:roll: a neko je ,tamo gdje žive zebre,vjerovatno pokušao i njih da jede...pa mu se nije svidjelo...ili jeste...ukus je relativna stvar...(opet pominjem riječ relativno,treći put večeras :) )
bila je skoro emisija na exploreru...neko pleme,jedu crve,glavni im specijalitet...a kad su im ponudili suvo grožđe,pljuju sa osjećajem gađenja...znači,ima nešto i u navici i podneblju...

Pa bas sam rekao da je stvar ukusa i navike..u nasem slucaju i ogranicenosti..stariji ljudi nema sanse da bi probali morske plodove..pecenje im je vrh gurmanluka..ako se ne omaste dobro uz kilo leba nisu ni jeli..kad bi bili bar malo upuceni i zeleli da razmisle na trenutak sta ima u takvom obroku sto nije samo pun bojler.
 
Pa bas sam rekao da je stvar ukusa i navike..u nasem slucaju i ogranicenosti..stariji ljudi nema sanse da bi probali morske plodove..pecenje im je vrh gurmanluka..ako se ne omaste dobro uz kilo leba nisu ni jeli..kad bi bili bar malo upuceni i zeleli da razmisle na trenutak sta ima u takvom obroku sto nije samo pun bojler.

pa,šta da se radi...ako je neko ostario uz pečenje...znači da mu ono toliko i ne škodi... :mrgreen:
 
Unbeso
Pravi se ti blesava..a ja ti opet postavim link o % gojaznosti..to inace oce od ribe da se navata salo.;)

O kakvom salu pricas? Niti ga ja imam niti ga iko u mojoj familiji ima a Srbi smo 100% :D
Nego prosetaj malo do kruga dvojke, imas finog sveta tamo, ljudi koji se normalno hrane i ne prezderavaju, pecenje im nije pojam gurmanluka a ni kilo hleba.
Ribarnice pune sveta a i pijaca :D
I ne zdere se masni podvarak 24/7.
 

Back
Top