Demokratija na rasprodaji.

Da li biste glasali za partiju koja vam ponudi novac za glas.

  • Zavisi koliko novca

  • Sigurno bar da ima vajde i od partija

  • Nikada ne prodajem se za novac

  • Samo ako je ta partija slicnih stavova kao moja.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

kaai79

Poznat
Poruka
7.065
Jedan glas 1000 din .Posle meni neko govori o demokratiji sram vas bilo .Nasli su sirotinju koju su i sami doveli u to stanje da placaju za glasove .Dok su dosta njih uzeli novac mnogi su ogorceni i spremni da svedoce .Pa videcemo kako ce nadlezni reagovati.
 
Evo ja ću da ti odgovorim najiskrenije.

Uzeo bih novac, rekao bih da glasam, a ne bih glasao za tu partiju.

Kako to funkcioniše? Ovako. Partija koja kupuje glasove da ti glasački listić na kome je zaokružena njihova partija, ti je uzmeš, odeš na glasanje, zameniš glasačke listiće, ubaciš njihov a njima doneseš prazan, kao dokaz da si glasao za njih. Tada dobiješ novac. Ali ima tu jedna rupa. Ja bih na listiću koji sam dobio od njih zaokružio još nekoliko partija i ne bih im dao glas, a uzeo bih im novac. :ok:
 
Evo ja ću da ti odgovorim najiskrenije.

Uzeo bih novac, rekao bih da glasam, a ne bih glasao za tu partiju.

Kako to funkcioniše? Ovako. Partija koja kupuje glasove da ti glasački listić na kome je zaokružena njihova partija, ti je uzmeš, odeš na glasanje, zameniš glasačke listiće, ubaciš njihov a njima doneseš prazan, kao dokaz da si glasao za njih. Tada dobiješ novac. Ali ima tu jedna rupa. Ja bih na listiću koji sam dobio od njih zaokružio još nekoliko partija i ne bih im dao glas, a uzeo bih im novac. :ok:


Cista desetka......., bas sam i ja tako mislio da napoisem u nastavku!
 
Evo ja ću da ti odgovorim najiskrenije.

Uzeo bih novac, rekao bih da glasam, a ne bih glasao za tu partiju.

Kako to funkcioniše? Ovako. Partija koja kupuje glasove da ti glasački listić na kome je zaokružena njihova partija, ti je uzmeš, odeš na glasanje, zameniš glasačke listiće, ubaciš njihov a njima doneseš prazan, kao dokaz da si glasao za njih. Tada dobiješ novac. Ali ima tu jedna rupa. Ja bih na listiću koji sam dobio od njih zaokružio još nekoliko partija i ne bih im dao glas, a uzeo bih im novac. :ok:


Ne mora ni to...prema pravilniku, glasac moze i da se predomisli, tj. da zaokruzi prvo jednog kandidata, a posle toga da to precrta i zaokruzi drugog, i takav listic je vazeci, samo mora da bude ocigledno za koga je glasao...
 
Ne nista nisu trazili ,oslonili su se na poverenje ko je hteo da im udovolji slikao je telefonom za koga glasa sto su neki i radili.
To je bilo tolko javno da sam ostao u soku kako smeju to da rade.
Ali kako saznajem nasao se pametan i pronaso svedoke i prijavio to.
A ima ih podosta.
 
Evo ja ću da ti odgovorim najiskrenije.

Uzeo bih novac, rekao bih da glasam, a ne bih glasao za tu partiju.

Kako to funkcioniše? Ovako. Partija koja kupuje glasove da ti glasački listić na kome je zaokružena njihova partija, ti je uzmeš, odeš na glasanje, zameniš glasačke listiće, ubaciš njihov a njima doneseš prazan, kao dokaz da si glasao za njih. Tada dobiješ novac. Ali ima tu jedna rupa. Ja bih na listiću koji sam dobio od njih zaokružio još nekoliko partija i ne bih im dao glas, a uzeo bih im novac. :ok:

znaci tako kradete na izborima. Kontrolisete stampariju u Topcideru i tamo nastampate izborni materijal, i onda kupujete glasove i glasacima dajete listic sa zaokruzenim DS-om a trebaju da vam vrate prazan :mrgreen:


al ni to vam nije pomoglo sad u nedelju :lol:
 
Ne nista nisu trazili ,oslonili su se na poverenje ko je hteo da im udovolji slikao je telefonom za koga glasa sto su neki i radili.
To je bilo tolko javno da sam ostao u soku kako smeju to da rade.
Ali kako saznajem nasao se pametan i pronaso svedoke i prijavio to.
A ima ih podosta.

Zbog toga su u Italiji nedavno zabranili upotrebu mobinih telefona na izbornom mestu.
 
Сличну тему сам поставио пре гласање и нису је закључали него су је избрисали.:evil:
На гласачком месту, на коме сам био контролор, смо се тако организовали да није било шансе да било ко извади из потаје листић и замени га (нити да изнесе листић са гласачког места). Додуше имали смо само 6 паравана и ни у једном тренутку мање од 16 контролора.
 
Сличну тему сам поставио пре гласање и нису је закључали него су је избрисали.:evil:
На гласачком месту, на коме сам био контролор, смо се тако организовали да није било шансе да било ко извади из потаје листић и замени га (нити да изнесе листић са гласачког места). Додуше имали смо само 6 паравана и ни у једном тренутку мање од 16 контролора.


Sta je to "kontrolor"...??...na birackom mestu postoje clanovi birackog odbora (stalni i prosireni sastav) i posmatraci (strani i domaci, kojih najcesce nigde nema) i povremeno smeju da udju novinari, snime materijal koji im treba za izvestavanje i odmah potom napuste biracko mesto, nisam cuo za "kontrolore".

Bas me zanima kako ste se to organizovali kada nije dozvoljeno da bilo ko posmatra sta radi glasac iza paravana?

Uz to, pravilnikom je, koliko znam, dozvoljeno da glasac iznese listic.
 
Сличну тему сам поставио пре гласање и нису је закључали него су је избрисали.:evil:
На гласачком месту, на коме сам био контролор, смо се тако организовали да није било шансе да било ко извади из потаје листић и замени га (нити да изнесе листић са гласачког места). Додуше имали смо само 6 паравана и ни у једном тренутку мање од 16 контролора.

I ja sam mislio da je samo kod mene dok me nisu obavestili iz susednih mesta.
Videli smo sta rade al smo bili bespomocni da ista uradimo .Ja sam odmah to i rekao ovde ali je ostalo bez odjeka takozvane demokrate su mi se ismejavale .
 
nisam cuo za "kontrolore".
Bas me zanima kako ste se to organizovali kada nije dozvoljeno da bilo ko posmatra sta radi glasac iza paravana?
Uz to, pravilnikom je, koliko znam, dozvoljeno da glasac iznese listic.

У праву си. Али смо се сви сложили (да ли из страха да су они други бољи муватори или...) да не дозволимо изношење листића. Гледали смо кад узму листиће да не гурају руке у џепове, отварају торбе, футроле са ноачарима, бебе смо ми чували док заокружују, посебну пажњу смо обратили на оне са дугим рукавима, сва три листића су морала бити убачена у кутије на права места.
Иначе ''контролор'' сам употребио као синоним за све пристутне.
 
У праву си. Али смо се сви сложили (да ли из страха да су они други бољи муватори или...) да не дозволимо изношење листића. Гледали смо кад узму листиће да не гурају руке у џепове, отварају торбе, футроле са ноачарима, бебе смо ми чували док заокружују, посебну пажњу смо обратили на оне са дугим рукавима, сва три листића су морала бити убачена у кутије на права места.
Иначе ''контролор'' сам употребио као синоним за све пристутне.


OK, ali kako ste kontrolisali sta rade iza paravana kada je to najstroze zabranjeno...???...dakle, svaki birac sme da sedne iza paravana, niko ne sme da mu bude iza ledja i mirno moze da izvadi sta hoce iz unutrasnjeg dzepa i da u isti stavi sta hoce (veoma cesto stavljaju olovke koje su bile na stolu) a da to ne da niko ne sme da spreci vec niko ne sme ni da vidi.

Uopste nije bitno da li je listic ubacen na pravo mesto (u odredjenu kutiju) jer je prema pravilniku dozvoljeno da se posle 20h kada se otpecate kutije pogresno ubaceni listici stave na pravo mesto.
 
Poslednja izmena:
niko ne sme da mu bude iza ledja i
Uopste nije bitno da li je listic ubacen na pravo mesto.

Урадили смо како смо урадили и нико се није бунио.:!: Наравно да нисмо буљили у оно што заокружују али пробај код куће да импровизујеш сто са картонским параваном а нека те двоје посматрају па да видиш да ли ћеш моћи да замениш листиће.;)
Кутије смо отварали и бројали по значају и све нам се сложило из цуга, мада смо опет контролисали, а прелиминарни резулатати које смо СМС-ом слали својим штабовима су били 100% тачни.:ok:
 

Back
Top