Palmina uloga u formiranju vlade?

Iz Dacicevih izjava jasno je da je odusevljen (da nekazem: svrsava) zbog cinjenice da ce biti glavno moodo za formiranje vlade. Iz izjava se, takodje, dalo anslutiti da nije gadljiv ni na poziv iz DSa (niti drugih). Zanimljvio je da je kao svoje uslove pomenuo niz socijalnih mera (dosta pametnih, na svoju duboku zalost moram priznati), a tek na kraju Kosovo.
 
Палма,да је хтео у власт са ДС-ом,он би ушао у Тадићеву коалицију.
Немојте се брукати оваквим испадима.
Прихватите реалност.

Ja sam samo pomenuo tu mogucnost, nisam rekao da ce biti! Mada bih voleo da bude! Palmajeste sirovina ali je pragmatican!

Ne znam da li ima 3 ili 5, trenutno sam van Srbije pa nemam bas 100% informacije! A i koliko znam jos nije obradjeno ni 50% izbornog materijala!
 
Ja sam samo pomenuo tu mogucnost, nisam rekao da ce biti! Mada bih voleo da bude! Palmajeste sirovina ali je pragmatican!

Ne znam da li ima 3 ili 5, trenutno sam van Srbije pa nemam bas 100% informacije! A i koliko znam jos nije obradjeno ni 50% izbornog materijala!

ti mora da si iz donje gorevnice cim si napisao da si iz kraljeva a nemas informacije. ili mozda iz samaile :roll:

palma ima 3 mandata i sa ta 3 mandata DS moze da se slika i nista vise.
 
Na formiranje vlade uticaće:

1)Trgovina mestima u upravnim i skupštinskim odborima, direktorskim pozicijama javnih i državnih preduzeća....znači svim mestima koja donose privilegije i profit....U zavisnosti kako glavni igrači budu nudili raspodelu plena zavisi od manjih kome će biti tas na vagi...
Manjinska, većinska vlada sve dolazi u obzir....

2)i naravno spoljni faktor
 
iako mislim da nema nista od demokratske vlade cak bi i bilo stetno po demokrate, ja kao demokrata [LDP-ovac] bi se osecao lose da dodjemo na vlast,
jer ne treba da insistiramo da nategnemo vecinu vec sledeci put [desio bi se brzo] bi dosli na vlast sa jednom lepom vecinom.

ali mislim da i mrkonjic i palma su faktori koji bi mogli da okrenu na DS-ovu vodenicu jako lako [necu da obrazlaze,jednostavno nazovite to osecajem,citao sam i protivargumente,ali mi to nije promenilo osecaj]

svejedno bilo kako bilo, mislim da se ne treba truditi i trositi vreme na pravljenje vlade natezanjem sitne vecine.

vec uzivati u vladi SRS+SPS+ljiga koja sve zajebe oko sebe. ne mogu vladati dugo, imaju suvise lako datih obecanja.

a i zaista mislim da kostunica ne moze da bude dobar nizakoga [to nije covek] ne samo u politici nego i van nje to je moj najiskeniji osecaj.
ne verujem coveku koji ne zna da se nasali i nasmeje [to je suvise bolesno ponasanje za mene, i tako daleko od ljudske prirode]
 
Poslednja izmena:
Postoji li mogucnost da Palma pokupi svojih 5 poslanika i udje u koaliciju sa DS-om? Zna se da je Palma podrzao potpisivanje SSP-a pa prema tome eto prostora za dogovor!
DS+LDP+STRANKE MANJINA+PALMA= VLADA

Sta mislite o ovoj mogucnosti?

Mislim na jednu personu koja stoji na uglu mracne ulice,oskudno obucena u zuto-plavoj kombinaciji i ceka da joj dodje musterija, pa makar mu buzdovan bio debeo kao palma.
 
evo za laku noc

cak i da se ostvari predvidjanje cesida http://www.cesid.org/rezultati/sr_maj_2008/index.jsp

kombinacija sa palmom ne moze da formira vladu jer palma u tom slucaju ima samo 2 poslanicka mesta i u tom slucaju DS sa 103 LDP sa 13 i Palma 2 bi imali skupa 118 mandata i sa madjarima 122 mandata. Suljo i Bosnjaci imaju 2 a oni nece zivi u koaliciju sa DS i Ljajicem koji im je glavni politicki protivnik tako da cak i da Suljo udje u tu opet fale 2 mandata :lol:

Znaci nista bez SPS i ivice dacica :lol:
 

Back
Top