ВЛАДА СРБИЈЕ

opšte dobro

Poznat
Banovan
Poruka
9.647
Прво да честитам жутима (ДСу) и СПО-у,Г17+,ЛСВ и странки Расима Љајића (не знам како се зове) добар изборни резултат 103 посланика.

Да ли је могуће пошто СРС-ДСС-НС-СПС имају 77+30+20=127 посланика али та влада очигледно неће бити формирана а са ДССом неће бити коалиција да Тадић формира владу са СПСом и мањинама. 103+20+3=126.:?:

Или ће бити опет нових избора.:?:

У пакету са СПСом поред Палме и ПУПСа иде и СКОЈ,КПЈу,Удружење ветерана,Удружење учесника НОБа 1941-45,Покрет за Југославију,Удружење Слобода(одбрана Слободана Милошевића),раднички покрет (има неко глупо име),Нова Комунистичка Интернационала и на крају Клуб љубитеља лика и дела друга тите.

Шта мислите о овом:?:

Да ли ће демократе због опстанка на власти да направе овакву коалицију.:?:
 
Највероватније нова власт,свидело се то некоме или не.:)

daca.jpg
news_img_12459093_0006.jpg
165.jpg
 
Жути су већ почели са шлихтањем СПС. Међутим, ако направе са СПС владу, мислим ... падају

pazi DS i SPS ako naprave vladu ja bih to voleo SPS ispada iz igre na prvim sledecim izborima koji ce da se dese koliko za godinu dana najkasnije jer ce im se raspasti stranka iznutra.

Tu onda ulecu SRS i DSS-NS i osvajaju SPS birace i formiraju vladu ako ne sad onda uskoro.

Sve u svemu najveci pobednik ovih izbora je SRS. Zasto?

Zato sto je konacno oformila koalicioni kapacitet i privukla dosadasnji jezicak na vagi vlasti DSS na svoju stranu.

DS se zaleteo i usprintao prvih 100 metara a mi ne trcimo sprint nego maraton.

SPS moze da se potrosi za komad vlasti i sa njima je zavrseno i u tom slucaju imacemo 8 godina vlade SRS-DSS-NS .

Sad SPS treba da odluci dal zeli da nastavi rast stranke ili zele da odu ispod cenzusa. Ono sto ja znam jeste da su ljudi iz DS-a i ideje DS-a za prosecnog SPS biraca totalno neprihvatljivi i da SPS-ovci mrze sve iz DS-a.
 
ко би после имао морала да гласа за њих.нико није од гласача ЗЕС гласао за НОБ 41-45 или Удружење Слобода(одбрана СМ у Хагу) има много нелогичности.
 
Pod uslovom da ovakva "demokratija" nije sama po sebi sramota :-)

ово са 20 посланика СПС и јесте била срамота,као и то да ДС није изашао сам него вуче онај талог са собом.
Баш ме занима ако СПС уђе у владу (ограђујем се од Палме ЈС) како ће да исплате дневнице ветеранима и да уведу поново бесплатно школство.Мислим мени као студенту то одговара али знам да је то немогуће.А и то да пониште закон о РАВНОГОРЦИМА .
 
DSS i Koštunica (mada najbolje za stranku je da je od sad sa mesta lidera vode Vladeta Janković i Popović, a Koštunica podnese ostavku zbog loših izbornih rezultata), ako žele politički da prežive moraju u opoziciju i vruć krompir vlasti u narednih 4-5 godina da prepuste nekom drugom...

Ako ponovo budu učestvovali u vladi-to je njihov definitivni KRAJ.
 

Back
Top