Sta me nervira u kuhinji!

zorab

Aktivan član
Poruka
1.371
malopre mi se to -ponovo!- dogodilo!
nervira me kada ne zatvorim/o teglu kako treba , pa je ja, onda, podignem drzeci je za poklopac (hm! :()...
I poklopac ostane u ruci
a tegla padne,
a sadrzaj (neki sos sa belim lukom) se razstrca na sve strane!
I na moje pantalone!
GRRR!
 
Mene nervira kad u toku kuvanja promješam nešto pa onda tu kašiku nemam gdje da spustim,vratim je u sudoper i za 5 minuta moram da uzmem drugu ...Ponekad se sjetim da stavim neku zdjelicu u tu svrhu ali retko...Nerviram se i kada kupim pasulj ili krompir a tamo u jednom kg tri vrste...Jedna trecina pasulja prekuvana,druga kuvana a treca tvrda kao da je voda nije ni dotakla...I da ne nabrajam dalje pomislit cete da sam neki nervozan tip domacice :)
 
mene nervira bubašvaba =I
a žao mi da je ubijem.

i nervira me prva palačinka koja uvek napravi čudo po tiganju.

Stvarno je tako.Prva palačinka je čudo

Ne volim ni ja kad je mnogo posudja za pranje zato čim uprljam jednu posudu odmah je perem.Svi misle da sam vrijedna i da ne trpim ni najmanji nered a ne slute da sam lijenčina koja samo olakšava sebi posao.;)
 
mene nervira bubašvaba =I
a žao mi da je ubijem.

i nervira me prva palačinka koja uvek napravi čudo po tiganju.

he! :)
ovo drugo je pravilo. Ja to zovem "probna palacinka" i odma' je pojedem, kaznim je sto je nevaljala!
A za bube - jednom davno sam procitala beleske (u "Dugi" ?) Jovana Cirilova o njegovoj mami...
Pa mama kaze " A i ove bube!
Bar da nesto jedu, nego samo setaju!" :)
 
Kad radim po kuhinji, imam gadnu naviku da samo vadim čiste kašike, posude, mutilice za mikser... a prljavo trpam u sudoperu /bez ikakvog reda i poretka!).
E, onda kad taj krš treba skloniti - pošandrcam :mad:.
I svaki put kažem, sledeći put neću tako... sklanjaću dok radim... i to traje prvih 5 minuta!
A tek kad mi se "potroši" čisto, pa moram da kopam po toj prljavoj gomili po čisto! :evil:
 
Ne mogu da cekam da se ohladi rovito jaje u vodi u kojoj se kuvalo nego ga ohladim u mlazu hladne vode i ne znam da li zbog toga ne moze lepo da se oljusti. A na kraju krajeva, tako polu zivo zumance nije dobro za oci. Ili mozda zivo belance nije dobro za oci. Ne znam tacno, mislim da zumance zivo nije dobro za oci.
 
Za prvu palačinku mora da bude dosta masniji tiganj.

A nervira me.... nerviraju me ona jela što moraju stalno da se mešaju.
Volim da stavim da se kuva ili peče, i isključim kad je gotovo, a u međuvremenu mogu nešto drugo da radim.
E, da. Užasno me nervira kad tokom kuvanja/spremanja nekog jela ne mogu da radim još nešto! Čak i kad treba stalno da se nadgleda, uzmem novine ili knjigu da čitam "uz put".
 
mene nervira kada perem sudove pa mi kapne voda na bele plochice pa zgazim na to i ostanu crni tragovi,a pre toga je bilo lepo chisto....
i nerviraju me sudovi,sve moze,ali sudove mrzim da perem..
e i nervira me kada neko potopi tanjir pun ostataka od hrane pa se zapushi odvod i ja onda to moram da cheprkam ako kojim nesrecnim sluchajem nema one mrezice
fuj
 
:), za stomacic, brasno i kecelju - kad se opasem sve je ok, ali cesto zaboravim...
Nekada sam imala nekoliko kecelja, jednu cak sa vezom - bilo mi je zao da je flekam. Sada JEDNU, crnu, sa reklamom za maslinovo ulje, eto kak'a sam domacica :(.
Pa i nju zaboravim... Sve nesto ispruzam ruke ispred sebe... cccc
 

Back
Top