Princeza Julijana

  • Začetnik teme BleuRoyal
  • Datum pokretanja
B

BleuRoyal

Gost
Na TV sam videla kako je u holandskom Hagu odrzan parastos (sahrana?) na najvisem nivou princeze Julijane. Sve je bilo u pompi, uz katolicki obred, a uz odar su sedeli spanski kraljevski par.
Zato bih molila nekog na ovom forumu ko donekle poznaje vladarske rodoslove da mi objasni ko je bila Julijana i kakve su njene veze sa Holandijom i sa spanskomkraljevskom porodicom.
Please...
 
Ja sam video samo na NO COMENT: U velikoj katedrali u Hagu bile su najuglednije zvanice (izmedju njih Zak Sirak, predsednici drzava, ambasadori, kraljevske porodice...). U centralnom delu bili su smesteni posmrtni ostaci princeze Julijane ali ne u kovcegu. Odmah uz njih bile su dve velike zlatne stolie na kojima je sedeo Huan Karlos sa zenom. Oni su jedini bili izdvojeni od svih, najblizi odru i vidno uzbudjeni. Spanska kraljica je plakala.
I mene zanima ko je bila ta Julijana i u kakvoj je vezi sa Spancima. I zasto u Holandiji? Ali sumnjam da to iko na ovom forumu zna. Ako zna - svaka mu cast!
 
Prilog je verovatno bio povodom smrti negdasnje holandske Kraljice Julijane (1909-2004). Julijana je bila kcerka Kraljice Viljemine i Vojvode Henrika od Meklenburg-Sverina. U periodu od 1948-1980 i sama je bila Kraljica, da bi potom abdicirala u korist svoje najstarije kcerke Beatrise. Posto se povukla sa trona, vracena joj je titula Kneginje. Uprkos alchajmerovoj bolesti dozivela je duboku starost i umrla je 20. III 2004. u Hagu. Sahranjena je juce u kraljevskom mauzoleju u Delftu pokraj svoje majke.
Sto se tice neke neposredne veze sa spanskim Burbonima, o tome na zalost ne znam nista (osim da je njena kcerka Irena napravila svojevremeno skandal udavsi se za Karla Huga od Burbon-Parme, koji je kao Vojvoda od Parme i pripadnik bocnog krila spanskog vladarskog Doma bio u redu za nasledje krune Spanije)...
 
Hm Hm Hm kah kah kah......

Umrla u Hagu a niko od SRBA da ode na sahranu :?
Bre,kakav smo mi narod :? :lol: :lol: :lol: :lol:
Salu na stranu,evo pravog pitanja za ovaj Forum i gle........nema odgovora,ili ga ima ali vrlo sturog.Istorija je za to,za ovakve teme,a ne za politiku.Tu smo SVI pametni,al kad je sama ISTORIJA u pitanju svi junaci nikom ponikose.I ja bih voleo da saznam nesto vise o princezi Julijani........
 

Back
Top