Princeza Julijana
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Princeza Julijana

BleuRoyal
    Guest

Podrazumevano Princeza Julijana

Na TV sam videla kako je u holandskom Hagu odrzan parastos (sahrana?) na najvisem nivou princeze Julijane. Sve je bilo u pompi, uz katolicki obred, a uz odar su sedeli spanski kraljevski par.
    Zato bih molila nekog na ovom forumu ko donekle poznaje vladarske rodoslove da mi objasni ko je bila Julijana i kakve su njene veze sa Holandijom i sa spanskomkraljevskom porodicom.
    Please...

Corean
    Guest

Podrazumevano

Ja sam video samo na NO COMENT: U velikoj katedrali u Hagu bile su najuglednije zvanice (izmedju njih Zak Sirak, predsednici drzava, ambasadori, kraljevske porodice...). U centralnom delu bili su smesteni posmrtni ostaci princeze Julijane ali ne u kovcegu. Odmah uz njih bile su dve velike zlatne stolie na kojima je sedeo Huan Karlos sa zenom. Oni su jedini bili izdvojeni od svih, najblizi odru i vidno uzbudjeni. Spanska kraljica je plakala.
    I mene zanima ko je bila ta Julijana i u kakvoj je vezi sa Spancima. I zasto u Holandiji? Ali sumnjam da to iko na ovom forumu zna. Ako zna - svaka mu cast!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    27.10.2003.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Prilog je verovatno bio povodom smrti negdasnje holandske Kraljice Julijane (1909-2004). Julijana je bila kcerka Kraljice Viljemine i Vojvode Henrika od Meklenburg-Sverina. U periodu od 1948-1980 i sama je bila Kraljica, da bi potom abdicirala u korist svoje najstarije kcerke Beatrise. Posto se povukla sa trona, vracena joj je titula Kneginje. Uprkos alchajmerovoj bolesti dozivela je duboku starost i umrla je 20. III 2004. u Hagu. Sahranjena je juce u kraljevskom mauzoleju u Delftu pokraj svoje majke.
    Sto se tice neke neposredne veze sa spanskim Burbonima, o tome na zalost ne znam nista (osim da je njena kcerka Irena napravila svojevremeno skandal udavsi se za Karla Huga od Burbon-Parme, koji je kao Vojvoda od Parme i pripadnik bocnog krila spanskog vladarskog Doma bio u redu za nasledje krune Spanije)...

Aktivan član
    Učlanjen
    04.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Podrazumevano

Hm Hm Hm kah kah kah......

Umrla u Hagu a niko od SRBA da ode na sahranu :?
    Bre,kakav smo mi narod :?
    Salu na stranu,evo pravog pitanja za ovaj Forum i gle........nema odgovora,ili ga ima ali vrlo sturog.Istorija je za to,za ovakve teme,a ne za politiku.Tu smo SVI pametni,al kad je sama ISTORIJA u pitanju svi junaci nikom ponikose.I ja bih voleo da saznam nesto vise o princezi Julijani........

Slične teme

1. Bitanga i princeza...
    Autor Iacocca u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 63
    Poslednja poruka: 07.11.2008., 23:26
  2. ''Princeza trotoara''
    Autor vladovlado69 u forumu Književnost
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 16.06.2005., 00:14
  3. princeza
    Autor vava u forumu Mobilna telefonija
    Odgovora: 0