КО ЈЕ У СТВАРИ ФАШИСТА ???

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
Neki na političkoj sceni se oslanjaju na fašizam

Autor: T. S. | 10.05.2008 - 08:22
03-v.jpg

Dan pobede nad fašizmom je, na način kako se juče slavio širom Evrope i u Rusiji, poslednji put u Beogradu obeležen 1985. godine vojnom paradom.

Osuda fašizma i sećanje na antifašističku borbu moglo se čuti u Srbiji mimo glavnih trgova, na raspravama u uskom krugu ljudi, poput intelektualaca okupljenih u Centru za kulturnu dekontaminaciju.







-Uzbuđujemo se na pojavne oblike fašizma (Firer, crne košulje),
a zaboravljamo da je suština fašizma

-stav da je svako drugačije mišljenje izdaja,

- strah od različitosti (progon homoseksualaca),

- razne teorije zavere po kojima istorija nije ništa drugo nego skup mračnih namera,

- prezir prema slabijima i veličanje kulta tradicije i prošlosti na način da je nekad sve bilo dobro, a sada ne valja -

rekao je Vojin Dimitrijević
, direktor Beogradskog centra za ljudska prava, na tribini u organizaciji lista „Vreme“ i Fondacije „Fridrih Ebart“.

- Antifašizam je kod nas potisnut, o njemu se ne govori, a za to su odgovorne političke elite, ali i mnoge institucije. Antievropski deo političke scene oslanja se na fašizam, a da toga možda nije ni svestan - rekao je Mićunović i podsetio na poruku koja na zloglasnom nacističkom logoru Dahau podseća „Oni što hoće da zaborave, spremni su da ponove“.
***************************************

Ово је просто фантастично шта све покушавају црвени бандити да направе. Продају неку НАЈНОВИЈУ ТЕОРИЈУ ФАШИЗМА ПОНАШАЈУЋИ СЕ БАШ КАО ФАШИСТИ - АЛИ ТАЈ ЊИХОВ "ФАШИЗАМ" СВАЉУЈУ УПРАВО НА ОНЕ КОЈИ НЕ МИСЛЕ КАКОО ЊИХОВА ЦЕНТРАЛА ХОЋЕ ... па ово је црни хумор шта све неће та багра издајничка покушати са овим народом... хех, мош' мислити "интелектуалци": Војин Димитријевић, Мићуновић и Борка Павичевић... е земљо Србијо...
 
Ko je fasista na politickoj sceni Srbije:
"Nacionalni stroj" podržao DSS-NS
8. maj 2008. | 11:04 -> 13:18 | Izvor: B92
Beograd -- Vođa neonacističke organizacije "Nacionalni stroj" Goran Davidović uputio je podršku koaliciji DSS-NS sa radikalima i SPS-om. DSS: Njihova stvar koga će podržati.

Goran Davidović (Beta, arhiv)

"Koštunica i Velja sa pravom zaslužuju naziv srpskih nacionalista, a time i moju podršku na ovim izborima", kaže Davidović u tekstu pod nazivom "Počinje bitka za Vojvodinu" na svom blogu. On smatra da svi treba da stanu rame uz rame protiv manjinskih ekstremista i srpskih izroda.

Goran Davidović je na suđenju grupi pripadnika neregistrovane neonacističke organizacije "Nacionalni stroj" osuđen na godinu dana zatvora zbog izazivanja nacionalne, rasne i verske mržnje, upadom na antifašističku tribinu na novosadskom Filozofskom fakultetu.

20700137154822c21a14cc4592633776_big.jpg
 
Dobro Tomin placenice, odradio si svoj dzeparac...nije po mom misljenju,vec je deklarisani neonacista podrzao dss.


Gde ja spomenuh Tomu pa me odredi kao Tominog placenika. Ali nisam jos odradio dzeparac, moram da budem aktivan do sutra. :lol: I deklarisani terortista koga trazi MUP Srbije je podrzao Tadica, kao i povek koji je stavio potpis na ubistvo 3000 Srba.
 
Али твоји истомишљеници у Центру за деконтаминацију НИСУ њега означили - погледај шта су та два матора идиЈота навели да је фашизам.:rumenko::rumenko::rumenko:

Alo decko ti si dokazao ko si sta si...ides na ignore listu i ne obracaj mi se...kad ti smeta istina,ti udaris u psovke...pozdravlja te firer Davidovic.
 
manje zlo neeeeeeeeeeeeeemoj!!!,bicu dobar!!

Ako se jos jednom ponovi, gotov si necu vise da se druzim sa tobom... :D

Nego pusti gospodara gresaka, pitao sam te na jednoj temi ali ne mogu da nadjem tu temu sada, interesujeme kaoliko ima clanova komunistickih partija i pokreta u Srbiji ako znas i da li je moguce da ne mogu da sastave 10 000 potpisa za izbore?
 

Back
Top