Paravojne jedinice

Hm..
Ti KRIMINALCI su angazovani od strane ondashnje UDBE da razbijaju Jugoslaviju.
Nije ih bilo previshe, mislim SITNIH KRIMINALACA ("paravojne jedinice") - KOKOSHARA.
Na prostoru bivshe Jugoslavije mozda cca da ih je bilo 2. 0 0 0 koji su PUSTENI IZ ZATVORA da sluze u tim "jedinicama:.

Mislim bez veze.
 
S obzirom da sam bio stacioniran u Gacku duzi deo rata, nisam se mnogo susretao sa dobrovoljcima i paravojnim formacijama. Ipak sudivsi po reakcijama ugrozenog stanovnistva, a i po informacijama iz mesnog staba JNA, najbolje su bile obucene crvene beretke. Znam da su cak i pukovnici govorili kako su to ljudi od celika i zaista najdublje patriote..... doduse oni nisu bili paravojna formacija vec jedinica za specijalne operacije u sklopu JNA....
Secam se da je oko linija zapadno od Trebinja bila posuta minskim eksplozivom i da su ispod zemlje krili mnogo krtica..... Dosao je covek iz beretki koji je stavio zicu i noz u usta, stavio kamuflaznu uniformu, i zaista kao u americkim filmovima tipa Rambo, otpuzao u minsko polje i razmontirao minsku liniju u radijusu od 150 METARA..... EE JEDAN COVEK SAM U SRED RATNIH DEJSTAVA.... Ceo vod koji je bio dezurni ga je pozdravio gromoglasnim urlikom i aplauzom. Bog mu dao zdravlja i danas, nadam se da je ziv i zdrav !

Mnogo od njih su se sjajno pokazali u borbama od Banjaluke do Kupresa, a kazu da su ustase i balije po samom glasu sa megofona, neki od njih vojnici ne civili, bacali oruzje.... pravi medvedi od ljudi !

Iskreno se nadam da ima jos takvih ljudi zivih da i danas pomognu Srbiji ako zatreba !


P. S. Crvene beretke ne mesati sa Arkanovim tigrovima, iskljucivo sa Legijom i ostalim isprofanisanim clanovima u vreme ubistva premijera, ili sa ostalim paravojnim rezervinim sastavima u posebnim prilikama ! Medju njima je bilo sjajnih ljudi koji su Srbiju vecno zaduzili u borbama na Kosovu i Metohiji gde su se pokazali u pravom svetlu, nista manje nego li jedan Zivojin Misic nekada....
 
Poslednja izmena:
S obzirom da sam bio stacioniran u Gacku duzi deo rata, nisam se mnogo susretao sa dobrovoljcima i paravojnim formacijama. Ipak sudivsi po reakcijama ugrozenog stanovnistva, a i po informacijama iz mesnog staba JNA, najbolje su bile obucene crvene beretke. Znam da su cak i pukovnici govorili kako su to ljudi od celika i zaista najdublje patriote..... doduse oni nisu bili paravojna formacija vec jedinica za specijalne operacije u sklopu JNA....
Secam se da je oko linija zapadno od Trebinja bila posuta minskim eksplozivom i da su ispod zemlje krili mnogo krtica..... Dosao je covek iz beretki koji je stavio zicu i noz u usta, stavio kamuflaznu uniformu, i zaista kao u americkim filmovima tipa Rambo, otpuzao u minsko polje i razmontirao minsku liniju u radijusu od 150 METARA..... EE JEDAN COVEK SAM U SRED RATNIH DEJSTAVA.... Ceo vod koji je bio dezurni ga je pozdravio gromoglasnim urlikom i aplauzom. Bog mu dao zdravlja i danas, nadam se da je ziv i zdrav !

Mnogo od njih su se sjajno pokazali u borbama od Banjaluke do Kupresa, a kazu da su ustase i balije po samom glasu sa megofona, neki od njih vojnici ne civili, bacali oruzje.... pravi medvedi od ljudi !

Iskreno se nadam da ima jos takvih ljudi zivih da i danas pomognu Srbiji ako zatreba !


P. S. Crvene beretke ne mesati sa Arkanovim tigrovima, iskljucivo sa Legijom i ostalim isprofanisanim clanovima u vreme ubistva premijera, ili sa ostalim paravojnim rezervinim sastavima u posebnim prilikama ! Medju njima je bilo sjajnih ljudi koji su Srbiju vecno zaduzili u borbama na Kosovu i Metohiji nista manje nego li jedan Zivojin Misic nekada....

:ok: :super:
 
Sve paravojne jedinice sluze samo za pljachku i vode ih najveci olosh i krimosi.
Da su stvarno zeleli da ratuju ne bi ishli u PARAvojne jedinice,nego vojne.
Ime ti sve govori.

Ne bih rekao... Zašto bi neki Srbin išao u jugoslovensku vojsku u kojoj je loš moral, u kojoj ima i raznih Šiptara i poturica, kada može da ide u neku od srpskih paravojnih formacija. Većina paravojnih formacija je tokom rata bila efikasnija od JNA. Inače, od svih paravojnih formacija mislim da su se najviše isticali SDG i Beli Orlovi. Crvene beretke ne spadaju u paravojne formacije, već u policiju.
 
Ne bih rekao... Zašto bi neki Srbin išao u jugoslovensku vojsku u kojoj je loš moral, u kojoj ima i raznih Šiptara i poturica, kada može da ide u neku od srpskih paravojnih formacija. Većina paravojnih formacija je tokom rata bila efikasnija od JNA. Inače, od svih paravojnih formacija mislim da su se najviše isticali SDG i Beli Orlovi. Crvene beretke ne spadaju u paravojne formacije, već u policiju.

Ево да скратимо причу о добровољцима.

у роману "Српска трилогија" Стевана Јаковљевића, леже рањеници у Солунској болници непосредно након Кајмакчаланске битке. Међу њима и рањени четник, и сада сви причају о тој битци где је ко био.
Четник прича како су четници заузели врх Кајмакчалана, а онда га један од рањеника пита
"А ко су бре у тим четницима?"

"- Људи патриоте, занесењаци, лопуже и барабе, укратко људи који би за свог команданта и на његов миг рођену мајку убили"

Роман је штампан 1932 године у Краљевини Југославији.
немојте мислити лоше о овој дефиницији, јер је нај искренија и нај истинитија. Добровољци се увек шаљу на најгоре делове ратишта, где команданти чувају своје војнике а шаљу добровољце да изгину.
Да погину у некој малој акцији Богу иза ногу могу само две врсте људи
-Најискреније патриоте и криминалци- укратко људи који из једног или другог разлога у опште не маре за свој живот.

А да би сте разумели још боље, Славко Кватреник је био добровољац у Српској војсци на Солунском фронту.

Свако има своје разлоге што је добровољац.
 
Poslednja izmena:
Ne bih rekao... Zašto bi neki Srbin išao u jugoslovensku vojsku u kojoj je loš moral, u kojoj ima i raznih Šiptara i poturica, kada može da ide u neku od srpskih paravojnih formacija. Većina paravojnih formacija je tokom rata bila efikasnija od JNA. Inače, od svih paravojnih formacija mislim da su se najviše isticali SDG i Beli Orlovi. Crvene beretke ne spadaju u paravojne formacije, već u policiju.

Naravno da ne spadaju u paravojne formacije, nisi me shvatio, njihov status se nesto promenio u dejstvima 99, jer su onda postali prava vojna policija i isli su zajedno sa nama sanitetlijama i dojavljivali nam o postojanju zbunova i naskoka (kako se u vojnoj terminologiji zvala zaseda, minski teren) .... u prvoj polovini 90-tih oni su bili znatno nezavisniji i imali su cak i svoj stab koji je imao dosta odresene ruke za ciscenje terena pre dolaska vojne glavnine....
 
Ne bih rekao... Zašto bi neki Srbin išao u jugoslovensku vojsku u kojoj je loš moral, u kojoj ima i raznih Šiptara i poturica, kada može da ide u neku od srpskih paravojnih formacija. Većina paravojnih formacija je tokom rata bila efikasnija od JNA. Inače, od svih paravojnih formacija mislim da su se najviše isticali SDG i Beli Orlovi. Crvene beretke ne spadaju u paravojne formacije, već u policiju.

Kako tebe do sada nisu sutnili. Strasne fashisticke price prosipas. Nisu siptari, nego Albanci. I svakako u Vojvodini necemo proterati sve Hrvati iako ti to zelis. I naravno da su u paravojnim formacijama bili bolesnici, sociopate uglavnom.
 
"- Људи патриоте, занесењаци, лопуже и барабе, укратко људи који би за свог команданта и на његов миг рођену мајку убили"

Slazem se s ovim, bilo je slucaja gde su samarali obicne vojnike zbog neposlusnosti... u opustenim situacijama su bili jako bahati ali su bili neprikosnoveni u izvrsavanju naredjenja.... kao nemacki SS u 2. S.R... ljudi drugog sinjela nisu bas rado stupali s njima u komunikaciju, jer su oni imali uvek posebnu obuku, naredjenja.... i sve posebno
 
Вукови са Вучјака, Арканови Тигрови. Мада Тигрови су доста сумњивог морала и волели су паре, али као војна јединица су били закон.

Jesu, za ubijanje i preprodavanje nafte i Hrvatima i Bosnjacima i Srbima. Za ubjanje po Srbiji i pljackanju po Italiji. Jaki su, ali sociopate.
 
Са киме бре ти поредиш есесовску гамад!?

???? Гамад???? Сем ако ниси Јевреј, немаш разлога да их тако називаш. То су били најбољи војници тог времена, а у СС се ишло добровољно, тако да су у неку руку и добровољачке трупе.
 
???? Гамад???? Сем ако ниси Јевреј, немаш разлога да их тако називаш. То су били најбољи војници тог времена, а у СС се ишло добровољно, тако да су у неку руку и добровољачке трупе.

...које су побиле хиљаде Срба! Отишао си на игноре!
:cross::cross::cross:
 
Postoje dva dela SS-a. Jedan je politički, a druga je vojni i to elitni deo vojske. E pa taj drugi može da se poredi samo sa Spartancima po hrabrosti, odanosti i fanatičnosti. Kako su samo razbili Amere u Ardenskoj ofanzivi. Politički neću da komentarišem, svi znamo šta su oni radili.

У војничком смислу јесу били најбољи војници које је имала Немачка, али су били злочинци. А били су много слабији од гардијских јединица Црвене Армије.
 
Sve paravojne jedinice sluze samo za pljachku i vode ih najveci olosh i krimosi.
Da su stvarno zeleli da ratuju ne bi ishli u PARAvojne jedinice,nego vojne.
Ime ti sve govori.

Dragi moj "Derere" Neke stvari mi nisu jasne: Kažeš: "služe za pljačku!" Ja pitam, kome služe?
Drugo: Da li je Vuk Drašković duhovni komandant jedne paravojne grupe ološ i krimos:?:? Isto pitanje važi i za Jovića. Šta ti uopšte znaš o vojsci i paravojsci. Ako nešto znaš objasni:!: Ja, iskren da budem nemam pojima. Čak neznam ni šta je to "S300" Nestrplivo čekam odgovor. Petar:worth:
 
Dragi moj "Derere" Neke stvari mi nisu jasne: Kažeš: "služe za pljačku!" Ja pitam, kome služe?
Drugo: Da li je Vuk Drašković duhovni komandant jedne paravojne grupe ološ i krimos:?:? Isto pitanje važi i za Jovića. Šta ti uopšte znaš o vojsci i paravojsci. Ako nešto znaš objasni:!: Ja, iskren da budem nemam pojima. Čak neznam ni šta je to "S300" Nestrplivo čekam odgovor. Petar:worth:

S300 je sigurno model necega :)
 

Back
Top