Admin dio sve u jednom

mrakodol

Početnik
Poruka
49
Da li moda neko zna kako da napravim Admin dio u kome kada se loguijem radim kao u joomli ili tako nekom cms-u...Dakle imam nekakave skriptice i pravim nekav svoj sajtic ali za svaku komponentu koju dodam moram posebno da idem na admin dio pa me zania kako da to rijesim jednim logovanjem i samo da biram komponentu koju zeljim da podesavam...

Te "komponente" su besplatne PHP skriptice koje sam nasao po netu pa bih od njih da sklopim sajt..


Hvala vam mnogo.
 
Lynda.com, pa vidi dole pod 15. Regulating Page Access

Pravljenje admin alata koji cine backend sajta (CMS) je visa matematika pogotovo ako si krenuo putem "besplatne PHP skriptice".

Cela tajna je u tome da sadrzaje na Web stranama pozivas iz baze podataka, pa onda krenes da pravis backend koji menja tekstove i slike u bazi.

Druga opcija je da koristis neki od opensource CMS-ova http://opensourcecms.org.

AVAJ prilagoditi vec postojeci sajt nekom CMS-u je cesto duzi posao od pravljenja sopstvenog CMS-a, koji, uzgred receno, samo ti poznajes u detalje, pa mozes lepo da naplacujes odrzavanje sajta a da se vlasnik tesko moze odluciti da te zameni.
 
Hvala ti Gill Bates na lijpom odgovoru i upustvu.Iako sam rado da napravim svoj CMS i da ga mozda kasnije prodajem ali bi najprije da ga dijelim svima za DZ...ali o tom po tom...jos cu morati da nekako nabavim ovu multimedionu knjigicu i da je prokontam a i nabavio sam nesto knjigica iz PHP-a i MySQLa pa polako piskarati...mzoda nekad i to zavrsim...hvala ti jos jednom!
 

Back
Top