I jare i pare (animalno)

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Proucavajuci psihologiku dosao sam do toga da psihologika svakog pojedinca mora biti zaokruzeni skup potpuno jasan i pojedincu potpuno zaokruzen.
Javno on moze biti nedorecen, nedosledan, jer nije do kraja poznat ni drugima , a ponekad svesno ni pojedincu....


U situaciji kad je svakodnevno u okruzenju gde se ispoljavaju animalne osobine favorizovanja svojih gena (toga ima od strane bogatih i politicara), gde zene ne jednom favorizuju izbor muskaraca koji pokazuju da mogu da se izbore i postave u takvom animalnom sistemu i da budu dominantni u njemu, cesto naletim na primere zahteva suprotne psihologike.

Od osobe koja treba da uspesno vibrira u animalnom, gde se i politika shvata ne kao drustveni odnos i dogovor vec kao teritorijalna kategorija (to se vidi svuda, ali cak i na forumu u kategoriji politika), odise egzistencijalnom stabilnoscu, cak je i u emotivnom izuzetno forsirana animalna komponenta opsesivnog i posesivnog (u toku udvaranja su ceste trik pozicije gde zena ocekuje potvrdu opredeljenosti muskarca i dokaz njegove sigurnosti u zahtev za njenom teritorijom,ljubavlju, paznjom, naklonoscu) SE OCEKUJE da izgubi izraze animalnosti u svakodnevnom ophodjenju i ponasanju....

A nigde mi nije za narod kao grupu ociglednije postojanje razumnog , pametnog animalizma nego kod srba.....totalno operisanog od drustvenog.....
Sa jasno odredjenim primarnim vaznostima....i sekundarnim....

Tako postaje drustveno glupo ono sto je animalno pametno , pa i svadja oko medje, svakog gosta tri dana dosta, posesivno osiguravanje da zenka ne dolazi u poziciju za parenje sa drugim , cak na racun gusenja njenih prava (sto nije nelogicno u skladu sa animalnim).

A i obrnuto, oni pojedinci koji forsiraju intelektualne kategorije moraju da znaju da se time ponistavaju animalno seksualne i animalne kategorije uopste, pa ako zadrzite neke od animalnih kriterijuma (borba za zenku) onda ce vam svaki intelektualni muskarac izgledati nedovoljno definisan i slab.

Posto covek ne moze da pobegne od genski sugerisanog (arhetipovi su najblize filozofsko i psiholosko objasnjenje) to nije retkost da sugerisano iz nesvesnog bude u suprotnosti sa zeljenim iz svesnog (animalno napredno u sukobu sa intelektualnim stereotipnim).
Cak je recimo dobar primer za to i aktiviranje incestoidne averzije prema clanovima prisne grupe iz detinjstva, sto potice iz emotivne analogije sa bracom i sestrama, a stvara prijateljstva , a nikako ljubav....

Tu ima jos dva trik mesta, forsiranje incestoidnog kao refleks edipovskog i refleks odbijanja ako prisnost dolazi pre emotivnosti (sto je katastrofalni apsurd).
------------------------------------------------------------------------------
Resenje za i jare i pare je............?

Da vidim kako muskarci resavaju ove njihove kontradiktorne zahteve....i na jos nekim primerima......
 
Mnogo si ga zakomplikovao. Što se tiče uticaja genetike, taj uticaj je prenaglašen od strane onih kojima odgovara stanje kakvo jeste, u stilu: sve je to genetski, ništa se ne može promeniti voljom, vaspitanjem, uticajem okoline, isharanom itd... Da kažem jasnije: poruka im je da je "svaki otpor uzaludan", što je presna laž i notorna glupost.
 
Ali ja zaista ne uspevam da razumem šta gore piše, i pored bikolora. Može pomoć publike?

Не брини, ниси једини.
Раније сам успевао да прочитам цео пасус, сада само Проучавајући психологику.
Мањка ми концентрација, шта ли већ.
И која је разлика између психологике и психологије?
 
Poslednja izmena:
PsihologiKa je psihologiJa samo jedno slovo omaseno. E dalje nisam ni ja procitao. :lol:

Stvarno su mi Patkovi postovi previse konfuzni. Ima on dobre ideje ali stvarno toliko umrsi da se pitam jel on sebe razume uopste.
 
Hajde da se uzdrzimo daljih komentara o Patku.
Vec je nekoliko korisnika napisalo da ne razume temu u potpunosti, pa nema potrebe da svi to ponavljaju.
Sacekacemo da Patak dodje i pokusa konciznije da objasni stavove, pitanja i pojam psihologike, a u medjuvremenu bi bilo dobro da komentare ostavljaju samo oni koji poimaju temu.

U slucaju da postavljac teme ne bude imao zelju da ono o cemu prica priblizi obicnom korisniku, ostaje nam mogucnost da temu zakljucamo ili je preimenujemo u Patkove skice 3.
 
Psihologiku hajde shvatite kao psihologiju, mada to nije ni priblizno tacno , ali nije tacno mnogo toga sto se uci u 6 razredu ,pa opet pomaze da se razume svet....

Svako odlucuje tako da mu se posle odluke cini da je logicki odlucio najbolje od mogucih izbora.

Koliko god mu logicki bilo opravdano da se ponasa na jedan nacin, postoje zahtevi i potreba da istovremeno bude i drugaciji.

Ponosan i agresivan u jednom trenutku , izuzetno smiren i pristojan u drugom.
Osoba moze da kombinuje ove modove u sebi , ali samo onoliko koliko mu dopusta licna psihologika.

Sledeci pasusi su primeri projekcija , racionalizacija, samoobmana i caka koje se prema sebi upotrebljavaju da bi se rasteglo prihvatljivo....
 
ne znam koliko je oprawdano, ali radi.....imam ortaka uvek se zalepimo za istu ribu(valjda jedina ok u ekipi), ja zwacem zwaku, muwam, dok on ko pit bul> uhvati i ne pusta ni nju da utekne, ni mene da pridjem:mad:

a zasto pitas?
 


A i obrnuto, oni pojedinci koji forsiraju intelektualne kategorije moraju da znaju da se time ponistavaju animalno seksualne i animalne kategorije uopste, pa ako zadrzite neke od animalnih kriterijuma (borba za zenku) onda ce vam svaki intelektualni muskarac izgledati nedovoljno definisan i slab.
.

Nisam sigurna da su stvari tako crno-belo definisane kako si postavio. Da li je tema o gubljenju prirodnih pobuda zbog civilizacijskih tekovina (npr. obrazovanje)? I da covek na neki nacin uskracen na oba polja ili sakati jedno polje na ustrb drugog?
 
Problem nije u totalnom , posto i nije totalno , problem je sto je zatezanje osobe moguce kao kod koze na bubnju , znaci do odredjene granice....i od metra koze ne mozes napraviti 2m bubanj a da se ne pocepa posle dva tri sokantna udarca....

Svakodnevno zahtevanje ( a jasno je da se trazi svakodnevno , ako je od partnera) suprostavljenih u psihi zahteva dovodi do neke od anomalija bilo pucanja , bilo glumacke maske, bilo averzije....ignorisanja tu ne moze biti, jer ignorisano je sa druge strane odmah tumaceno kao neodgovarajuce i neprihvatljivo....

Tema je o totalnoj perceptivnoj slepoci ljudi kad postavljaju svoje zahteve prema nekome sa kim zele bilo kakvu prisnost (ne samo vezu, vec i drustvenu vezu).
 
Ne moze i jare i pare. Nego se mora naci neiki skladan odnos izmedju ta dva, tj izmedju animalnog i civilizaciskog. Odnos prema raznim osobama iziskuje i razlicite doze animalnog ili civilizaciskog, vec prema potrebi, osecaju ili prosto zahtevu suprotne strane.
 

Back
Top