НОВ СПОРТ У ХРВАТСКОЈ

opšte dobro

Poznat
Banovan
Poruka
9.647
GRAĐEVINSKA MAFIJA
U zadarskom zaleđu kriminal vrti velike novce krađom kamena sa starih napuštenih objekata, uglavnom domova izbjeglih Srba
U zadarskom zaleđu kradu kuće za bogataše

http://www.vecernji.hr/newsroom/news/croatia/3065851/index.do

Benkovačka policija imala je u protekle tri godine tridesetak dojava o krađi kamena s kuća u zadarskom zaleđu, mahom u vlasništvu Srba koji se nisu vratili.

да ли је ово нормално понашање?
 
Nije naravno, ali je uobičajeno i takve se stvari dešavaju od kada su Srbi proterani odatle ili svojih ognjišta.

moram Vas isapraviti.

srbi nisu protjerani.

srpska nacionalna manjina normalno živi u hrvatskoj i participira u vlasti sukladno zakonu i ustavu.

protjerana je grupa terorista koji su terorizirali hrvatske građane.

danas se i takve osobe smiju vratiti u hrvatsku,zahvaljujući zakonu o operostu,ali se ne vraćaju.zbog čega?zbog nečiste savjesti ili zbog nepostojanja dobre volje hrvatske države da ih prihvati?
 
Poslednja izmena:
moram Vas isapraviti.

srbi nisu protjerani.

srpska nacionalna manjina normalno živi u hrvatskoj i participira u vlasti sukladno zakonu i ustavu.

protjerana je grupa terorista koji su terorizirali hrvatske građane.

danas se i takve osobe smiju vratiti u hrvatsku,zahvaljujući zakonu o operostu,ali se ne vraćaju.zbog čega?zbog nečiste savjesti ili zbog nepostojanja dobre volje hrvatske države da ih prihvati?

A, jel' krme ustaško, znači proterali ste 650.000 terorista, starosne dobi od 1 dan do 100 godina?

Evo ti slike "terorista" koje ste vi proterali
 
moram Vas isapraviti.

srbi nisu protjerani.

srpska nacionalna manjina normalno živi u hrvatskoj i participira u vlasti sukladno zakonu i ustavu.

protjerana je grupa terorista koji su terorizirali hrvatske građane.

danas se i takve osobe smiju vratiti u hrvatsku,zahvaljujući zakonu o operostu,ali se ne vraćaju.zbog čega?zbog nečiste savjesti ili zbog nepostojanja dobre volje hrvatske države da ih prihvati?

Da li ste bili u nekom od centara gde zive čitave porodice u kolektivu, barakama ili halama ugurani na malom prostoru?
Da li ste devedesetih u jeku gradjanskog rata, prolazili možda autoputem koji vodi iz pravca Hrvatske ka Beogradu i videli kolone i kolone seljaka, običnih ljudi sa mizernom količinom hrane i odeće, kako lagano zaprežnim vozilima ili traktorima putuiju pravcem Beograda i Srbije.
Da li su oni ratni zločinci sto su Srbi možda? Kome su ostale njihove kuce, domovi, imovina? Pobegli su od ratnih strahota.
Ja sam to video , postoje i fotografije a i mnooogo svedoka koji to mogu da posvedoče. Da li biste bili spremni da ih posetite i porazgovarate sa njima? Da ih upitate ZAŠTO su otišli sa decom, babama, dedama kao nejač? Da li zato što su ubili nekoga od Hrvata možda? Ako ste spremni za istraživanje, javite mi se na PWT pa da krenemo zajedno i ispitamo šta je istina.....
 
Da li ste bili u nekom od centara gde zive čitave porodice u kolektivu, barakama ili halama ugurani na malom prostoru?
Da li ste devedesetih u jeku gradjanskog rata, prolazili možda autoputem koji vodi iz pravca Hrvatske ka Beogradu i videli kolone i kolone seljaka, običnih ljudi sa mizernom količinom hrane i odeće, kako lagano zaprežnim vozilima ili traktorima putuiju pravcem Beograda i Srbije.
Da li su oni ratni zločinci sto su Srbi možda? Kome su ostale njihove kuce, domovi, imovina? Pobegli su od ratnih strahota.
Ja sam to video , postoje i fotografije a i mnooogo svedoka koji to mogu da posvedoče. Da li biste bili spremni da ih posetite i porazgovarate sa njima? Da ih upitate ZAŠTO su otišli sa decom, babama, dedama kao nejač? Da li zato što su ubili nekoga od Hrvata možda? Ako ste spremni za istraživanje, javite mi se na PWT pa da krenemo zajedno i ispitamo šta je istina.....

Ma ne gubi energiju sa njim! On je žrtva Tuđmanove gebelsovske naci propagande, koja se ni do današnjih dana nije mnogo promenila.
 
Da li ste bili u nekom od centara gde zive čitave porodice u kolektivu, barakama ili halama ugurani na malom prostoru?
Da li ste devedesetih u jeku gradjanskog rata, prolazili možda autoputem koji vodi iz pravca Hrvatske ka Beogradu i videli kolone i kolone seljaka, običnih ljudi sa mizernom količinom hrane i odeće, kako lagano zaprežnim vozilima ili traktorima putuiju pravcem Beograda i Srbije.
Da li su oni ratni zločinci sto su Srbi možda? Kome su ostale njihove kuce, domovi, imovina? Pobegli su od ratnih strahota.
Ja sam to video , postoje i fotografije a i mnooogo svedoka koji to mogu da posvedoče. Da li biste bili spremni da ih posetite i porazgovarate sa njima? Da ih upitate ZAŠTO su otišli sa decom, babama, dedama kao nejač? Da li zato što su ubili nekoga od Hrvata možda? Ako ste spremni za istraživanje, javite mi se na PWT pa da krenemo zajedno i ispitamo šta je istina.....

nema potrebe za pwt.ja sam otvoren i pošten čovjek koji je sposoban priznati greške.sve možemo raspraviti i na javno.

kolone sam gledao,smještaj znam kakav je.ali to nije predmet naše rasprave.

predmet je RAZLOG zbog kojeg su dovedeni u poziciju u kojoj jesu.

ja tvrdim da su potpomagali terorizam i da su rušenjem terorističkog mehanizma (republike srpske krajine) koji je milošević uspostavio sigurnost potražili u srbiji.

sve su to osobe koje su se borile i zalagale u početku za jugoslaviju,a kasnije za veliku srbiju.njihova opcija je izgubila,oni su poraženi,i spas su potražili tamo gdje se osjećaju najsigurnijima - u srbiji.
 
Mozda zato sto nemaju cemu da se vrate? Oprosti ali Srbi iz Hrvatske jesu proterani.

nisu protjerani.vratiti se mogu.ako nemaju gdje da budu smješteni,formirat će se izbjeglički kamp,isto kao što je formiran 1991.godine kada su ti isti ljudi protjerivali i ubijali hrvate i ostale nesrbe sa ciljem stvaranja etnički čiste republike srpske krajine.
 
moram Vas isapraviti.

srbi nisu protjerani.

srpska nacionalna manjina normalno živi u hrvatskoj i participira u vlasti sukladno zakonu i ustavu.

protjerana je grupa terorista koji su terorizirali hrvatske građane.

danas se i takve osobe smiju vratiti u hrvatsku,zahvaljujući zakonu o operostu,ali se ne vraćaju.zbog čega?zbog nečiste savjesti ili zbog nepostojanja dobre volje hrvatske države da ih prihvati?

Mislim, ja sam skroz objektivam povodom pitanje ko je koje nacionalnosti. Mislim boli me patka da li je neko Hrvat, Srbin, Albanac, Bosnjak, Madjar... za razliku od ovih nacista sto tumaraju krstaricom neometani.

Nije tacno da su samo teroristi proterani. To je Hashki sud i nekim presudama dokzao i jos uvek dokazuje. Bilo je itekako zlocina sa strane hrvatske vlasti. Naravno, vi ste branili svoju teritoriju od okupatora, to jeste, ali da nije bilo zlocina je totalna neistina i neznanje. Znaci ista nesvest kao kod patriJota ovde.
 
Poslednja izmena:
Prvi minus je to sto si ti naveo, a drugi minus je proterivanje SVIH Srba plus maskriranje pojedinih u vozilima u koloni.

svih srba?

to nije točno.svi srbi nisu protjerani.srbi koji su ostali vjerni republici hrvatskoj imali su svoje zastupnike u saboru.pripadnici srpskog naroda borili su se u zng-u rame uz rame sa hrvatima i muslimanima.

osim pojedinačnih slučajeva kao što su "obitelj zec" i "slučaj cerna" nije bilo nikakvih pritisaka na lojalne srbe.a i ova dva slučaja koja sam naveo NISU motivirana nacionalnom mržnjom nego koristoljubljem.

prema tome,tvrdnja da su svi srbi protjerani ne stoji.
 

Back
Top