joystick problem
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: joystick problem

Početnik
    Učlanjen
    15.07.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano joystick problem

racunar ne prepoznaje dzojstik. mislim da bi trebalo prvo da prepozna midi port, a nisam siguran kako da to uradim.
    windows me

Elita Sizif (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    2096

Podrazumevano

Add Hardware wizard u principu ne prepoznaje džojstik prikačen na game port nego ispravan džojstik radi na ispravno konfigurisanom game portu u igrici koja ga ispravno podržava. Bitni su game portovi i obično ih ima dva - na video i audio podsistemu. Ti si verovatno prikačio na Audio, ali ako je kompjuter noviji onaj na video podsistemu može biti takođe aktivan, i moraš ga isključiti (disable) da bi onaj drugi onda radio ispravno i da ne bi dolazilo do konflikta. Sam odluči koji ćeš da isključiš, ali sve se u principu svodi na operisanje u device manageru.

Proveri da li su ti dobro konfigurisani svi uređaji, tj. da nema onih sa žutim uzvičnikom. Probaj neku igricu. Ako ništa ne radi, probaj USB džojstik, sa njima ima manje problema. (Mada su oni problemi kojih ima mnogo gori nego sa game port modelima, jer nekad nove igrice ne podržavaju uopšte dati model pa nema mnogo nade u lako rešenje problema...)

Slične teme

1. thrustmaster joystick-ci gde?
    Autor nesch u forumu Hardver
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 12.07.2005., 23:40

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •