za dr u vezi jedne devojcice
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: za dr u vezi jedne devojcice

Zainteresovan član devojcurak (avatar)
    Učlanjen
    24.03.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano za dr u vezi jedne devojcice

Ukratko, malena ima 10 godina, pre par meseci je imala stomacni virus pracen povracanjem, mucninom i temperaturom. Od tada na svakih nedelju dana, ako ne i ceste iz cista mira povraca, po 2 puta na dan, da napomenem da je posle toga bole noge i zali se na bol u stomaku. Nema temperature, ali smo primetili da joj se posle pola sata do sat poprilicno jede. Kako kaze gladna je mnogo...........Sta bi to moglo biti ukratko, naravno ici cemo kod lekara, ali me zanima sta od prilike to moze da bude?

Unapred hvala na odgovoru.
    ja....

Domaćin _Look_Of_Expectancy_ (avatar)
    Učlanjen
    22.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    91

Podrazumevano Re: za dr u vezi jedne devojcice

A zar nije vec trebalo da odete s obzirom da se to desava par meseci? Mislim nemam nikakav konkretan odgovor na Vase pitanje ali kako je moguce da gledate dete mesecima kako povraca i ne vodite je kod lekara?

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Uze mi rec iz usta.
    Pobogu odvedite dete kod lekara, treba da je lekar pregleda, da se uradi laboratorija.
    Moze biti 300 stvari u pitanju.

Zainteresovan član upsss09 (avatar)
    Učlanjen
    24.03.2008.
    Reputaciona moć
    37

Citat Original postavio _Look_Of_Expectancy_ Pogledaj poruku
    A zar nije vec trebalo da odete s obzirom da se to desava par meseci? Mislim nemam nikakav konkretan odgovor na Vase pitanje ali kako je moguce da gledate dete mesecima kako povraca i ne vodite je kod lekara?

apsolutno se slažem

Zainteresovan član
    Učlanjen
    27.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    40

Citat Original postavio _Look_Of_Expectancy_ Pogledaj poruku

Svasta,stvarno

Učlanjen
    24.03.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    55

Dobar dan svima!

Ovako.........kako da pocnem:

Devojcica, kao prvo nije moja, ali mi je mnogo draga.

Drugo, ne zivi sa oba roditelja, razvedeni su, sto opet nije opravdanje ali............Majka je ubedjena da je to na narvnoj bazi zbog razvoda itd, itd...........Elem, malena ide na gimnastiku i skoro je bila na takmicenju, pre toga je usledio lekarski pregled, dete je napomenulo da zna da povrati, na sta je lekar taj sportski rekao da to hoce od prevrtanja, ako se prejela pre treninga, a na karaju krajeva devojcica je i kao vreme je da dobije.......Bila je i kod lekara, u svom domu zdravlja, tata je odveo, doktorka je prelgedala, piptala stomacic, kaze mekan je sto je dobro, i isto je usledilo kao mozda je virus, a opet i hormoni cine svoje itd, itd............Da bi danas opet otisli, tata i ona, i dobila je da izvadi krv iz vene i prsta, da se proveri rad jetre, pankreasa, celokupna krvna slika itd, itd.............

Zato opet pitam, znaci simptomi su: mucnina ili bol u stomaku, povracanje, bol u listovima nogu posle toga sve se smiruje i detetu kao da nije nista........Ima normlana apetiti i moze da jede!!!!!!!!
    ja....

Aktivan član
    Učlanjen
    26.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    63

Verovatno ste sve to naveli i doktoru. Ako on nije znao na osnovu simptoma sta je detetu i uputio je da radi sve te analize, koliko je realno ocekivati da ce online doktori znati?

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Citat Original postavio filipos Pogledaj poruku
    Verovatno ste sve to naveli i doktoru. Ako on nije znao na osnovu simptoma sta je detetu i uputio je da radi sve te analize, koliko je realno ocekivati da ce online doktori znati?
    Upravo tako.

Učlanjen
    24.03.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    55

Citat Original postavio dr Pogledaj poruku
    Upravo tako.
    Ne kazem da mi kazete tacnu dijagnocu i date terapiju........Nego, sta bi moglo biti, ono sto sam ja skinula sa neta, a laik sam i te kakav, da moze da ima veze sa dijabetesom, sa hormonalnim poremecajem, sa poremecajem rada creva, MS, da bude na nervnoj bazi, da ima h.bakteriju u crevima/zelucu...............itd, itd.......Zar je to bilo tesko?
    ja....

Poznat WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Da, tesko je. Neozbiljno je krajnje nagadjati na taj nacin sta je detetu: deca spadaju u posebnu populaciju kada je medicina u pitanju, njima se bavi iskljucivo DECIJI lekar bas iz razloga sto njihova fiziologija pa ni patologija nije ista a nekad ni slicna sa patologijom ili fiziologijom odraslih. Neophodno je dete odvesti na pregled lekaru, i meni je sasvim neprihvatljivo d adete mesec dana povraca i ima bolove u stomaku a da je niko ne vodi lekaru. Od reagiovanja na nervnoj bazi do decijeg cira ili tezih bolesti (tipa leukemije) - sve je moguce. Zato i sluzi lekar u ordinaciji da uradi kompletnu dijagnostku i iskljuci ono sto nije i pronadje ono sto jeste. Bas zato to i ne treba d aradi laik preko interneta. A iz istog razloga ni mi to ne mozemo preko foruma.
    Život se ne meri brojem udaha, vec brojem trenutaka koji nam oduzmu dah....

Učlanjen
    24.03.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    55

Krvna slika je devojcici dobra, cak kako kaze lekarka fenomenalna.
    Sumnjala je doktorka na zuticu, ali je sve dobro, jedino sto mora ponovo da uradi je urin i urinokultura.
    ja....

Slične teme

1. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 17.10.2008., 15:00

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •