MAJOR EMIR ŠIŠIĆ KONAČNO SLOBODAN

Major Šišić na slobodi

Pilot bivše JNA, Emir Šišić, pušten na slobodu
Blic - subota, 10. maj 2008.
- Jako sam uzbuđen. Mnogo je vremena prošlo. Idem u Mitrovicu da se razdužim i konačno odoh svojoj kući - prve su reči majora Emira Šišića upućene novinaru „Blica“ koji ga je danas, četiri sata posle odluke o njegovom uslovnom puštanju na slobodu, prvi sačekao ispred zgrade Vojnomedicinske akademije u Beogradu. Major Šišić, obučen u bolesničku pidžamu i bademantil, iz zgrade VMA u 16.45 sati ispraćen je uz... »

http://www.blic.co.yu/temadana.php?id=40977
 
Vest o uslovnoj slobodi, na koju je major Šišić čekao tačno sedam godina, danas u podne saopštena mu je u bolesničkoj postelji VMA. Odluku vanraspravnog veća Okružnog suda u Novom Sadu oficiru bivše JNA, koga su zbog obaranja helikoptera Evropske zajednice italijanske vlasti osudile na 12 godina zatvora, prvi je javio načelnik Generalštaba VS Zdravko Ponoš.
to je verovatno neki civilni helikopter..a gde je uhapsen i kada je isporucen? ima neki link za to
 
неразумем ЕУ хеликоптер.........Еулекс мутио са усрашама 92 као ово са шипцима или.....
први пут чујем па због тога а могао би неки линк

covek izvcrsio naredjenje profesionalno ,ocistio nebo a onda zgalavio robiju? To je poenta nije vikao tri puta" Stoj" pa "Stoj pucacu".
 
to sam razumeo a ko je isporučio njega Italiji ili Hagu ili već kome ?

p.s. izvinjavam se ako sam nešto lupio ali prvi put sada čujem za ovaj slučaj


Uhapsila ga Madjarska policija na granicnom prelazu po medjunarodnoj poternici. A sta cemo sa americkim pilotima? Ovde posebno isticem onog pilota koji je namerno skrenuo nisan sa one zgrade na ljude koji su bili na ulici. Snimak postoji, ne znam u kom je gradu, na snimku se vide samo koordinate. Ili snimak gadjanja onog voza kada se jasno cuje kada pilot javlja komandi: "Ali..ovo nije tenk... ovo je voz", a komanda mu odgovara:"Postupite po naredjenju". Sledi eksplozija i pilot izvestava: "Impact"
Gde je tu pravda? Kuda ide ova planeta?
 
U saopštenju za javnost sud je naveo da je imao u vidu mišljenje stručnog tima zatvora u Sremskoj Mitrovici, a posebno činjenicu da je osuđeni radne zadatke izvršavao samoinicijativno, iako je ocenjen kao nesposoban za rad, da nije disciplinski kažnjavan niti opominjan, te da se ne radi o kriminalno orijentisanoj ličnosti.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=05&dd=09&nav_category=11&nav_id=297763

Šišić je uhapšen u Mađarskoj 9. maja 2001, odakle je, posle godinu dana provedenih u pritvoru u toj zemlji, juna 2002. izručen Italiji.

U Italiji je 2005. godine osuđen na 15 godina zatvora, a početkom novembra 2006. iz Italije je prebačen u zatvor u Sremsku Mitrovicu, na dalje izdržavanje kazne. Italijanski sud je, u međuvremenu, skratio Šišiću zatvorsku kaznu za godinu dana.

ово све објашњава
 
Uhapsila ga Madjarska policija na granicnom prelazu po medjunarodnoj poternici. A sta cemo sa americkim pilotima? Ovde posebno isticem onog pilota koji je namerno skrenuo nisan sa one zgrade na ljude koji su bili na ulici. Snimak postoji, ne znam u kom je gradu, na snimku se vide samo koordinate. Ili snimak gadjanja onog voza kada se jasno cuje kada pilot javlja komandi: "Ali..ovo nije tenk... ovo je voz", a komanda mu odgovara:"Postupite po naredjenju". Sledi eksplozija i pilot izvestava: "Impact"
Gde je tu pravda? Kuda ide ova planeta?


Ми можемо да се бунимо али смо много мали.Амери траже од сваке државе која приступи НАТО пакту или је већ приступила да потпише да неће Америчке држављане да испоручује Хагу.
 

Back
Top